Meta’nın Metaverse Ürünlerine ve Öteki Girişimlerine Yatırım Yapmak İçin 10 Milyar Dolarlık Tahvil Çıkardığı Bildirildi – Metaverse Bitcoin Haberleri

Raporlara nazaran, toplumsal medya şirketi Meta, yeni yatırımları ve operasyonları finanse etmek için ilk tahvil setini çıkarmayı planlıyor. Şirket, antak kalma hakkında informasyon sahibi olduğu bildirilen iki kişinin beyanlarına nazaran, sıhhatli bir nakit akışı ve fon geri alımlarını sürdürmek için 10 milyar dolarlık borç satacak.

Meta Yeni Yatırımları Finanse Etmek İçin Tahvil İhracı

Ana iş modelinin bir parçası olarak meta veriye dönen ilk şirketlerden önde gelen Meta, operasyonlarının bir kısmını finanse etmeye devam etmek ve sıhhatli bir özgür nakit akışını sürdürmek için borç vermeye hazırlanıyor. Anlaşmaya yakın kişilerden gelen haberlere nazaran şirket, teknoloji devi için bu türden ilk borç teklifinin bir parçası olarak 10 milyar dolarlık tahvil ihraç edecek.

Perşembe günü gerçekleşmesi planlanan operasyon, yatırımcıların bu hamleden yararlanmak için 30 milyar dolar teklif etmesiyle büyük bir tepki aldı. Tahvillerin vadeleri beş yıldan 40 yıla kadar değişen değişik vadelere haiz olacak ve talebin çoğunluğu ikincisine yönelik olacak.

Kaynak açıklamalarına nazaran, teklif son iki aydır çalışıyor ve Meta, Temmuz ayında son olarak kazanç raporunu yayınladıktan sonrasında başlatmaya karar verdi. Şirket, Moody’s’ten ‘A1’ notu ve S&P’den ‘AA- notu’ ve ‘durağan’ bir görünüm alarak değişik kuruluşlardan tatminkar notlar aldı.


Pahalı Bir Metaverse Hareketi

Bu tahvilin ihracı, firmanın geçen yıl yaşamış olduğu özgür nakit akışının daralmasıyla ilgilidir. Meta, firmanın bir yıl ilkin haiz olduğu 8,51 milyar dolara kıyasla, 4,45 milyar dolarlık özgür nakit akışına sahipti. Kaynaklar, tahvil arzının şirkete metaverse girişimleri de dahil olmak suretiyle operasyonlarının bir kısmını finanse etmek için daha çok nefes alma alanı sağlama hedefine haiz olacağını belirtti.

Meta’nın metaverse itmesi, şirkete araştırma ve geliştirmede fazlaca fazla paraya mal oluyor. Şirket, son olarak kazanç çağrısında, metaverse birimi Reality Labs’ın 400 milyon dolardan fazla satışa ulaştığını, sadece 2022’nin ikinci çeyreğinde 2,8 milyar dolardan fazla zarar kaydettiğini bildirdi. Laboratuvarlar üçüncü çeyrekte para kaybetmeye devam edecekti.

Meta ek olarak denklemin satış tarafında bazı hamleler yapmış oldu ve “VR endüstrisini uzun solukta ileriye taşımak için yatırım hayata geçirmeye devam etmek için” amiral gemisi VR kulaklığı Quest 2’nin fiyatını 100 $ artırdı.

Meta’nın 10 milyar dolarlık tahvil ihracı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Marcelo Mollaretti/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir