Madeni Paralarda Bu Hafta: Piyasalar Çözülürken Ethereum Bitcoin’i Geçti


Bu hafta madeni paralarla. Gizyazı Çözme için Mitchell Preffer tarafınca hazırlanan çizim

Firmalar, kripto kışında ödeme güçlerini korumak için mümkün olan her şeyi yapıyorlar – itfaları dondurmak, çalışanları işten çıkarmak, harcamaları kısmak, batkı başvurusunda bulunmak, satın alma müzakereleri – sadece bu koşullar geçen hafta piyasaların ısınmasını engelleyemedi.

Bitcoin, bu yazı itibariyle son yedi gün içinde %8 artarak 22.337$’a terfi etti, sadece dünyanın en sevilen kripto para birimi, %27 artışla 1.523$’a yükselen Ethereum’dan fazlaca daha iyi performans gösterdi.

Ethereum Classic (orijinal deftere dayalı bir Ethereum çatalı ve Ethereum tarafınca silinen 55 milyon dolarlık fena şöhretli bir DAO hackinin kayıtlarını içeren bir Ethereum çatalı) olmasına karşın, Ethereum’un yaklaşan ağ yükseltmesi – sözde birleştirme – büyümesini yönlendirmiş şeklinde görünüyor. oy), bu hafta %80 artarak 27 dolara terfi etti. Açıkçası, bazı alıcılar geleceğe bakarken, ötekiler nostaljik hissediyor.

Yüksek işlevselliğe haiz akıllı sözleşmelere haiz öteki blok zincirler başarıya ulaşmış oldu: Solana %9 artarak 40.04 dolara, Cardano rallisi %10 artarak 0.47 dolara, Polkadot %9 artarak 7.25 dolara, NEAR Protocol %25 artışla 4.26 dolara ve Avalanche %23 artarak 23.57 dolara terfi etti.

Haftanın öteki mühim rallileri içinde Chainlink %9 artışla 6.78$, Cronos %9 artışla 0.12$ ve Bitcoin Cash %15 artışla 121.07$ oldu.

Haftalık yitik önde gelen madeni para yok.

%75

Piyasalar ısınsa bile, kripto kışının bitmekten fazlaca uzak olduğuna dair işaretler kaldı. Geçen hafta, Celsius, haftalarca devam eden batkı söylentilerinin arkasından batkı başvurusunda bulunan öteki borç veren Voyager ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital’a katıldı. Bu hafta, Singapur borsası Zipmex, Vauld ve Celsius’tan sonrasında para çekme işlemlerini durduran son olarak borsa oldu.

Benzer bir haberde, Anthony Scaramucci’nin Skybridge Capital’ine bağlı bir riskten korunma fonu olan Legion Strategies, yatırımcı ödemelerini durdurdu. Legion Strategies, Sam Bankman-Fried’in FTX’inde hisse sahibi. Fonun yönetim altında tutulan 230 milyon dolarlık varlığının ortalama %10’u kripto para birimleridir.

Blockchain.com, Arjantin operasyonunu durdurmayı ve genişleme planlarını etkin bir halde durdurmayı da içeren toplu işten çıkarmaları duyurarak Gemini, Coinbase ve OpenSea saflarına katıldı. Coinbase ek olarak, maliyetleri düşürmek için firmanın ABD bağlı müessese pazarlama programını “geçici olarak kapattığını” da duyurdu.

Çarşamba günü, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın ortalama 936 milyon dolar değerinde Bitcoin’inin %75’ini sattığı haberi geldi. Şubat 2021’de şirket Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapmış oldu.

Elon Musk, Bitcoin mevzusunda daha azca iyimser olabilir, sadece ondan sonra Tesla’nın, haftada ortalama %6 artan tüm Dogecoin’ini elinde tuttuğunu kaydetti.

Avrupa Merkez Bankası bu hafta, blok Haziran ayında %8,6’ya ulaşan şiddetli enflasyonu durdurmaya çalışırken faiz oranlarının %0,5’e kadar artacağını deklare etti. Bununla birlikte, ECB’nin 2014’ten beri sunmuş olduğu -%0.5’lik negatif faiz oranının sonunu da işaret ediyor. Önde gelen kripto para birimlerinin tutarları haberlerde minik bir darbe aldı.

Son olarak, hem Paraguay hem de Kolombiya, Paraguay yasama meclisinin kripto madencileri için bir vergi ve düzenleyici ortam meydana getirmeye yönelik bir tasarıyı onaylamasıyla beraber kripto düzenlemesine bir adım daha yaklaşırken, Kolombiya kamuoyunun yorumunu almak için taslak düzenlemeler yayınladı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir