Milyarder Mark Cuban, SEC’in ‘Karabasan’ Kripto Kayıt Kurallarını Uygulamasını Bekliyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Shark Tank yıldızı ve NBA ekibi Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) token kaydı için “kripto endüstrisini bekleyen karabasan” olacak kurallar getireceği mevzusunda uyardı.

Mark Cuban, SEC’in ‘Karabasan’ Kripto Düzenlemesiyle Geldiğini Öngörüyor

NBA ekibi Dallas Mavericks’in sahibi Shark Tank yıldızı milyarder Mark Cuban, Cumartesi günü bir tweet’te SEC’in kripto tokenlerini iyi mi düzenleyeceği mevzusunda uyardı.

Uyarısı, ABD Senatörü Pat Toomey’in (R-PA) dokuz kripto tokeninin menkul kıymet olarak tanımlandığı eski bir Coinbase çalışanına yönelik yaptırım eylemi sebebiyle menkul kıymetler bekçisini eleştiren bir tweet’e cevap olarak geldi. Coinbase, kripto menkul kıymetlerini listelediği iddiasına hızla itiraz etti.

Toomey, yaptırım eyleminin “SEC’in belirli belirteçlerin iyi mi ve niçin menkul kıymet olarak sınıflandırıldığı mevzusunda net bir görüşe haiz olmasının muhteşem bir örneği bulunduğunu belirtti. Sadece SEC, bir yaptırım eylemi başlatmadan ilkin görüşlerini açıklamadı.”

Net kıymeti ortalama 4,7 milyar dolar olan Cuban, SEC’in kripto endüstrisi için bir “karabasan” olacak kripto tokenlerinin iyi mi kaydedileceği mevzusunda kurallar getireceğine inanıyor. Toomey’e yanıt verdi: “Bunun fena bulunduğunu mu düşünüyorsun? Belirteçlerin kaydı için ne bulduklarını görene kadar bekleyin. Shark Tank yıldızı, kripto endüstrisini bekleyen karabasan bu, ”diye yazdı. Başka iyi mi binlerce avukatı çalıştırır ve daha çok vergi mükellefi parası istemek için nedenler yaratırsınız?”

Cuban’ın tweet’i, yapmak suretiyle olduğu bir hisse senedi alımının içeriden öğrenenlerin ticareti yasalarını ihlal etmemesini sağlamak için SEC’e eylemsizlik mektubu göndermeye çalmış olduğu bir Youtube videosunun bağlantısını içeriyor. Sadece milyarder, sürecin son aşama karmaşık bulunduğunu göstererek yatırımcılara yasaları çiğnemeyeceklerine dair itimat vermediğini altını çizdi. Cuban, SEC tarafınca yönlendirilen süreçten geçtikten sonrasında “Bulduğum şey beni bile şok etti” diye yazdı.

“Bir çok eylemsizlik mektubu talebi tanımlar, ilgili belirli gerçekleri ve koşulları çözümleme eder, [and] yasaları ve kuralları tartışın”, SEC internet sayfasında geçerli bulunduğunu belirtti. Eylemsizlik talebi kabul edilmezse, “SEC çalışanı, ferdin yada kuruluşun talebinde açıklanan gerçeklere ve beyanlara dayanarak Komisyonun talepte bulunana karşı icra işlemi başlatmasını tavsiye etmeyecektir.”

Cuban, daha ilkin kripto sektörünü düzenlemek için uygulama merkezli bir yaklaşım benimseyen SEC’e sahipti.

Ağustos ayında Dallas Mavericks sahibi, SEC Başkanı Gary Gensler’i “yatırımcı koruması” odağına çağırdı. “Yatırımcılar adına çalışıyorsanız, yatırımcıların ve iş adamlarının sorularının sorulmasını ve yanıtlanmasını kolaylaştırırsınız. Neredeyse olanaksız hale getiriyorsun. şunlar [who] göze alamaz avukatlar yalnız tahmin edebilir” diye altını çizdi.

SEC kısa süre ilkin kripto sektörünü icra yöntemiyle düzenlemiş olduğu için ateş altında kaldı. Geçen hafta, ABD Kurultay Üyesi Tom Emmer ek olarak SEC’i “yetki alanı dışındaki şirketleri çökertmekle” eleştirdi. “Başkan Gensler’in yönetiminde SEC, güce aç bir düzenleyici haline geldi, yaptırımı siyasallaştırdı, şirketleri Komisyonla ‘gelip konuşmaları’ için kandırdı, arkasından onları yaptırım eylemleriyle vurarak, iyi niyetli işbirliğini caydırdı.”

Mark Cuban’a katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir