Mastercard, APAC’de stablecoin cüzdanı için işlemleri halledecek

Küresel ödeme sağlayıcısı Mastercard, Avustralya durağan(durgun) para platformu Stables ile bir durağan(durgun) para dijital cüzdan entegrasyonu başlatıyor.

Mastercard ve Stables, 20 Mart’ta Asya-Pasifik (APAC) bölgesindeki perakende müşterilerinin durağan(durgun) paralarını Mastercard’ın kabul edilmiş olduğu her yerde harcamalarına olanak tanıyan bir işbirliğini duyurdu.

İşbirliği, Mastercard tarafınca desteklenen bir ödeme kartıyla beraber gelen, Stables tarafınca inşa edilen ve yalnızca stablecoin içeren bir cüzdanı içeriyor. Ödeme kartı, kullananların dijital para birimini fiat’a çevirerek ve Mastercard’ın ağına yerleşerek USD Coin (USDC) durağan(durgun) parasını biriktirip harcamalarına olanak tanır. Karta, mobil cüzdanlar vasıtasıyla Stables dijital uygulaması vasıtasıyla erişilebilecek.

Kaynak: Ahırlar

Mastercard Australasia’nın fintech başkanı Kallan Hogan’a bakılırsa, firmanın Stables ile ortaklaşa iş Web3’ün benimsenmesi açısından mühim bir gelişme.

Hogan şunları ekledi: “Mastercard, kart sahiplerine varlıklarını istedikleri yerde, iyi mi ve ne süre isterlerse harcama özgürlüğü veren yenilikçi ödeme çözümlerini güçlendirmeye kararlıdır.”

“Stables, Mastercard’ın küresel ağından ve CipherTrace ve Ekata dahil olmak suretiyle siber ve danışma araçlarından yararlanarak, temelinde itimat ve güvenlik olan Web3 sektörü için bir çözüm geliştiriyor.”

Stables’ın kurucu ortağı ve CEO’su Daniel Li, Cointelegraph’a verdiği demeçte, Mastercard özellikli cüzdan entegrasyonunun 2023’ün ikinci çeyreğinde kullananların kullanımına sunulacağını söylemiş oldu. Stablecoin dijital Mastercard, başlangıçta Avustralya merkezli kullanıcılar için mevcut olacak ve hemen sonra Avrupa, ABD Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Asya Pasifik’in çoğuna girmesi planlanıyor.

Li, ödeme çözümünün USDC kullanarak tüm ödemeleri işleyen ve ödemeyi mümkün kılmak için direkt Mastercard ile çalışan Stables’ın tescilli ödeme motorunu kullandığını belirtti. Bununla beraber cüzdan, rakip stabilcoin Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) dahil olmak suretiyle bir takım stablecoin cinsinden para yatırma işlemlerini kabul edecek, sadece tüm para yatırma işlemleri ücretsiz bir şekilde otomatikman USDC’ye dönüştürülecektir.

İlgili: Circle, Cross River’ı bankacılık ortağı olarak seçti, BNY Mellon ile bağlarını genişletti

Li’ye bakılırsa Stables, Silvergate Bank’ın çöküşüyle ​​ilgili son sorunlara karşın USDC’nin geleceğinden güvenli. CEO şunları söylemiş oldu:

“Stablecoin’ler yeni finansal sistemde oldukca mühim bir rol oynayacak ve geleneksel ve merkezi olmayan finans dünyaları içinde köprü kurmanın çekirdeğini oluşturacak. Stables, bu ekosistemin mühim bir parçası olarak USDC ve Circle ile çalışmaya devam edecek.”

Li, kullananların kriptoya ek olarak banka havaleleri, otomatik ödeme ve öteki ödeme şekillerini kullanarak da bakiyelerini doldurabileceklerini söylemiş oldu. Stables piyasaya sürüldüğünde, ABD doları, euro, İngiliz sterlini ve APAC, Latin ABD ve Afrika’dan gelen para birimleri dahil olmak suretiyle yakında gelecek entegrasyonlarla Avustralya doları cinsinden para yatırma ve çekme işlemlerini destek sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir