Meta, 100’den fazla ülkede Instagram NFT entegrasyonunu sağlıyor

Perşembe günü güncellenen bir Meta haber odası gönderisine gore, Mark Zuckerberg liderliğindeki şirket, Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve ABD’daki 100 ülkede yenilmez token (NFT) genişlemesine başladı. Bu, Coinbase Cüzdan ve Dapper ile cüzdan bağlantıları için desteğin yanı sıra Flow blok zincirinde basılan dijital koleksiyonları yayınlama kabiliyetini de ihtiva eder. İlk sunum, popüler toplumsal medya uygulaması Instagram’ı hedefliyor.

Şirket, güncellenmiş gönderisinde, bir NFT yayınlamak için dijital cüzdanlarını Instagram’a bağlamanız icap ettiğini söylemiş oldu. Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper Wallet ile üçüncü taraf cüzdan entegrasyonları ya Perşembe günü tamamlandı ya da yakında geliyor. Şu anda desteklenen blok zincirler Ethereum, Polygon ve Flow’dur. Instagram’da dijital koleksiyon ürünü göndermek yada paylaşmakla ilgili herhangi bir ücret yoktur.

Mark Zuckerberg, dijital koleksiyon ürünlerini 100 ülkeye daha dağıttığımızı duyurdu. Artık daha çok şahıs, içerik oluşturucu ve işletme #NFT’lerini @instagram’da sergileyebilir.

Ek olarak @CoinbaseWallet @hellodapper ile entegrasyonları ve @flow_blockchain desteğini başlatıyoruz.

— Meta Haber Odası (@MetaNewsroom) 4 Ağustos 2022

Flow, ağ iştirakı, işlemler ve yönetişim için ihale görevi gören, aynı adı taşıyan FLOW jetonlu bir katman-1 blok zinciridir. Mühim ekosistem ortakları içinde Warner Music, Ubisoft, Ulusal Basketbol Birliği, Ultimate Fighting Championship, Animoca Brands, Circle, Binance, OpenSea ve şimdi Meta yer ediniyor.

İlgili: FTC, metaverse’i tekelleştirme girişimi sebebiyle Meta’ya dava açtı

Meta veri deposuyla beraber dijital varlıklar, Meta’nın genişleme için temel bileşenlerinden biri haline geldi. 2022’nin ikinci çeyreğinde, firmanın geliri senelik %1 düşüşle 28.8 milyar $’a düşerken, etkinlik geliri aynı dönemde %32 düşüşle 8.36 milyar $’a geriledi. CEO Mark Zuckerberg, firmanın Metaverse bölümündeki 2,8 milyar dolarlık büyük kayıptan etkilenmediğini ve bunun yerine sektör olgunlaştıkça “yüz milyarlarca” hatta “trilyonlarca” dolar kazanma fırsatı bulunduğunu söylemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir