Meta & Qualcomm, Yeni Nesil Kulaklıklarda Kullanılmak suretiyle Metaverse Dişli Silikon Geliştirecek – Metaverse Bitcoin Haberleri

Meta kısa süre ilkin, metaverse pazarına yönelik çipler üretmek için mobil çip şirketi Qualcomm ile bir ortaklık duyurdu. Antak kalma, Meta’nın genişletilmiş ve sanal gerçeklik görevleri için tasarlanan Qualcomm’un XR teknolojisini kullanmasına, Meta Quest ürün serisi için gelecekteki kulaklıklar da dahil olmak suretiyle Meta’nın VR uygulamasının bir sonraki satırına yerleştirilecek silikonu tasarlamasına ve üretmesine izin verecek.

Qualcomm ve Meta, Metaverse’i Chips’e Getirecek

Meta veri deposu şirketi şu ana kadar hesaplama denkleminin yazılım kısmına daha çok odaklanmış olsa da Meta, ürünlerine daha verimli ve kuvvetli çipler getirmek için hamleler yapıyor. Şirket, metaverse görevlerini yerine getirmek için hususi olarak tasarlanmış silikon üretmesine destek olmak için dünyanın en büyük mobil çip şirketlerinden önde gelen Qualcomm ile bir ortaklık imzaladı.

Hususi çipler, Qualcomm’un sanal gerçeklik ve genişletilmiş gerçeklik işlevlerini içeren XR teknolojisini kullanacak. Qualcomm CEO’su Cristiano Amon, bu ortaklığın önemi hakkında şunları söylemiş oldu:


XR’deki ortak liderliğimizi geliştiren bu antak kalma, şirketlerimizin, emek verme, oynama, öğrenme, yaratma ve bağlantı kurma şeklimizi tamamen gerçekleştirilmiş bir meta veri tabanında dönüştürmek için sınıfının en iyisi cihazlar ve deneyimler sunmalarına olanak tanıyacak.


Oldukca yıllı antak kalma, her firmanın mühendislik ekiplerinin ortak VR hedeflerine ulaşmak için işbirliğini derinleştireceğini belirten bir basın açıklamasıyla rakamlar olmadan açıklandı.


İlerlemeye Devam Etmek İçin Hususi Silikon

Mevcut Meta Quest 2 kulaklık nesli, 2019’da piyasaya sürülen eski bir çip olan Qualcomm Snapdragon 865’ten türetilen teknolojiye haiz Qualcomm XR çiplerini kullanıyor. Bu yeni ortaklık, doğası gereği değişik metaverse geliştirmelerini kolaylaştırmak için daha gelişmiş tasarımlara haiz çipler üretmeyi amaçlıyor. daha geleneksel mobil görevler için tasarlanmış çiplere kıyasla.

Geliştirme hakkında Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg şunları söylemiş oldu:


Sanal ve artırılmış gerçeklik için daha gelişmiş kabiliyetler ve deneyimler yapmaya devam ettikçe, gelecekteki VR kulaklıklarımızı ve öteki cihazlarımızı güçlendirmek için hususi teknolojiler oluşturmak daha mühim hale geldi. Cep telefonlarının aksine, sanal gerçeklik oluşturmak, mekansal informasyon işlem, maliyet ve biçim faktöründe yeni, oldukça boyutlu zorluklar getiriyor.


Zuckerberg, yeni nesil Meta Quest kulaklıklarının bu ortaklık kanalıyla üretilen çipleri kullanacağını da doğruladı.

Qualcomm’un meta veriye olan ilgisi yeni değil, zira şirket Mart ayında sanal gerçeklik ve meta veri aktarımı yatırımlarına ana para dağıtmak için 100 milyon dolarlık bir meta veri deposu fonu başlattı. Qualcomm CEO’su metaverse endüstrisinin yeni bir pazar yaratarak “oldukça büyük” bir fırsat olacağını belirtti.

Bu hikayedeki etiketler

cips, cristiano amon, masal, Mark Zuckerberg, Meta, Metaverse, metaverse silikon, Qualcomm, Silicon, Snapdragon, VR, XR

Meta veri tabanına hususi silikon üretmek için Meta ve Qualcomm arasındaki ortaklık hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Remus Rigo/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir