Mt Gox Kaynaklı Başka Bir 5.000 Bitcoin 9 Yıla Yakın Uyuşukluktan Sonrasında Uyanıyor – Bitcoin Haberleri

Geçen hafta Bitcoin.com News, 2013’te oluşturulan iki eski bitcoin adresinin sayısız cüzdana 10.001 bitcoin gönderdiğini bildirdi. Buluşsal yöntemler ve kümeleme teknikleri, bitcoinlerin, ortalama olarak Haziran 2011’de borsanın saldırıya uğramasıyla hem de, Mt Gox ile ilişkili bulunduğunu gösteriyor. Beş gün sonrasında, 2013’te aynı gün oluşturulan bir cüzdandan 5.000 bitcoin aktarma edildi ve zula madeni paralar da bir halde Mt Gox’a bağlandı.

Mt Gox Saga ile İlişkili 15.001 Bitcoin Onchain Hikayesi

19 Aralık 2013’te oluşturulan bir cüzdandan ‘uyuyan bitcoin’ olarak adlandırılan başka bir 5.000 bitcoin, 4 Eylül 2022’de aktarma edildi. Btcparser.com tarafınca yakalanan fiil, 10.001 bitcoin’in (BTC) iki yerden taşınmasından beş gün sonrasında gerçekleşti. Ortalama dokuz yıl ilkin 2013’te aynı gün oluşturulmuş bitcoin adresleri. 4 Eylül 2022 Pazar günü gönderilen 5.000 BTC, şu anda feshedilmiş olan Mt Gox bitcoin borsası ile nerede ise hem de ilişkili olduklarından gizemli bir geçmişe haizdir. Exchange Haziran 2011’de hacklendi.

Haziran 2011’de, Mt Gox saldırıya uğradı ve o zamanki raporlar, 478 hesaptan sifonlanan borsadan 25.000 BTC’nin çalındığını kaydetti. İhlalin arkasından bir şahıs, Pastebin’de Mt Gox kullanıcı tabanını karma şifrelerle düz metin olarak yayınladı. 19 Haziran 2011 Pazar günü, Mt Gox değişken tecim faaliyeti görmüş oldu ve o gün, BTC’nin fiyatı birim başına 17 dolardan birim başına 0,01 dolara düştü. 19 Haziran 2011’de de 2.000 BTC çalındı. BTC adresi “1McUC” bir halde Mt Gox efsanesiyle ilişkilidir ve 19 Haziran 2011’de oluşturulmuştur. “1McUC” bitcoin adresi ek olarak 28 Ağustos, 29 Ağustos ve 4 Eylül 2022’de hareket eden 15.001 BTC’ye bağlıdır. .

Haber masamız, Mt Gox ile ilişkili 10.001 BTC’yi bildirdiğinde, madeni paraların hareket etmesi mevzusunda pek bir tantana yoktu. Sadece Coindesk köşe yazarı Jocelyn Yang, durumu Coin Metrics’teki bir veri mühendisi ile tartıştı. Mühendis, 2013’teki bitcoinlerin “eski bir Kraken soğuk hava deposu adresi, bir Kraken OTC (tezgah üstü) anlaşmasıyla ilişkili olabileceğini söylemiş oldu. [or] bir Kraken kullanıcısı.” Peşinden 3 Eylül 2022’de OXT araştırmacısı Ergobtc, GFISchannel Telegram grubunun yöneticisi OXT kullanıcısı Taisia’dan alıntı meydana getiren raporumuza atıfta bulunan bir Twitter Mevzusu yayınladı.

“İyi bilgili bir OKT kullanıcısının çalışmasına atıfta bulunarak, bitcoin.com [is] Hedefe Coindesk’ten oldukca daha yakın,” dedi Ergobtc. “Kraken depozitosu olmasına karşın, bu paralar Kraken kaynaklı değil. Bununla beraber, Mt Gox’tan temin ediliyorlar ve muhtemelen Jeb McCaleb tarafınca denetim ediliyorlar.”

Ergobtc, iki adresi (1, & 2) daha çok tartıştı ve OXT’nin madeni paraların kaynağını iyi mi geri izleyebileceğini deklare etti. Ergobtc, “Bunu yapmak, kullanıcı ek açıklaması olan büyük bir kümeye neden olur” diyor. “Bu kümeye meydana getirilen kullanıcı ek açıklaması, @wizsecurity blogunun bir blog gönderisine bağlantı veriyor. Wizsec, Mt Gox efsanesi uzmanıdır. Blog gönderisi, Jeb McCaleb’e ilişkin olan ve CSW tarafınca haksız yere iddia edilen bir adrese atıfta bulunuyor.”

Twitter ileti dizisi ek olarak 5.000 BTC için ikinci işlemin “açıkça Coinbase’e yapıldığını” açıklıyor. OKT araştırmacısı şunları ekledi:

10 BTC’ye kadar olan ikincil bölünmelerle açıklayıcı kıymet bölünmesiyle kanıtlanmıştır. Bölmeler, Coinbase kümelenmiş adreslerle beraber harcanır. Bu paralar Gox destanından alınmıştır ve muhtemelen Jeb McCaleb tarafınca denetim edilmektedir. 5K BTC için iki tx Kraken ve Coinbase’e gönderildi.

Mt Gox Moves ile İlişkili Başka Bir Acayip İşlem 4 Eylül’de

752.637 blok yüksekliğinde, 4 Eylül 2022’de “18xGH” dan 5.000 BTC gönderildi ve adres, 28 Ağustos Pazar ve Pazartesi günleri 10.001 BTC gönderen iki adres olarak aynı gün (19 Aralık 2013) oluşturuldu. , 29 Ağustos 2022. Ek olarak, işlemler geri takip edilerek 5.000 BTC de Mt Gox destanına ve “1McUC” adresine bağlanır. Yazma esnasında, “bc1qp” adresinde Pazar günü 5.000 sentten meydana gelen 4.929.43 BTC bulunuyordu. Pazartesi sabahı, 08:00 (ET), madeni paralar sayısız oldukca imzalı bitcoin adresine dağıtıldı. Bitcoin.com News, GFISchannel Telegram grubu Taisia’nın yöneticisi ile son hareket hakkında konuştu.

GFISchannel yöneticisi Taisia ​​tarafınca sağlanan onchain görseli.

Taisia, Bitcoin.com News’e “Durum oldukça acayip” dedi. “oxt.me geliştiricisi, bizlere nazaran, bitcoinlerin hakikaten Mt Gox ile bağlantılı bulunduğunu ve muhtemelen Jed McCaleb’e ilişkin bulunduğunu doğruladı.” GFISchannel yöneticisi ek olarak eski Mt Gox CEO’su Mark Karpeles ile konuştuğunu ve “bu bilgiyi direkt doğrulamasa da ‘gerçeğe yakın’ bulunduğunu dışlamadığını” söylemiş oldu.

“Bunlar hakikaten McCaleb’in bitcoinleriyse, niçin bu konudaki spekülasyonları durdurmak için bir izahat yapmıyor?” Taisia, Bitcoin.com News ile yapmış olduğu konuşma esnasında sordu. “Ve aslolan soruya ulaşınca, tüm bu hareketler niçin şu anda devam ediyor? Mütevelli ödemeleri ve Vinnick’in ABD Birleşik Devletleri’ne kısa süre ilkin iade edilmesiyle beraber FUD’nin ortasında.”

Bir kez daha bir blok zinciri ayrıştırıcı, onchain analizi ve buluşsal yöntemler, garip bir geçmişe haiz binlerce bitcoin keşfetti. Dokuz yıla yakın bir süre boşta kalan bu eski bitcoinler, yalnızca BTC 19.9 bin dolar karşılığında işlem gördüğünde uyandı. Bu madeni paraların, mütevelli heyetinin son olarak güncellemesiyle tesadüfi zamanlama haricinde, Mt Gox mütevelli heyetiyle ilişkili bitcoin ödemeleriyle kesinlikle hiçbir ilgisi olmadığı belirtilmelidir. Şu anda, Mt Gox alacaklıları, geçen hafta bunun bu şekilde bulunduğunu söyleyen söylentilere ve yanlış raporlara karşın, ödeme dağıtımı için zor bir tarih belirlemediler.

Bu hikayedeki etiketler

“18xGH”, 10001 BTC, 134K, 1McUC adresi, 2011, 2011 hack, 2011 Mt Gox Breach, 2013, 2022, 5000 BTC, Bitcoin, Bitcoin (BTC), BTC-e Exchange, BTCparser, Btcparser.com, Cryptocurrency, Ergobtc , GFISchannel, gfoundinsh*t, Jed McCaleb, Mt Gox, Mt Gox Stash, Onchain Movements, Onchain Research, OKT, OKT araştırmacısı, 4 Eylül, Stash, Taisia, Wex, balina, Balinalar

Bu hafta 15.001 bitcoin taşıyan balina ve Mt Gox ile olan ilişki hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, GFISchannel, OXT

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir