Mark Cuban, Voyager Digital’i tanıttığı için dava ediliyor

Dallas Mavericks basketbol takımının milyarder sahibi Mark Cuban, 5 Temmuz 2022’de 11. bölüm batkı başvurusunda bulunan Voyager Digital’i tanıtmak için Voyager Digital yatırımcıları ve Mavericks taraftarları tarafınca toplu dava ile karşı karşıya.

Davacılara nazaran Cuban, Voyager Digital’i Maverics fanatiklerine değişik vesilelerle onlarca defa tanıttı ve iddiaya nazaran deneyimsiz basketbol fanatiklerinden faydalandı. Dava, Küba’nın Voyager Digital’i tanıtan bazı alıntılarını içeriyor ve şunları söylemiş oldu:

“Eklemeliyim, ben bir [Voyager] alan kişi ve ben birkaç aydır müşteriyim. Kullanmayı seviyorum, kolay, ucuz, süratli ve fiyatı hakikaten oldukça iyi, bu yüzden Mavs hayranlarımız için muhteşem bir seçim bulunduğunu ve her yaştan Mavs hayranına ulaştığını düşünüyoruz.”

Davacılar, Cuban’ın Voyager Digital’i komisyonsuz ve rakiplerinden genel olarak daha ucuz olarak tanıttığını iddia ediyor. Sadece davalar, yatırımcıların bilincinde olmadan gizli saklı ücretlere ve makul olmayan yüksek fiyatlara maruz kaldığını iddia ediyor.

Taraftardan yararlanmak

Dava, Voyager Digital’in CEO’su Steve Ehrlich’in de Maverics hayranlarını projeye yatırım yapmaları için manipüle etmesine destek bulunduğunu belirtiyor. Dava, Dallas Mavericks basın toplantısında yaptıkları konuşma esnasında Ehrlich ve Cuban’dan alıntılar içeriyor.

Cuban konferansta yapmış olduğu konuşmada, ilkin yatırım yapmadan kazanmanın mümkün olmadığını, sadece Voyager Digital ile kullananların minik meblağlar yatırarak kazanabileceğini söylemiş oldu. Dedi ki:

“dijital para birimleri[are] Başlangıç ​​için yalnızca 100$’ı olabilecek çömez yatırımcılar için çekici bir yatırım. Voyager’ın resme girmiş olduğu yer burasıdır. […] Voyager platformu, her yaştan fanatik için süreci kolay ve kolay hale getirir. […] Öğrenmek için oldukça para harcamanıza gerek yok.”

Cuban, büyük kazanmak için azca yatırım yapma fikrini teşvik etmenin yanı sıra sektördeki eğitim eksikliğine de değindi. Bir çok insanoğlunun kripto paranın arkasındaki temelleri anlamadığını ve Voyager Digital’in “bu seviyedeki eğitimi hayranlarımıza ve ortak müşterilerimize getirmeye çalışacağını” söylemiş oldu.

Ehrlich ek olarak, Voyager Digital’in kullanıcı dostu arayüzünden ve kripto benimseme oranlarının hızla hızlanmasından bahsederek Cuban’a destek verdi.

Ek olarak Cuban, Voyager Digital’in tamamen risksiz bulunduğunu söyleyerek kayıtlara yakalandı. Bir davacı bu yorumdan tam olarak bahseder ve şöyleki der:

“[I] Mark Cuban’dan Voyager’ın “%100 Risksiz bulunduğunu ve kripto evreninde alacağınız risksizliğe minimum bu kadar yakın bulunduğunu belirten birçok izahat gördüm. . . [Mark Cuban’s] Voyager’a itimat [] bana parayı Voyager’dan satın aldırdı. . ”

Voyager Dijital batkı

Voyager Digital, Three Arrows Capital (3AC)’in iflasından birkaç gün sonrasında Bölüm 11’de batkı başvurusunda bulunmuş oldu. Voyager Digital’e nazaran 3AC, Voyager’a 15.250 Bitcoin ve 350 milyon USDC borçluydu. Bölüm 11 iflası, firmaya iç operasyonlarını ve iş planlarını tekrardan düzenleme şansı verirken, firmanın faaliyette kalmasına izin verir.

Ehrlich, iflası duyururken, reklam 3AC’nin borç ve düşüş piyasa koşullarını gerekçe olarak gösterdi. Ek olarak, Bölüm 11 iflasının Voyager’ın iyileşmeyi en üst düzeye çıkarması için bir yol bulunduğunu ve Voyager’ın kurtarılma noktasının ötesine geçmeden ilkin ekip tarafınca kasıtlı olarak yapıldığını söylemiş oldu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir