Michael Saylor ve MicroStrategy, Vergi Dolandırıcılığından Dava Açtı

Mühim Çıkarımlar

Columbia Bölgesi, vergi kaçakçılığı iddiasıyla Michael Saylor ve MicroStrategy’ye dava açtı. DC Başsavcısı Karl Racine davayı bugün Twitter’da duyurdu ve Saylor’u on senelik gelir vergisinden kaçınmakla suçladı. MicroStrategy hissesi, suçlamaların ortaya çıkmasıyla %5 düştü.

Bu makaleyi paylaş

Milyarder Bitcoin balinası Michael Saylor, şu anda ikamet etmiş olduğu Columbia Bölgesi tarafınca vergi kaçakçılığı sebebiyle dava ediliyor. DC Başsavcısı Karl Racine duyuruyu Çarşamba günü Twitter’da yapmış oldu.

Saylor Vergi Dolandırıcılığı Davasıyla Karşı Karşıya

Bitcoin’in en büyük balinalarından birinin, memnun edilmesi ihtiyaç duyulan bazı yasal sorunları var.

MicroStrate CEO’su Michael Saylorgy, vergi dolandırıcılığı hakkında bir dava açtı Genel Washington DC Başsavcısı Karl Racine Çarşamba günü duyurdu.

YENİ: Bugün, on yıldan fazla bir süredir Bölge’de yaşayan sadece asla DC gelir vergisi ödemeyen milyarder bir teknoloji yöneticisi olan Michael Saylor’u vergi sahtekarlığı sebebiyle dava ediyoruz.

– AG Karl A. Racine (@AGKarlRacine) 31 Ağustos 2022

Racine bir tweet’te, “Bugün, on yıldan fazla bir süredir Bölge’de yaşayan, sadece DC gelir vergisi ödemeyen milyarder bir teknoloji yöneticisi olan Michael Saylor’u vergi sahtekarlığı sebebiyle dava ediyoruz” dedi.

Racine, Washington DC’nin MicroStrategy’ye “yardım etmek için komplo kurmaktan” dava açtığını da sözlerine ekledi. [Saylor] DC’de yaşarken kazanılmış olduğu yüz milyonlarca dolardan yasal olarak borçlu olduğu vergilerden kaçıyor.”

Michael Saylor, Bitcoin için devam eden ve sesli halk desteği için kripto alanında en fazlaca dikkat çeken kişidir. Piyasanın amiral gemisi kripto para biriminin erdemlerini övmek ve katılımcıları mümkün olduğunca fazlaca para biriktirmeye teşvik etmek için sık sık kripto konuşma devrelerinde görünür.

Bu bağlamda Saylor parasını ağzının olduğu yere koyar; Bir iş zekası yazılım şirketi olarak ortaya çıkan şirketi MicroStrategy, Saylor’un liderliğinde bir Bitcoin biriktirme stratejisine yöneldi. Ayın başlangıcında Saylor, MicroStrategy’nin CEO’luğundan çekildi sadece yönetim kurulu başkanı olarak kaldı; ek olarak “Bitcoin satın alma stratejisi ve ilgili Bitcoin savunuculuğu girişimlerine” odaklanan mühim bir yönetici pozisyonu üstlendi.

Bu Saylor ve şirketinin kolluk güçleriyle ilk kez başı belaya girmiyor. 2000 senesinde, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, MicroStrategy’ye firmanın mali bilgilerini iki yıl süresince yanlış tanıttığı için hukuk muhasebesi dolandırıcılık suçlamaları getirdi. Bu dava, Saylor’un şahsen 8.2 milyon doları boşaltması ve ek olarak 350.000 dolar ceza ödemesiyle sonuçlanan bir anlaşmayla sonlanmış oldu.

MicroStrategy hisseleri dava haberi üstüne %6 düştü.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarları BTC, ETH ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti. Bu öykü kırılıyor ve daha çok detay ortaya çıktıkça güncellenecektir.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir