Manchester United da Bitcoin’e karşı kaybediyor – Elon, BTC satın alsa 6.000 kattan daha iyi olurdu

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve MicroStrategy’nin Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor arasındaki yakın tarihindeki bir Twitter tartışması, Bitcoin’in Manchester United’dan daha iyi bir satın alma olup olmadığı sorusunu gündeme getiriyor.

Musk kısa süre ilkin krizden etkilenen Manchester United’ı satın aldığını söyledikten sonrasında Twitter’da erimeye yol açtı. Buna karşılık, MicroStrategy’nin Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, “Birazcık daha Bitcoin almanızı tercih ederiz” dedi.

Ek olarak, Manchester United’ı satın alıyorum, hoşgeldin

— Elon Musk (@elonmusk) 17 Ağustos 2022

Mevzuyla ilgili paylaşımda bulunduktan ve soruşturulduktan birkaç saat sonrasında Musk, ondan sonra “herhangi bir spor ekibi satın almadığını” söyleyerek orijinal ifadesini geri çekti.

“Hayır, bu Twitter’da uzun süredir devam eden bir latife. Herhangi bir spor ekibi satın almıyorum.”

Sadece, formda olan Musk, Manchester United’ın çocukken en sevilmiş olduğu ekip bulunduğunu ağzından kaçırarak bir olasılık ipucu bıraktı. Ve bir spor ekibi için pazarda olsaydı, “Man U olurdu.”

Bitcoin, Manchester United hissesini geride bıraktı

Manchester United, 10 Ağustos 2012’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arz edildi. İlk teklifi 14 $ olarak fiyatlandırıldı. MANU, 27 Ağustos 2018 ile süregelen hafta süresince tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 27.70$’a ulaştı.

Eski yönetim kurulu üyesi Michael Knighton tarafınca masaya yatırılan ve zengin kişilerden oluşan bir ortaklık tarafınca desteklenen, kulübün düşmanca devralınmasıyla ilgili son konuşma, fiyatta bir artış görmüş oldu. 17 Ağustos’ta MANU, 15 haftanın en yüksek seviyesi olan 13.80$’ı yayınladı.

Kaynak: TradingView.com’da MANU

10 Ağustos 2012’de Bitcoin fiyatı 11.39 dolardı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’a 11 Kasım 2021’de ulaşıldı. Yazılı olarak BTC 23.400$ olarak fiyatlandırılıyor.

Manchester United’ın halka arzı esnasında yatırılan 100$, en yüksek fiyatta 197.86$’a yükselerek %98’lik bir kazanç sağlayacaktı. Bununla beraber, tutmaya devam eden yatırımcılar şu anda 1,43 $ yada -% 1,4’lük bir yitik üstünde oturuyor olacak.

Buna karşılık, 10 Ağustos 2012’de Bitcoin’e yatırılan 100$, pazarın zirvesinde 605.795$’a yükselerek %605.695’lik bir kazancı temsil ederdi. Hodlers, 205.443$ yada +205.343$’lık mevcut gerçekleşmemiş kazançlara haiz olacaktı.

Her iki varlık için en yüksek tutarları karşılaştırırsak, Manchester United üstünden Bitcoin satın almak 6.180 kat daha karlı olurdu.

Manchester United krizde

Manchester United, Brighton ve Brentford’a karşı almış olduğu ufak düşürücü mağlubiyetlerin arkasından Premier Lig’in dibinde yedi yıl içinde bir sezona en fena başlangıcı işaret ediyor.

Ajax’tan Lisandro Martínez ve eski Tottenham oyuncusu Christian Eriksen benzer biçimde yaz süresince birçok mühim aktarma geldi. Sadece kulüp, seçim çerçevesi hedefi olan Barcelona oyun kurucusu Frenkie de Jong için hemen hemen bir antak kalma imzalamadı.

Taraftarlar, kulübün 22 Ağustos’ta Liverpool’a karşı oynayacağı evindeki fikstürde kulübün sahipliğini protesto etmeyi planlıyor ve Glazer ailesine satıp devam etmeleri için baskı yapıyor.

17 Ağustos’ta Knighton, kulübü satın almak için lüzumlu finansmanı artırmadığını deklare etti. Maliyetin 4,25 milyar dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir