Mercado Bitcoin 2TM Sahibinin İkinci Turu İşten Çıkarmalar

Latin ABD borsası Mercado Bitcoin, 2TM’nin ana şirketi, firmalar kripto kışında kesintiye devam ederken ikinci bir işten çıkarma turunu duyurdu.

2TM’nin de sahibi olduğu Brezilyalı bir kripto para birimi yayını olan Bitcoin Portal’a gore şirket, devam eden “ekonomideki sıkıntılar” sebebiyle çalışanlarının %15’ini işten çıkardı. Gösterim, “meslektaşlarının kaybından dolayı mutsuz bulunduğunu” belirtti.

Daha ilkin 2TM, Brezilya’da dijital varlıklar için yasal bir çerçevenin onaylanmadığı borsalar için rekabet ortamının “haksız” bulunduğunu ve yasaya uyan şirketlerin uymayanlara kıyasla cezalandırıldığını iddia etti. şirket.

Yakın tarihindeki işten çıkarmalar, 2TM’nin Haziran ayında gerçekleşen ve firmanın 750 çalışanının %12’sini yada ortalama 90 işçisini “küresel finansal manzaradaki değişimler” sebebiyle işten çıkardığı önceki kesintileri takip ediyor.

2TM o tarihte yapmış olduğu açıklamada, “Senaryo, işletme giderlerinin azaltılmasının ötesine geçen ve çalışanlarımızın bir kısmının işten çıkarılmasını da lüzumlu kılan ayarlamalar gerektiriyor” dedi. Yürüttüğümüz süreç, bu noktaya gelmemize destek olan her çalışanın mirasını onurlandırmak için şeffaflık ve saygı tarafınca yönlendirildi.”

Bu yaz süresince, kripto para birimi endüstrisindeki oldukca sayıda şirket, dijital varlık tutarları düşmüş olduğu için işten çıkarmalar duyuru etti. 2TM, Gemini Trust Co., Crypto.com ve Robinhood’u içeren birden fazla işten çıkarma turu yapmak zorunda kalan firmalar listesine katılıyor.

Latin ABD merkezli öteki borsalar, Mayıs ayı sonunda 80 çalışanını işten çıkaran Bisto ve ortalama olarak bununla birlikte çalışanlarının %45’ini işten çıkaran Buenbit de dahil olmak suretiyle, kripto pazarındaki bu yılki piyasa gerilemesinin ortasında çalışanlarını özgür bıraktı. çalışan sayısını 180’den 100’e düşürdü.

2TM, kısa sürede yapmış olduğu duyuruda, firmanın bırakmak zorunda kalmış olduğu çalışanlar için sıhhat sigortası kapsamını genişleteceğini ve yeni iş ararken onlara kreş mevzusunda yardım sunacağını söylemiş oldu.

2013 senesinde kurulan Mercado Bitcoin, internet sayfasına gore 1 milyondan fazla müşterisiyle Latin ABD’daki en büyük kripto borsası bulunduğunu iddia ediyor. Temmuz 2021’deki B Serisi finansman turu esnasında 2TM, SoftBank Latin ABD Fonu’ndan 200 milyon dolarlık bir yatırım aldı ve şirkete 2.1 milyar dolarlık bir değerlendirme sağlamış oldu. “Brezilya’daki ilk kripto tek boynuzlu at” olarak rol aldı.

CoinGecko’ya gore Mercado Bitcoin, borsasında son 24 saat içinde 800.000 doların birazcık üstünde bir hacim görmüş oldu ve en sık işlem gören tokenleri Bitcoin, Ethereum ve Shiba Inu.

Bitcoin Portal, web sitesinin ayda averaj 2 milyon tekil ziyaretçi çektiğini belirterek, geçen ay 2TM’nin bir parçası bulunduğunu duyurdu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir