Mailchimp, kripto odaklı birkaç kullanıcının hesaplarını askıya aldı

Popüler e-posta servis sağlayıcısı Mailchimp, Decrypt ve Messari dahil olmak suretiyle platformunu kullanan kripto odaklı birkaç medya kuruluşunu ve firmayı askıya aldı.

Mailchimp tarafınca hesap askıya alma raporları, bu hafta başlangıcında velayet kripto cüzdanı Edge ile başladı. Platformun topluluk yöneticisi Joelly Garcia, Mailchimp hesaplarına giriş hayata geçirmeye çalıştığında, hesabın dönem dışı bırakıldığını keşfetti.

@Mailchimp, Messari e-posta hesabını sebepsiz yere askıya aldı.

web2 delenda tahmini.

— Ryan Selkis 🥷 (@twobitidiot) 10 Ağustos 2022

Öteki kripto odaklı kuruluşlar da şimdi benzer problemler yaşadı. 10 Ağustos’ta Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, Mailchimp’in firmanın hesabını “sebepsiz yere” askıya aldığını duyurdu.

Bir tek sıfır uyarı yoktu, abone listelerimize bile erişemiyoruz (ki her neyse ki yedeğimiz var bu sebeple hiç kimseye güvenmiyorum). @Mailchimp’in kripto alan kişi yönetimi bu kadar gelişigüzelse, gerçek hain erkek oyuncular için yaptırımın iyi mi göründüğünü düşünmek için titriyorum https://t.co/t2ylOeJo3h

— jared.info (🥃,🦉) 📍atl (@JaredRonis) 10 Ağustos 2022

Messari’deki pazarlama lideri Jared Ronis’e nazaran, şirket abone listesine de erişemedi ve “Gerçek hain erkek oyuncular için yaptırımın iyi mi göründüğünü düşünmek için titriyorum” dedi.

4+ senedir kullandığımız @Mailchimp bugün hiçbir uyarı yada izahat yapmadan haber bülteni hesabımızı dönem dışı bıraktı. Şimdi Twitter aramalarından bu hafta birçok kripto içerik oluşturucunun başına geldiğini görüyorum. sana oldu mu? bunu duymak isteriz.

— Daniel Roberts (@readDanwrite) 9 Ağustos 2022

Askıya alma, 4 yıldan fazla bir süredir Mailchimp kullanıcısı olan kripto medya kuruluşu Decrypt’i de etkiledi.

Son askıya alma, kripto alanındaki bazı popüler adları etkilerken, Mailchimp’in kripto ile ilgili herhangi bir şeyi askıya alma yada yasaklama geçmişi var.

Lol, @Mailchimp, “sektörünüzle ilişkili içerik Kabul Edilebilir Kullanım Politikamızla çeliştiğinden”, düşüşler hakkında size data vermek için yeni hesabımı askıya aldı – şu demek oluyor ki Twitter o şekilde. Üzgünüm :/ pic.twitter.com/S7qv7yUiVb

– Ocarina (@ocarinalrc) 1 Ağustos 2022

Bu ayın başlarında, NFT sanatçısı Ocarina, abonelerine bir NFT düşüşü hakkında bir e-posta göndermeye çalıştıktan sonrasında platformdan uzaklaştırıldı.

Mailchimp, her durumda askıya almanın “Sektörünüzle ilişkili içeriğin Kabul Edilebilir Kullanım Politikamızla çelişmesi sebebiyle” bulunduğunu deklare etti.

Bugün Mailchimp tarafınca yasaklandı.

Görünüşe nazaran kriptoyla ilgili fazlaca fazla “risk” hizmet şirketi var. Bir Giyim markası olarak başvurmasına karşın.

Son aşama hayal kırıklığı. pic.twitter.com/iFG7HQeZM4

— Jesse “🎲🎲” Friedland👺 (@JesseFriedland) 5 Ağustos 2022

Cryptoon Goonz NFT kurucusu Jesse Friedland da aynı şeyi yaşadı. Onun durumunda, Mailchimp’ten “hesapla ilişkili riskin göndermeyi destekleyemeyeceğimiz kadar büyük” bulunduğunu belirten bir e-posta aldı.

Mailchimp şunları ekledi:

“Kripto para birimleri, sanal para birimleri ve herhangi bir dijital varlığın satışı, işlemi, ticareti, takası, depolanması, pazarlanması yada üretimi ile ilgili işletmelere izin veremeyeceğimizi lütfen ihmal etmeyin.”

Mailchimp’in kabul edilebilir kullanım politikasına nazaran, e-posta hizmetleri sağlayıcısı, hizmetlerini “kripto para birimleri, sanal para birimleri ve İlk Para Teklifiyle ilgili herhangi bir dijital varlık” ile ilgili olan firmalara sunmaz.

Basın zamanı itibariyle Mailchimp, CryptoSlate’in mevzuyla ilgili yorum taleplerine hemen hemen cevap vermemişti.

Ayrıca, başka bir e-posta hizmeti sağlayıcısı olan Constant Contact, yasaklı içinde ne olduğunun bir parçası olarak kripto para birimlerine haizdir.

Gösterilen: Sıkıdüzen, Teknoloji

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir