Microsoft, Edge Web Tarayıcısında Bir Ethereum Cüzdanını Kontrol Ediyor – Haberler Bitcoin Haberleri

Yazılım şirketi Microsoft, Edge web tarayıcısının kontrol sürümünde Ethereum tabanlı bir kripto para cüzdanı tanıttı. Albacore’un keşfettiği yeni özellik “Kripto Cüzdanı” olarak adlandırılıyor ve kullananların Ethereum ve Ethereum tabanlı belirteçleri bir Metamask klonu benzer biçimde davranarak gizleme dışı bir halde saklamasına ve işlem yapmasına izin verecek.

Microsoft, Edge Tarayıcısında Ethereum Wallet’ı Tanıttı

Cryptocurrency ve Web3 projeleri, ana akım yazılım ürünlerine giriyor. Bir yazılım araştırmacısı olan Albacore’dan gelen raporlara bakılırsa, Microsoft şu anda kendi web tarayıcısı Edge’in bir parçası olacak mahalli bir cüzdan geliştiriyor. “Kripto cüzdanı” olarak adlandırılan yeni özellik, kullananların Ethereum ve Ethereum tabanlı belirteçleri gizleme dışı bir halde işlem yapmasına ve saklamasına izin verecek.

Mevcut ekran görüntülerinde Microsoft, projenin durumunu onaylayarak testçileri fonlarını bu cüzdanda kullanmanın tehlikeleri mevzusunda uyarıyor. Şunları belirtti:


Bir testçi olarak, kendi fonlarınızı kullanacaksınız. Para kaybı durumunda, Microsoft herhangi bir kaybı tazmin etmeyecektir. Bu gizli saklı bir projedir ve hiçbir detay harici olarak paylaşılmamalıdır.


Bu, cüzdanın hala erken kontrol aşamalarında bulunduğunu ve hemen hemen genel kullanıma hazır olmadığını doğrular.


Daha çok detay

Yeni mahalli kripto cüzdanı, nihayet piyasaya sürülürse, Edge’e mahalli olarak dahil edilmesi özelliğiyle, en oldukca kullanılan Web3 cüzdan eklentisi olan Metamask’a mahalli bir rakip oluşturacaktır.

Cüzdanı kontrol etme fırsatı gören bir portal olan Bleeping Computer, cüzdanın değişik Ethereum hesaplarını desteklediğini, kullanıcının bunlar içinde istediği benzer biçimde geçiş yapabildiğini ve halihazırda mevcud Web3 uygulamalarıyla kullanılabileceğini doğrulayabildiğini bildirdi. Ek olarak cüzdan, ETH, DAI, UNI, USDC ve USDT desteğine haiz yerleşik bir Ethereum değişimi ihtiva eder.

Yazılımda bulunan dizeler, daha sonraki bir tarihte bir Bitcoin cüzdanının dahil edildiğini ima eder, sadece işlevsellik hala mevcut değildir. Microsoft, kripto cüzdanının varlığını doğrulamadı. Firmanın bir sözcüsü şunları söylemiş oldu:


Microsoft’ta, müşterilerimiz için yeni deneyimler keşfetmek suretiyle yeni özellikleri tertipli olarak kontrol ediyoruz. Müşterilerden öğrenmeyi ve geri bildirim toplamayı sabırsızlıkla bekliyoruz, sadece şu anda paylaşacak başka bir şeyimiz yok.


Microsoft, son işten çıkarmalar bu projelerden bazılarını etkilemiş olsa da, meta veri havuzu için standartların oluşturulmasına ve Teams uygulamasında meta veri deposu özelliklerinin tanıtılmasına katılarak Web3 ile ilgili projeleri destekleme söz mevzusu olduğunda oldukca etken olmuştur.

Şu anda Microsoft Edge’de kontrol edilen mahalli Ethereum cüzdanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para birimi gazetecisidir. Aralık 2017’de fiyat artışı gerçekleştiğinde kripto para hayatına girdiğini, oyuna geç kaldığını belirtiyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve toplumsal düzeyde kripto para patlamasından etkileniyor, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve banka hesabı olmayanlara ve yeterince hizmet almayanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, monticello, Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir