Metaverse markasının başarısı, temel amacına bağlıdır

Meta veri deposunun artan popülaritesi, değişik sektörlerden markaları uzayda varlık yaratmaya yönlendiriyor.

Gartner’ın dünya nüfusunun ortalama dörtte birinin 2026 yılına kadar iş, alışveriş, eğitim ve eğlence için her gün minimum bir saatini metaverse’de geçireceğini öngördüğü göz önüne alındığında, meta veriye geçiş anlaşılabilir.

Metaverse markalaştırma, şirketlerin müşterileriyle etkileşim kurması için yalnız bir talih değil, bununla beraber başka bir pazarlama yolu ve bir gelir deposudur.

Şirketlerin bir meta veri deposu varlığından ne elde edeceği, değerlerine ve hedeflerine bağlı olsa da, meta veri deposu markalaşmasına destek olan bir ajans olan RA Republic’in genel müdürü Rajpal Rekhi, CryptoSlate’e verdiği bir röportajda, müşterilere kıymet veren firmalar için meta veri deposunun sunduğunu söylemiş oldu. sınırsız potansiyel ve fırsat.

Reki dedi ki:

“Metaverse, yalnızca bağlantı için bir yol oluşturmak için muhteşem bir fırsat değil, bununla beraber yaratıcılıklarını ifade edebilecekleri, yeni alan kişi deneyimleri oluşturabilecekleri, seyircileriyle etkileşim oluşturmak için yeni yollar oluşturabilecekleri bir yer de olabilir.”

Gene de, çevrimdışı ve çevrimiçi dünyada olduğu benzer biçimde, metaverse varlığı başarıya eşit değildir.

Başarı ve başarısızlık arasındaki fark

Rekhi’ye gore, metaverse markalaşması yanlış nedenlerle geçici başarıya yol açabilir, sadece bu şekilde bir başarı iyi düşünülmüş bir strateji ve amaç olmadan devam etmeyebilir.

Reki dedi ki:

“Başarının uzun ömürlülüğü, haiz oldukları bu büyük fırsatı ilerletmek açısından ne yapacaklarını düşünüp düşünmediklerine bağlıdır.”

Rekhi’ye gore, markayı, karakterleri, tasarladıkları dünyayı, arkasındaki amacı ve sunmak istedikleri deneyimi “hakikaten düşünen” markalar, kısa arayışlara haiz olanlardan daha başarı göstermiş olacaklardır. vadeli kazanç.

Reki dedi ki:

“Eğer onlar [the brands] oldukça yaratıcı bir şey yaratabilir, hakikaten müşterilere hitap eden bir şey, oldukça ilgi çekici bir şey ve bunun bir çeşit amacı ve bir çeşit yeniden kıymeti vardır ve müşterilere gitmeleri için bir sebep verir. ona geri dön”

bu markaların ötekilerden daha başarı göstermiş olması muhtemeldir.

Ek olarak, meta veri tabanındaki bir mevcudiyetten ötekilerden daha çok faydalanması olası bazı firmalar var. Bu, meta veri deposu markalamanın hepimiz için olmadığı anlamına gelir.

Bunun sebebi, dijital alanda bile, ürün ve hizmetlerinin doğası gereği çevrimiçi ortamda daha başarı göstermiş olan belirli markaların olmasıdır.

“Devamlı belirli işletmelerin meta veri deposundan kesinlikle yararlanacağını söylerdim, sadece öteki işletmeler, kitleleri bu deneyimleri aramayabileceği için olmayabilir.”

dedi Reki. Rekhi, bir işletmenin müşterileri dijital olarak bilgili değilse ve markalar bir metaverse varlığı yaratarak herhangi bir ek kıymet sağlayamıyorsa, o vakit markaların metaverse’e girmesinin “mantıksız” bulunduğunu söylemiş oldu.

Meta veri tabanında bir marka oluşturmanın zorlukları

RA Republic için bir metaverse varlığı inşa etmek, karakterleri, anlatıları, dünyayı, manzarayı ve öteki varlıkları inşa etmeyi ihtiva eder. Sadece sürecin bir parçası, değişik varlıkların yarar yaratmak için iyi mi kullanılabileceğini ve müşterilere ne tür bir edinim sunabileceklerini bulmaktır.

RA Republic’in kurucu ortağı ve operasyon sorumlusu Jaasir Ali, bir röportajda CryptoSlate’e bunun firmanın marka vizyonunun derinliğine inmeyi içerdiğini söylemiş oldu. Ekledi:

“Bizim için anahtar, çevrimiçi bir portalla sınırı olan olmayan ve işin ve markanın öteki yanlarını aşan, yarar tabanlı bir meta veri deposu oluşturmaktır. Bu şekilde meta veri deposu ve marka iç içe geçiyor ve bu da yaratıcı deneyimler sunmak için yepyeni bir fırsat sunuyor.”

Ali, bunun bununla beraber markanın değerlerinin ve yaratıcı hedeflerinin meta veri deposunun oluşturulmasıyla ilgili herhangi bir stratejik kararın ön saflarında yer almasını sağlamaya destek bulunduğunu söylemiş oldu.

Sadece Rekhi, markanın metaverse için uzun vadeli vizyonunu somut kilometre taşlarına dönüştürmenin başlı başına bir güçlük bulunduğunu söylemiş oldu. Ek olarak markalar, metaverse varlıklarını kafa karışıklığı yaratmadan müşterilerine iletmeye çalışırken bir zorlukla da karşı karşıya kalabilir, diye ekledi.

Rekhi, markaların yeni bir yaratıcı ürünü birden fazla temas noktasında, hizmetlere aslına bakarsanız aşina olan bir alan kişi tabanına iyi mi etkili bir halde pazarlayacaklarını düşünmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

Reki ekledi:

“Her şeyi açık ve yaratıcı tutmak, herhangi bir pazarlamacı için en büyük zorluklardan biridir. Hedef kitlenin doğru kişilere doğru malzemeyle ulaşmasını sağlamak için kitle havuzlarını belirleme ve daha çok bölümlere ayırma zorluğumuz var.”

Yolun sonundaki ödüller

Meta veri deposunda bir marka oluşturmak zahmetli olabilirken, doğru yapılırsa gelecekte eli açık getiriler sağlayabilir. Markalar, takas edilemeyen jetonların satışı kanalıyla yada değişik destek programlar sağlayarak gelirlerini artırabilir. Gucci, Louis Vuitton ve Coca-Cola, daha çok gelir yada marka bilinirliği için metaverse denemeleri icra eden markalardan yalnız birkaçı.

Reki dedi ki:

“Bir işletme için, bunu niçin yaptıklarının nedenlerini, neyi başarmaya çalıştıklarını ve hangi bağlantıyı kurmaya çalıştıklarını açıkça düşündükleri sürece, gelir elde etmek için birçok fırsat var. inşa etmek.”

Meta veri tabanında markalaşma, altyapı ve eğitime yönelik yatırımlar gerektirir. Sadece, firmanın müşterilerinin dijital bir edinim araması ve markanın bu tür alan kişi beklentilerini karşılayabilmesi koşuluyla, yatırımın geri dönüşü, metaverse girişimini ergonomik olarak mantıklı kılıyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir