Michael Saylor, MicroStrategy Washington’da vergi kaçakçılığı sebebiyle dava ediliyor

Washington DC Başsavcısı Karl Racine, bölgenin Michael Saylor ve şirketi MicroStrategy’ye vergi kaçakçılığı sebebiyle dava açtığını deklare etti.

YENİ: Bugün, on yıldan fazla bir süredir Bölge’de yaşayan sadece asla DC gelir vergisi ödemeyen milyarder bir teknoloji yöneticisi olan Michael Saylor’u vergi sahtekarlığı sebebiyle dava ediyoruz.

– AG Karl A. Racine (@AGKarlRacine) 31 Ağustos 2022

Racine’in açıklamasına bakılırsa, Saylor on yıldan fazla bir süredir Bölge’de yaşıyor fakat asla gelir vergisi ödemedi. Bölgenin, vergi kaçırmasına destek olmak için komplo oluşturmak için MicroStrategy’ye dava açtığını da sözlerine ekledi.

Davalar, yeni değiştirilen Yanlış İddia Kanunları kapsamındaki ilk dava olacak.

Racine dedi ki:

Bu davayla, sakinleri ve işverenleri, vergilerdeki adil payınızı ödemeyi reddederken büyük şehrimizde yaşamı sürdürmenin tüm avantajlarından yararlanırsanız, sizi görevli tutacağımızı bildiriyoruz.

MicroStrategy, halka açık firmalar içinde en fazla sayıda Bitcoin’e (BTC) haizdir. Saylor bununla beraber sektörün malum bir vokal destekçisidir.

Michael Saylor, MicroStrategy’nin Washington’da vergi kaçakçılığı sebebiyle dava açmış olduğu yazısı ilk olarak CryptoSlate’de çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir