Mevcut Blok Zamanları ve Tahminler, Bitcoin’in Madencilik Zorluğunun Oldukça Daha Yüksek Bir Mancınık Bulunduğunu Öneriyor – Madencilik Bitcoin Haberleri

Bitcoin, 20 bin dolarlık bölgenin altında seyrederken, ağın hash oranı, 5 Ekim’de erişilen tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) sonrasında 250,04 exahash/s (EH/s) ile hala yüksek seyrediyor. blokların işlendiği mevcut hız, mevcut blok yüksekliği (757.531) ile son güçlük ayarı arasındaki tipik on dakikalık averaj blok aralıklarından daha hızlıdır. İstatistikler, blok sürelerinin fazlaca daha süratli olması sebebiyle, tahminler %9 ila %13,2 içinde ihtimaller içinde bir sıçrama gösterdiğinden, ağın bu yıl en büyük güçlük artışını görebileceğini gösteriyor.

Blok Süreleri ve Hashrate, Kartlarda Mühim Bir Bitcoin Madenciliği Güçlük Artışı Öneriyor

Bitcoin madenciliği, 10 Ekim 2022’de gerçekleşecek olan bir sonraki tekrardan hedefleme tarihinde fazlaca daha zor hale geliyor. İki gün ilkin, 5 Ekim’de ağın toplam hash oranı, 757.214 blok yüksekliğinde 321 EH/s’de bir ATH’ye ulaştı. BTC’nin fiyatı daha düşük ve güçlük son ATH’ye yakın olsa da, madenciler acımasızca BTC zincirine hesaplama gücü tahsis ediyor. Şu anda, Çarşamba günü ATH’ye ulaşıldıktan sonrasında hash oranı 250 EH/s’de aşama kaydediyor.

Bitinfocharts.com verilerinin gösterdiğine nazaran şu anda blok süreleri (çıkan her blok arasındaki aralık) on dakikalık averajdan daha süratli. Şu anda, saat 9:00’da (ET), metrikler blok sürelerinin 9:05 dakika civarında bulunduğunu gösteriyor, sadece öteki gösterge tabloları 8:49 dakikada fazlaca daha süratli bir oran gösteriyor. Mevcut yükseklik (757.471) ile son güçlük süreci (756,000) arasındaki 8:49 dakikadaki averaj bitcoin blok aralığı ile bu, BTC’nin ağ zorluğunun kayda kıymet bir artıştan kaynaklandığı anlamına geliyor. 10 Ekim’deki güçlük atlamanın, ağın bu yılki en yüksek güçlük artışı olma ihtimali var.

BTC.com’dan gelen veriler, ağın 2022’deki en büyük ikinci artışını aşacak olan ortalama %9,34’lük bir artış gösteriyor. BTC.com’un tahmini doğruysa, BTC’nin ağ zorluğu 31,36 trilyondan 34,29 trilyona yükselecek. Clark Moody’s Bitcoin panosundan alınan metrikler, güçlük değişikliğinin fazlaca daha yüksek olabileceğini gösteriyor ve yazı yazılırken Moody’s panosu, bugün olduğundan ortalama %13.2 daha yüksek olabileceğini gösteriyor. Bitcoin ağının bir sonraki tekrardan hedefe kadar gitmek için ortalama 400’den fazla bloğu var.

Hash hızının yavaşlaması ve engelleme sürelerinin yeniden on dakikalık aralığa yükselmesi oldukça ihtimaller içindedir. Eğer öyleyse, güçlük yüzdesindeki artış, Btc.com’un %9’luk artış tahmininden bile fazlaca daha düşük olabilir. Her iki haftada bir yada 2.016 blok keşfedildiğinde, ağın zorluğu, 2.016 bloğun ne kadar süratli keşfedildiğine bağlı olarak bir BTC bloğu bulmayı zorlaştıracak yada kolaylaştıracak şekilde ayarlanır.

2.016 blok fazlaca süratli bulunursa, ağın algoritması zorluğu daha yükseğe ayarlar ve bloklar fazlaca daha yavaş bir hızda bulunursa, güçlük derecesi düşebilir. Son mühim seviyede büyük güçlük azaltması, zorluğun 689.472 blok yüksekliğinde %27.94 düşmüş olduğu 3 Temmuz 2021’de gerçekleşti. Bu, bir BTC blok sübvansiyonu bulmanın 689.472 blok öncesine nazaran %27 daha kolay olduğu anlamına geliyor.

Bu hikayedeki etiketler

%13.2, 2016 Bloklar, 34.29 trilyon, 9, Tüm zamanların en yüksek seviyesi, ATH, Bitcoin madenciliği, Bitcoin ağı, blok aralıkları, blok süreleri, Bloklar, BTC Madenciliği, BTC.com, Clark Moody’s Bitcoin panosu, hesaplama gücü, bulgu hızı, Hashpower , Hashrate, hashrate ATH, 3 Temmuz 2021, En Büyük Atlama, Madenciler, madencilik, 10 Ekim 2022, 5 Ekim 2022, hız

Bitcoin’in madencilik zorluğunun bu yıl en büyük sıçramayı görme olasılığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir