Mt. Gox Geri Ödemesi, Bitcoin Dökümü Piyasayı Korkuttuğundan ‘Due Course’ta Geliyor

Sekiz yıl ilkin ciddi bir hack saldırısının arkasından kapanmaya zorluk çeken popüler bir Bitcoin borsası olan Mt. Gox, eski kullanıcılarına “vadesi vardığında” geri ödemeye başlayacağını duyurdu.

Mt. Gox mütevelli heyeti Nobuaki Kobayashi tarafınca alacaklılara yönelik Çarşamba günü gösterilen bir bildiriye gore, eski Mt. Gox müşterilerinin bir talepte bulunmak yada geçirme etmek için 15 Eylül’e kadar süreleri var.

Bir zamanlar dünyanın en büyüğü olan ve feshedilmiş kripto borsası, büyük bir saldırıda 850.000 Bitcoin (bugün 16.8 milyar dolar) kaybettikten sonrasında 2014 senesinde kapanmış oldu.

O zamandan beri, eski Mt. Gox, uzun ve meşakkatli bir yasal mücadelenin arkasından ödemeleri almayı bekliyordu: feshedilmiş borsanın rehabilitasyon planı onlarca kere ertelendi ve eski CEO Mark Karpeles, dolandırıcılık ve dikkatsizlik davasıyla (ki bu dava) vuruldu. geçen yıl rafa kaldırılmıştı).

Çarşamba günkü duyuruda, “Taban Geri Ödeme Son Zamanı, Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti tarafınca mahkemenin izniyle geri ödeme için uygun görülen tarih olarak belirlenir ve zamanı ulaşınca belirlenecektir.”

Belgede, tüm alacaklıların bir “temel ödeme” alacağı ve fonlarının geri kalanını erken toplu ödeme kanalıyla almayı yada hemen sonra almayı tercih edebilecekleri açıklandı. Belgede, 15 Eylül’den sonrasında talepte bulunan alacaklıların işleme alınamayacağı açıklandı.

Temel geri ödeme zamanı hemen hemen açıklanmadı.

Bu haftanın başlarında, Twitter’da Mt. Gox’un bu hafta geri ödeme yapacağına dair söylentiler yayıldı – sadece bu, eski Arcane Assets Baş Yatırım Sorumlusu Eric Wall benzer biçimde eski kullanıcılar tarafınca çevrimiçi olarak reddedildi.

PSA: MtGox, bu hafta, gelecek hafta ya da ondan sonraki hafta herhangi bir coin dağıtmıyor*.

Kaynak: Ben bir MtGox alacaklısıyım. Geri ödeme sistemi hemen hemen etken değil.

Sonraki adım: Bu yanlış bilgiyi yaymak için @TheAltcoinHub’a gidin ve engelleyin.

– Eric Wall X 🏴 (@ercwl) 27 Ağustos 2022

Bazıları, Mt. Gox fonlarının nihai olarak özgür bırakılmasının, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatını düşürebileceğini düşünüyor. Sadece mevcut plan, Bitcoin’in özgür bırakılmasını ve muhtemelen tam olarak bu tür bir piyasa şokunu önlemek için dilimler halinde tasfiye edilen Bitcoin’den nakit almayı içeriyor. Dün meydana gelen belgede belirtildiği benzer biçimde, paranın ne vakit özgür bırakılacağına dair resmi bir vakit çizelgesi de halka açık değil.

CoinGecko’ya gore Bitcoin, yazı yazılırken 24 saat içinde %1.7 düşüşle 19.795 dolardan işlem görüyordu.

Tokyo merkezli Mt. Gox, bir zamanlar en büyük kripto borsasıydı ve küresel Bitcoin tecim hacminin %70’inden fazlasını yönetiyordu. Sadece borsanın güvenliği yoktu ve suçluların 24.000’den fazla müşteriden para almış olduğu soygun, hala kripto tarihinin en büyük hacklerinden biri.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir