Mailchimp, evvelde haber vermeksizin kripto içerik oluşturucularını yasakladı

E-posta pazarlama platformu Mailchimp, hizmetlerini kripto içerik oluşturucularına askıya almış görünüyor. Kripto haberleri, içerik yada ilgili hizmetlerle ilişkili platformlar, hesaplara giriş yaparken problem yaşamaya başladı ve arkasından bu hafta ortaya çıkmaya süregelen hizmet kesintileri bildirimleri geldi.

Kendi kendini saklayan kripto tutma hizmetleri sağlayıcısı olan Edge cüzdanı ve bir kripto araştırma şirketi olan Messari şeklinde kripto ile ilişkili hesaplar, etkilenenlerden bazılarıydı.

Bu sabah erken saatlerde, Ethereum Vakfı’ndan Sam Richards, Ethereum Vakfı Ekosistem Destek Programının da aynı şekilde askıya alınmayla karşı karşıya bulunduğunu tweetledi.

@Ethereum Foundation’ın @EF_ESP’sini @Mailchimp’in sağlamlaştırdığı müşteriler listesine ilave edin.

Sağlam API entegrasyonlarına haiz e-posta abonelik hizmetleri için iyi önerileri olan var mı? Yada herhangi bir bildirimde bulunmadan yada gerekçe göstermeden ödeme icra eden müşterilere fişi çekmeyen herhangi biri mi? https://t.co/Cjg2kkqwoT

— samrichards.eth (@samonchain) 12 Ağustos 2022

Firmalar ve yüksek net değere haiz bireyler için bir Bitcoin yatırım danışmanlık şirketi olan Swan Private’dan Cory Klippsten de vaka hakkında Tweet attı. Klippensten, sektördeki öteki pazarlama ajanslarını bu vaka ve öteki vakalar ışığında “adım atmaya” çağırdı.

Hubspot, Klaviyo, Twilio ve Mailchimp’in kripto müşterilerinin eline geçmesinden sonrasında, tüm pazarlama iletişimi / CRM yazılım endüstrisinin güvenliklerini BÜYÜK artırma zamanı geldi.

Ve evet, ek önlemler alıyoruz. Yukarıdaki @skwp mevzusuna bakın.

— Cory Klippsten (@coryklippsten) 12 Ağustos 2022

Nitekim daha ilkin Cointelegraph haber bülteni için kullanılan hizmet olan Mailchimp, geçtiğimiz Pazartesi günü de Cointelegraph’a hizmet kesintisi bildirimi gönderdi.

Kaynak: Cointelegraph

Mailchimp, Cointelegraph’ın soruşturmasından bu yana cevap vermiş olsa da, sorularımıza direkt bir cevap verilmedi. Hemen sonra, hizmet ihlalleri sebebiyle hesapların dönem dışı bırakıldığı yada “geçici olarak askıya alındığı” ortaya çıktı. Mailchimp internet sayfasına gore, madde, yasaklı içeriğin ana hatlarını verdiği “Kabul Edilebilir Kullanım” politikasına giriyor.

Bu bölümde, “averajdan daha yüksek kötüye kullanım şikayetleri” sebebiyle “kripto para birimleri, sanal para birimleri ve İlk Para Teklifi ile ilgili herhangi bir dijital varlık” yasaklanmıştır. Site politikası, geçen senenin Mayıs ayında güncellendiğini iddia ediyor.

Geçen yıl, e-posta pazarlama hizmeti sağlayıcısı, finansal hizmetler devi Intuit tarafınca satın alındı.

Hizmet kesintileri yada askıya alma örnekleri bu hafta yine ortaya çıkıyor, sadece bu, Mailchimp’in kripto ile ilgili içeriğin peşinden ilk gidişi değil. Bu tür davranışlar 2018 yılına kadar izlenebilir.

Feysbuk, düzenleyici yönergelerdeki ihlaller sebebiyle sitesinde kripto para birimiyle ilgili herhangi bir reklamı da yasakladığı 2018’deydi.

İlgili: Nefret edenler, kripto şüphecileri için ilk konferansta birleşecek

Bununla beraber, o sırada şirket, “kripto para birimiyle ilgili bilgilerin kesinlikle yasaklanmadığını” ve gönderen “üretim, satış, takas, depolama yada pazarlamaya dahil olmadığı sürece dağıtılabileceği” mevzusunda bir kamu duyurusu yapmış oldu. kripto para birimleri.” Mailchimp’ten son gelişmelerle ilgili hemen hemen resmi bir izahat yapılmadı.

Sadece Çarşamba günü gösterilen şey, Mailchimp’in eski CEO’su ve kurucu ortağı Ben Chestnut’tan bir mesajdı. 21 yıl sonrasında resmi olarak görevinden ayrıldığını deklare etti. Onun yerine Mailchimp, daha ilkin QuickBooks Money ekibinden görevli olan ve hem de Intuit’in bir parçası olan Rania Succar tarafınca yönetilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir