Mark Cuban, Voyager kripto ürünlerini tanıtmak için toplu dava ile karşı karşıya

Geçtiğimiz yıl kripto ekosisteminde oldukça etken olan milyarder girişimci Mark Cuban, batkı etmiş kripto komisyonculuğu şirketi Voyager Digital’in promosyonları mevzusunda derslik eylemi tartışmasıyla karşı karşıya.

Moskowitz Hukuk Bürosu, Cenup Florida’daki Birleşik Devletler Bölge Mahkemesinde Cuban’a Voyager’ın düzenlenmemiş kripto ürünlerini tanıttığı için hukuk davası açtı. Davanın jüri tarafınca dinlenmesini istedi.

İddia edilen Kübalı ek olarak, rakiplerinden daha ucuz olduğu ve “komisyonsuz” tecim hizmetleri sunmuş olduğu mevzusunda şüpheli iddialarda bulunarak, firmayı birçok kez yanlış tanıttı. Cuban, Voyager Digital CEO’su Stephen Ehrlich ile beraber, deneyimsiz müşterileri yaşam birikimlerini Ponzi Şeması olarak adlandırdıkları şeye yatırmaya çekmek için yılların deneyimlerinden yararlandı.

Argümandan bir alıntı şöyleki:

“Cuban ve Ehrlich, milyonlarca Amerikalıyı Aldatıcı Voyager Platformuna yatırım hayata geçirmeye – bir çok durumda tasarruflarını – Aldatıcı Voyager Platformu’na ve Voyager Kazanma Programı Hesaplarını (‘EPA’lar’) satın almaya kandırmak için yatırımcı olarak deneyimlerini kullanmak için büyük çaba harcadılar. kayıt dışı menkul kıymetler.”

Davada ek olarak Cuban’ın Voyager’ın ürünlerini abartmaya devam etmiş olduğu ve perakende yatırımcıları bilmesine karşın yatırım hayata geçirmeye zorladığı iddia edildi. Cuban, Voyager platformunu “kriptoya gireceğiniz kadar risksiz” olarak nitelendirerek üstün derece elde etti. Okuma vakası:

“Voyager Platformu, kendi patlamasına ve Voyager’ın müteakip iflasına kadar varlığını sürdürmek için Cuban’ın ve Dallas Maverick’in sesli desteğine ve Cuban’ın parasal yatırımına güveniyordu.”

Voyager, hemen sonra batkı ettikten sonrasında batkı eden Three Arrows Capital (3AC) için birçok kripto borç verenden biriydi. Kripto kredi şirketi, 1 Temmuz’da alım satım faaliyetlerini ve para çekme işlemlerini durdurdu ve sonunda 5 Temmuz’da bölüm 11 batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

İlgili: Voyager Digital’in SBF’ye ilişik Alameda Research ile derin bağları olduğu bildirildi

Voyager, New York’taki batkı Metropolitan işlemlerine başkanlık eden yargıç tarafınca Commercial Bank’ta (MCB) tutulan 270 milyon dolarlık alan kişi fonlarını geri vermek suretiyle temizlendi. Bigün sonrasında, kredi şirketi, hesaplarında ABD doları olan müşterilerin, 5-10 iş günü içinde alınan fonlarla, 11 Ağustos’tan başlayarak 24 saatlik bir süre içinde 100.000$’a kadar para çekebileceklerini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir