Merkezi Olmayan NFT Pazar Yeri Sudoswap, Ethereum Token Airdrop’unu Duyurdu

Sudoswap, topluluğu için yeni bir jeton alıyor.

Merkezi olmayan NFT pazarı, projenin çeşitli üyelerine 60 milyon Ethereum tabanlı SUDO jetonunun ilk arzının dağıtılacağını duyurdu.

0xmons adlı popüler NFT projesinin arkasındaki destek program simgesi olan XMON’a da haiz olanlar, bir lockdrop vakası vasıtasıyla SUDO düşüşünden aslan payını (%41,9) alacaklar. GAN tarafınca oluşturulan 0xmon NFT’lerin sahipleri ek olarak SUDO arzının %1,5’ini kazanacaktır.

“XMON sahipleri, sudoAMM protokolünün yönetimine katılma ve SUDO alma taahhütlerinin bir göstergesi olarak XMON’larını kilitleyebilecekler”, bugünün gönderisinde yazıyor. Kilitlenen her XMON için, kullanıcılar 10.000 SUDO jetonu alacak.

Bu gönderi, sudoAMM protokolünün yönetim belirteci olan SUDO’nun dağıtımını özetlemektedir. https://t.co/aGwNWSDaB6

SUDOSWAP PROTOKOLÜNÜ YÖNETEN SUDO TOKENİNİN HENÜZ DAĞITILMADIĞINI DİKKATE ALIN. LÜTFEN DİKKATLİ OLUN

— sudoswap (@sudoswap) 2 Eylül 2022

Sudoswap ve 0xmons arasındaki büyük örtüşme, ikinci ekibin NFT pazarını da inşa etmesiyle sürpriz değil.

Bugünkü duyuru ek olarak, ilk arzın %1,5’inin de Sudoswap’taki likidite sağlayıcılarına geriye dönük olarak dağıtılacağını deklare etti.

Sudoswap belirteci bırakma dağıtımı. Kaynak: Sudoswap.

Sudoswap nedir?

Sudoswap, alım satımlara kaynak sağlamak ve fon sağlamak için otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) kullandığı için benzersiz bir NFT platformudur. Uniswap’ın çeşitli belirteç çiftlerini iyi mi bir araya getirdiğini düşünün, sadece belirteçler yerine Sudoswap NFT’ler için aynı hizmeti sağlar.

Bu tasarımın pozitif yanları, NFT tüccarlarına değişik jpeg’leri dinamik olarak satın alma ve satma fırsatı vermesidir.

Koleksiyonun taban fiyatında beş değişik NFT’yi listelemek yerine, sahipleri koleksiyon satın alındıkça her bir NFT’nin fiyatını ayarlayan havuzlar oluşturabilir. Tersine, tüccarlar, dolar maliyet averajlarına benzer şekilde, NFT’leri otomatikman satın alan “yalnızca satın alın” havuzları oluşturabilir.

Bununla beraber, eleştirmenleri olmadan değil, en yaygın eleştiri, platformun sanatçı telif haklarını onurlandırmamasıdır. Gene de bu, kullanıcıları durdurmadı.

0xRob tarafınca hazırlanan bir Dune Analytics panosu, Sudoswap’ın işlem gören 135.000’den fazla NFT vasıtasıyla 34 milyon doların üstünde hacme ev sahipliği yaptığını gösteriyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir