Merkez Bankaları, BlackRock’ın Bitcoin Private Trust’ı ile Bitcoin’e güvenle yatırım yapabilir; DCG Kurucusu diyor

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, BlackRock’un bitcoin hususi güveninin, dünya çapındaki Merkez Bankalarının Bitcoin’e yatırım yapmasını daha kolay ve daha güvenli hale getirdiğini öne sürüyor.

Perşembe günü bitcoin hususi tröstünün başlatılmasının arkasından Barry, tweet’inde BlackRock’un merkez bankalarıyla olan iş ilişkisi hakkında keyifli gerçekler sundu ve merkez bankalarının yakında Bitcoin’e yatırım hayata geçirmeye başlayabileceğini ima etti.

Keyifli gerçek: BlackRock, dünyadaki birçok merkez bankasına tavsiyede bulunur ve para yatırır

Bir başka keyifli gerçek: Merkez bankalarının artık bitcoin’e yatırım yapmak için kolay ve güvenli bir yolu varhttps://t.co/Fd9OsXsafr

– Barry Silbert (@BarrySilbert) 11 Ağustos 2022

BlackRock, merkez bankaları da dahil olmak suretiyle kurumsal müşteriler için ortalama 9 trilyon dolarlık varlığa haiz, dünyanın en büyük varlık fonu yöneticisidir.

2020’de BlackRock, ABD Federal Rezervi tarafınca pandemi endişeleri içinde tahvil piyasasının iyi mi istikrara kavuşturulacağı mevzusunda tavsiyede bulunmak suretiyle işe alındı. Ek olarak 2014 senesinde BlackRock, kredi satın alma programını belirlemek için Avrupa Merkez Bankası (ECB) ile beraber çalıştı.

BlackRock’un hususi bitcoin güveniyle, alan kişi tabanındaki merkez bankalarının dijital varlıkları denemesi mümkündür.

BlackRock ile kurumsal yatırımcılar gelsin

Kurumsal yatırımcılara kriptoya erişim sağlamak için kripto borsası Coinbase ile bir ortaklığın imzalanmasından bir tek yedi gün sonrasında BlackRock, hususi bitcoin tröstünün başlatıldığını duyurdu.

Coinbase Prime vasıtasıyla sunulacak olan bitcoin itimatı, ABD merkezli kurumsal müşteriler için mevcuttur ve onlara bitcoin fiyatına direkt maruz kalma imkanı sunacaktır.

Perakende yatırımcıların piyasadan ayrılmış olduğu bir dönemde kurumsal yatırımcılar atılım yapıyor. BlackRock, azalan piyasa koşullarına karşın kurumsal müşterilerinin hala bitcoin’e güvenli bir halde maruz kalmayı talep ettiğini altını çizdi.

Dijital varlık pazarındaki keskin düşüşe karşın, bazı kurumsal müşterilerimizden teknoloji ve ürün kabiliyetlerimizi kullanarak bu varlıklara iyi mi verimli ve uygun maliyetli bir halde erişebileceğimize dair büyük ilgi görüyoruz.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir