Moody’s, ABD Bankacılık Sektörünün Ötesine Potansiyel Finansal Aksaklığın Yayılması Mevzusunda Uyarıda Bulunmuş oldu – Bitcoin Haberleri

Ortalama on gün ilkin, kredi kurumu Moody’s Investors Service ABD bankacılık sektörünün notunu “durağan”dan “negatif”e indirdi. Perşembe günü yakın tarihindeki bir güncellemede şirket, ABD ekonomisi için hala bir risk bulunduğunu belirtti. Moody’s kredi stratejisi genel müdürü, ülkenin “mevcut kargaşayı azaltamayacağını” ve “bankacılık sektörünün ötesine” yayılabileceğini deklare etti.

Moody’s Analistleri, ABD Bankacılık Yayılma Etkilerinden Meydana gelen Daha Büyük Mali ve Ekonomik Hasar Bekliyor

Moody’s’in kredi stratejisi genel müdürü Atsi Sheth Perşembe günü gönderilmiş olduğu bir notta, ABD’nin iki hafta ilkin başlamış olan bankacılık kargaşasını denetim altına alamayabileceğini deklare etti. Yorum, Moody’s’in ABD bankacılık sektörünün “durağan”dan “negatif”e indirdiği son not indirimini takip ediyor. Kredi kuruluşu, üç büyük ABD bankasının batkı etmesi ve salgının öteki ABD bankalarına ve birkaç internasyonal finans kuruluşuna sıçramasının peşinden not indirimini uyguladı.

Moody’s analistleri, “Finansal bozulmanın yayılma riski, tahmin ettiğimizden daha büyük mali ve ekonomik zarara yol açabilir” diye yazdı. Moody’s’e bakılırsa, Federal Biriki’in tutarlı faiz artışlarından zarar görebilecek tek finans kurumu bankalar değil. Moody’s, “Piyasa incelemesi, sorunlu bankalarla benzer risklere maruz kalan kuruluşlara odaklanacak” diye açıklıyor.

Kredi kuruluşu şunları ekledi:

[U.S. officials] bankacılık sektörü içinde ve ötesinde daha uzun soluklu ve potansiyel olarak ciddi yansımalar olmadan mevcut kargaşayı azaltamayacak.

Moody’s kredi analistlerinin notu, Fitch Ratings’in geçen hafta yapmış olduğu ve banka dışı öteki kurumların bankacılık bulaşmasının “yan etkilerini” hissedebileceğini açıklayan uyarısına benziyor. Geçen Ekim ayında Fitch Ratings, ABD’de 2023 baharında bir resesyon olacağını tahmin etmişti. Moody’s analistleri bu yıl kısıtlı bir gelişme öngörüyor.

Sheth liderliğindeki Moody’s analistleri Perşembe günü, “2023 süresince, finansal koşullar sıkı kalmaya devam ederken ve gelişme yavaşlarken, mevcut kredi sorunları olan bir takım sektör ve müessese, kredi profillerinde risklerle karşı karşıya duracak” dedi.

Bu hikayedeki etiketler

Atsi Sheth, bankacılık bulaşması, yorum, Kredi Ajansı, kredi zorlukları, kredi profilleri, kredi stratejisi, ekonomik hasar, kuruluşlar, mevcut kredi, Federal Biriki, finansal ve ekonomik etkisinde bırakır, finansal koşullar, finansal bozulma, Finansal Kurumlar, Fitch Derecelendirmeleri, daha büyük riskler , gelişme, zincirleme etkisinde bırakır, genel müdür, piyasa incelemesi, hafifletme stratejileri, Moody’s, banka dışı, potansiyel yayılma, oran artışları, riskler, sektörler, yayılma tesirleri, sorunlu bankalar, ABD bankacılık sektörü

Sizce ABD bankacılık sektöründeki çalkantının öteki finans kuruluşları üstündeki potansiyel yayılma etkilerinin risklerini azaltmak için ne yapılmalı? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’te Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin’e, açık kaynak koduna ve merkezi olmayan uygulamalara tutkusu vardır. Redman, Eylül 2015’ten bu yana Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir