Meta, 150 Milyon Dolarlık Sürükleyici Öğrenme Projesinin Bir Parçası Olarak 10 Metaverse Kampüsü Açacak – Metaverse Bitcoin Haberleri

Metaverse odaklı toplumsal medya şirketi Meta, üniversitelerin kendi sanal gerçeklik kampüslerini çevrimiçi hale getirmelerine destek oluyor. Şirket, eğitimi sanal gerçeklik ortamlarına taşımayı amaçlayan Sürükleyici Öğrenme projesi kapsamında 10 sanal kampüs açacak. Iowa merkezli bir sanal gerçeklik eğitimi girişimi olan Victoryxr ile ortaklaşa Meta, bu girişime 150 milyon dolar yatırım meydana getirecek.

Meta Üniversiteleri Metaverse’e Getirmek

Sanal gerçeklik ve metaverse teknolojisinin en büyük uygulamalarından biri, eğitim ve sanal gerçeklik derslerinin gerçekleşme olasılığı ile ilgilidir. Toplumsal medya devi Meta, bu fikri yürütüyor ve 10 üniversitenin metaverse tabanlı kampüslerini başlatmasına destek oluyor.

Bunlardan biri de çevrimiçi bir üniversite olan University of Maryland Global Campus (UMGC)’dir. Üniversitenin 45.000’den fazla talebesi artık bir araya gelip deneyimlerini paylaşmak için çevrimiçi bir metaverse’de buluşabilecek.

UMGC’de data teknolojisi kısmı başkanı Daniel Mintz şunları söylemiş oldu:


Daha ilkin asla kampüsümüz olmadı ve şimdi bir ilkimiz var. Ördek göleti vardır.


Bu planın bir parçası olarak, üniversite, metaverse kampüsünde, yoğun olmayan kurslara kıyasla hiçbir ek ücret ödemeden gelecek beş kurs sunacak. Sadece üniversitenin öğrencilere ödünç verebileceği (dersler için lüzumlu) kulaklık sayısı sınırlıdır.

Öteki kurumlar da bu projenin bir parçası olacak: Kansas Üniversitesi Hemşirelik Okulu, New Mexico Eyalet Üniversitesi, Cenup Dakota Eyalet Üniversitesi, Florida A&M Üniversitesi, Batı Virginia Üniversitesi, Güneybatı Oregon Community College, California Eyalet Üniversitesi, Dominguez Hills ve Alabama A&M Üniversitesi.


Meta’nın Iştirakı

Meta, öğrencilerin derslere dahil olabilmesi için Meta Quest kulaklıklarını bu kuruluşlara bağışlıyor. Meta’nın Sürükleyici Öğrenme projesinin amaçlarından biri, kuruluşlar ve üniversitelerle ortaklıklar kurarak öğrencilerin bu teknolojilere erişimini artırmaktır. Meta’nın yapmış olduğu 150 milyon dolarlık yatırımın bir kısmı, metaverse kampüslerini tasarlayan Victoryxr ile ortaklaşa kulaklıklar sunmaya hizmet ediyor.

Meta ek olarak üniversitelere, beş ila yedi binadan oluşan bir kampüs için 50 bin dolara mal olabilen bu alanların tasarımı ve inşası için ödeme yapmalarına destek oldu. Victoryxr’ın kurucusu Steve Grubbs şunları söylemiş oldu:


Eğitim, metaverse için coşku verici bir kullanım örneğidir ve Meta Immersive Learning, dünyanın dört bir tarafındaki içerik oluşturucuların metaverse için beceriler kazanmasına ve öğrenciler için sürükleyici deneyimler oluşturmasına destek olacaktır.


Meta veri tabanı kısmı Reality Labs birimi, 2022’nin ikinci çeyreğinde 2,8 milyar dolarlık zarar bildirdiği için Meta’nın sanal gerçekliğe dönüşü firmanın para kaybetmesine niçin oldu. Şirket ek olarak Ağustos ayında ilk tahvil işini yapmış oldu ve yatırım için 10 milyar dolarlık borç sattı. metaverse ürünlerinde ve öteki girişimlerde.

Bu hikayedeki etiketler

Alabama A&M Üniversitesi, California Eyalet Üniversitesi, kampüsler, Daniel Mintz, Dominguez Hills, Florida A&M Üniversitesi, Meta, meta quest 2, Metaverse, New Mexico Eyalet Üniversitesi, Reality Labs, South Dakota Eyalet Üniversitesi, Southwestern Oregon Community College, stebe grubbs, Üniversite Kansas Hemşirelik Okulu, univesity, zaferxr, Sanal Gerçeklik, Batı Virginia Üniversitesi

Meta evrendeki bu kampüslerin başlatılmasına Meta’nın iştirakı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir