Mastercard, Kriptoyu Ödeme Şeklinden Oldukça Varlık Sınıfı Olarak Görüyor – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Ödeme devinin baş finans görevlisine nazaran Mastercard, kripto para birimini bir ödeme aracından oldukca bir varlık sınıfı olarak görüyor. Mastercard’ın kripto stratejisi “kripto ortamları ortaya çıktığından beri oldukça başarıya ulaşmış” diye ekledi.

Mastercard’ın Varlık Sınıfı Olarak Kripto Mevzusunda Ödeme Araçlarına Karşı CFO’su

Mastercard Finans Direktörü (CFO) Sachin Mehra, Bloomberg tarafınca Salı günü gösterilen bir röportajda kripto para birimi hakkında görüşlerini paylaştı.

Mastercard’ın kripto stratejisinin ne kadar başarıya ulaşmış olduğu soruldu. “Kripto dünyasında, kripto satın almak için banka ve kredi ürünlerimizi kullanan insanlarla beraber bir rampa görevi oynuyoruz. Ve biz çıkış noktası olarak hareket ediyoruz: İnsanlar parayı nakde çevirmek istediklerinde, Mastercard’ın kabul edilmiş olduğu her yerde kripto bakiyelerini kullanabilmeleri için erişim kazanmalarına destek oluyoruz.”

Bu, kripto ortamları ortaya çıktığından beri oldukça başarıya ulaşmış olan gelir getirici bir beceri.

Şirket daha ilkin kripto ile ilgili üç mühim alanda ürün ve hizmetler geliştirmeyi planladığını açıklamıştı: kripto para birimleri, durağan(durgun) paralar ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler).

Mehra’ya ek olarak, gerçek bir ödeme şekli olarak ne kadar çekişli kripto varlıklarının alabileceği soruldu. “Herhangi bir şeyin zihnimizde ödeme aracı olabilmesi için bir kıymet deposuna haiz olması gerekir” diye yanıtladı. “Eğer Starbucks kahvenizin bugün size 3 dolara, yarın 9 dolara ve ertesi gün size bir dolara mal olması benzer biçimde bir şeyin kıymeti her gün dalgalanıyorsa, bu tüketici zihniyeti açısından bir sorundur.”

Mastercard baş finans görevlisi şunları ekledi:

Bu yüzden kriptoyu daha oldukca bir varlık sınıfı olarak görüyoruz.

Mehra, “Sadece bir ödeme aracı olarak, stablecoin’lerin ve CBDC’lerin potansiyel olarak birazcık daha çok piste haiz bulunduğunu düşünüyoruz” dedi.

Şubat ayında Mastercard, ödeme odaklı danışmanlık hizmetini kripto para birimini de içerecek şekilde genişletti. Hizmet, “erken aşama eğitim, risk değerlendirmeleri ve banka çapında kripto ve NFT stratejisi geliştirmeden kripto kartlarına ve kripto sadakat programlarının tasarımına kadar bir takım dijital para birimi kabiliyetlerini” kapsar.

Ödemeler devi, Nisan ayında oldukca çeşitli metaverse ve non-fungiable token (NFT) hizmetleri için 15 ticari marka başvurusunda bulunmuş oldu. Haziran ayında şirket, ödeme ağını web3 ve NFT’lere getirdiğini söylemiş oldu.

Mastercard’ın finans direktörü tarafınca meydana getirilen yorumlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir