Magic Eden Bir tek Sıkılmış Maymunlar İçin Bir ApeCoin NFT Pazar Yeri İnşa Etmek İstiyor—İşte Sebebi

özetlemek gerekirse

NFT pazarı Magic Eden, Bored Ape Yacht Club NFT’leri için resmi bir ApeCoin pazarı oluşturma önerisini deklare etti. Magic Eden, Solana NFT pazarını yönetiyor ve geçen hafta daha büyük Ethereum NFT alanına genişleme planlarını duyurdu.

Önder Solana NFT pazarı Magic Eden, Ethereum pazarına girişini yalnızca yedi gün ilkin duyurdu ve şimdiden uzaydaki en tanınmış topluluğa hizmet etmeye başladı. Magic Eden bugün ApeCoin (APE) topluluğu için bir Bored Ape Yat Kulübü pazar yeri inşa etme önerisini deklare etti.

Teklife gore, resmi ApeCoin internet sayfası üstünden çalışacak ve Magic Eden’in teknolojisine dayanacak olan planlanan ApeCoin pazarı, Bored Ape NFT sahiplerine daha düşük işlem ücretleri dahil olmak suretiyle belirli avantajlar sağlayacak.

Magic Eden Baş Hukuk Müşaviri Joe Doll, Decrypt’e “Magic Eden, ETH L1’e gidiyor ve ApeCoin DAO topluluğu adım atmak için mükemmel bir yer – çitleri sallıyoruz” dedi.

Magic Eden’in sunumu, koleksiyonerlerin hem ETH hem de ApeCoin’in bir kombinasyonunu kullanarak NFT’lere teklif verme kabiliyetinin yanı sıra APE ile satın alan kullanıcılar için bir indirim ihtiva eder. Tavsiye edilen pazar yeri, önder Ethereum NFT pazarı OpenSea’yı (%2,5) şu şekilde dursun, Magic Eden’in kendi pazarından (%2) daha düşük satıcı ücretleri sunacaktır.

Teklife gore, ücretler satıcılar için %0,75’e kadar düşebilir, APE’de meydana getirilen işlemler için %0,5 indirimle kesilebilecek %1,5 taban ücret ve ek olarak Bored Ape Yat sahipleri için %0,25 indirim daha yapılabilir. Club, Mutant Ape Yacht Club ve Bored Ape Kennel Club NFT’leri.

Doll, “ApeCoin DAO topluluğuyla bağlantı kurma ve pazar vizyonunun duyulmasını ve yürütülmesini sağlama çabalarımızla birleştiğinde, yürütme yeteneğimizin bizi kriptodaki öteki tüm pazarlardan ayırdığını düşünüyoruz” dedi.

4/ Peşin $ istemek yerine, @apecoin pazaryerini parasız kuracağız.

Onu oyun sahasından çıkarmak için mühendislik, pazarlama ve alan kişi hizmetlerine kaynak ayıracağız.

Burada bazı ilk maketler: pic.twitter.com/Ndc4y72d8c

— Magic Eden 🪄 (@MagicEden) 9 Ağustos 2022

Magic Eden, topluluk tarafınca değerlendirilecek olan teklifin bir parçası olarak pazar yerini ücretsiz bir şekilde oluşturmayı teklif etti. ApeCoin İyileştirme Önerisi (AIP) olarak resmi bir oylamaya sunulursa, ApeCoin sahipleri planın geçişi için yada aleyhinde oy kullanabilecekler. Magic Eden, teklifin nihai olarak kabul edilmesi halinde pazar yerini Eylül ayında dağıtabileceğini iddia ediyor.

Yeni ApeCoin ile ilgili NFT projeleri oluşturmak ve dağıtmak için bir fırlatma rampası ve Bored Ape yaratıcısı Yuga Labs’in seçerse platform üstünden mal satma kabiliyeti de dahil olmak suretiyle ek özellikler de eklenebilir.

Magic Eden geçen sonbaharda piyasaya çıktı ve hızla büyüyen Solana NFT pazarında baskın oyuncu haline geldi, devamlı olarak geç günlük işlem hacminin %90’ına yada daha fazlasına hakim oldu ve 130 milyon $’ı yükselterek Haziran ayında 1,6 milyar $’lık bir değerleme gerçekleştirmiş oldu.

Magic Eden, Ethereum’a geçişiyle, şu anda NFT alanındaki en iyi pazar olan OpenSea’de direkt çekim yapıyor. Bored Ape topluluğunu dahil etmek, Magic Eden’in Ethereum alanındaki konumunu güçlendirmeye destek olabilir.

Magic Eden’in içerik ve pazarlama müdürü Tiffany Huang, “Sunum, BAYC topluluğuna ve tüm Yuga Labs IP topluluklarına duyduğumuz büyük saygıdan esin aldı” dedi. “Bu pazarın uzun vadeli bir birlikteliğin ilki olmasını istiyoruz.”

“Bunun, ApeCoin DAO topluluğuna ürün oluşturma, topluluk desteği ve genel Ape kültürü entegrasyonu şeklinde teknoloji yığınımıza kuvvetli bir kıymet teklifi getirmek için sahamızı konumlandırdığına inanıyoruz” dedi. “Büyümemizi geliştirirken, bu pazarın Maymunlar için Maymunlar için minimum çabayla ve topluluktan herhangi bir fon gerektirmeden beraber inşa edilmesini istiyoruz.”

NFT, profil resimleri, sanat eserleri, koleksiyonlar ve etkileşimli video oyunu öğeleri şeklinde bir öğenin sahipliğini temsil eden bir blok zinciri belirtecidir. DappRadar’ın verilerine gore piyasa, 2021’in tamamında 25 milyar dolara çıktıktan sonrasında, 2022’de şimdiye kadar ortalama 20 milyar dolar değerinde işlem hacmi sağlamış oldu.

ApeCoin, metaverse uygulamaları ve oyunları da dahil olmak suretiyle büyüyen Bored Ape Yacht Club ekosistemine güç sağlamak için tasarlanmış Ethereum tabanlı bir jetondur. Mart ayında, Bored Ape NFT sahiplerine ücretsiz bir şekilde sağlanan oldukça büyük token tahsisleri ile piyasaya sürüldü ve fiyat o zamandan beri çılgınca dalgalandı. Şu anda jeton başına 7 doların birazcık üstünde, son 30 günde %40’tan fazla arttı.

ApeCoin ekosistemi, bir DAO yada merkezi olmayan özerk kurum tarafınca yönetilir ve token sahipleri topluluğa potansiyel olarak yarar elde eden tekliflere oy verebilir. Bir DAO, bir protokolün işletilmesi de dahil olmak suretiyle ortak bir amaç yada amaç ile birleştirilen bir kripto topluluğudur ve üyelik çoğu zaman belirteçlerle temsil edilir.

Daha ilkin, blockchain ağları, ApeCoin ekosistemini Ethereum’un ana ağından çıkarmak için önerilerde bulunmuş oldu. Rakip ağ Avalanche, Mayıs ayında bir adım attı ve Ethereum ölçeklendirme ağı Immutable X bunu izledi. DAO Mayıs ayında “[keeping] ApeCoin, Ethereum ekosistemi içinde.”

Bored Ape Yat Kulübü, herhangi bir blok zincirindeki en kıymetli NFT projelerinden biridir ve koleksiyon, CryptoSlam’den gelen verilere gore bugüne dek 2.3 milyar dolardan fazla ikincil tecim hacmi elde etmiştir. Mutant Ape Yacht Club ve Otherside metaverse oyunu şeklinde spinoff projeleri de başarıya ulaşmış oldu ve franchise’ın toplu alım satımını bugüne dek 5 milyar doların üstüne çıkardı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir