Meta, İspanya ve Fransa’da Horizon Worlds Metaverse Uygulamasını Başlattı – Metaverse Bitcoin Haberleri

Toplumsal ağ şirketi Meta, amiral gemisi metaverse uygulaması Horizon Worlds’ün hizmetlerini İspanya ve Fransa’ya genişletti. Bu hamle, Meta’nın bu hizmetleri bu yıl Avrupa’da daha çok ülkeye sunma mevzusundaki genişleme planının bir parçası. Uygulama 2020’de yalnızca davetli bir hizmet olarak sunulurken, hizmetlerini Aralık 2021’de ABD ve Kanada pazarları için halka açtı.

Meta, App Horizon Worlds’ü İspanya ve Fransa’ya Genişletiyor

Toplumsal medya holdingi Meta, metaverse tekliflerini Avrupa’ya genişletiyor. Şirket kısa süre ilkin İspanya ve Fransa’da ana metaverse uygulamalarından önde gelen Horizon Worlds’ün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Şirket bir gönderide, bu ülkelerdeki 18 yaş üstü tüm vatandaşların, firmanın sattığı VR kulaklıklardan birini kullanarak bu hizmetten yararlanma fırsatına haiz olacağını duyurdu.

Horizon Worlds, kullananların yapılandırılabilir bir avatarla temsil edildikleri bir VR dünyasını deneyimlemelerini ve öteki oyuncular tarafınca oluşturulan dünyalarda ve firmalar tarafınca geliştirilen deneyimlerde dolaşabilmelerini sağlar. Bu iki ülkedeki bu lansman, Horizon Worlds’ü 2023’ten ilkin daha çok Avrupa ülkesinde başlatmaya çalışacak bir hareketin parçası.

2020’den bu yana yalnızca davetli kapalı beta olarak kullanıcılara sunulan uygulama, hizmetlerini geçen Aralık ayında ABD ve Kanada’ya açtı ve bu lansmanı, platformunu bu yıl İngiltere, İrlanda ve İzlanda merkezli müşterilere açarak takip etti.


İspanya Odaklı Planlar

İspanya, Talavera de la Reina bölgesinde devasa bir veri merkezi inşa etmek için bir milyar dolardan fazla yatırım halletmeye karar verilmiş olduğu için şirket için bilhassa mühim bir ülke. Bununla ilgili olarak, çapraz Meta ürünler ve altyapı Başkan Yardımcısı Javier Olivan şunları söylemiş oldu:


İspanya, Avrupa teknolojisinin ön saflarında yer almıştır. Ülke, iki kuvvetli teknoloji merkezine haiz olmaktan yararlanıyor: Barselona ve Madrid. Şirketimiz metaverse’in inşasına yardım etmeye hazırlanırken, İspanya’yı planlarımızın merkezine yerleştiriyoruz.


Ek olarak, Madrid’de yeni bir Meta İşçi Merkezi de inşa edilecek. Öteki bir proje ise firmanın, şirketleri metaverse tabanlı ürünler üretmeye ikna etmek için Telefonica ile ortaklaşa kurduğu Metaverse Lab.

Bununla beraber, İspanyol hükümeti, Meta’nın uygulamalarında şirket tarafınca toplanan kullanıcı verilerinin işlenmesi söz mevzusu olduğunda ulusal yasalara saygı duymasını da talep etti. Mahalli basına bakılırsa, İspanya cumhurbaşkanı Pedro Sánchez, İspanyol halkının verilerinin İspanya’da kalması ve mahalli yasalara bakılırsa işlenmesi icap ettiğini altını çizdi.

Horizon Worlds’ün İspanya ve Fransa’da lansmanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Diego Thomazini/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir