Mt Gox Saga Yolun Sonuna Yakın — Alacaklıların Borsalara Kaydolması Gerekiyor, Bitstamp Mütevelli Heyeti Tarafınca Seçildi – Bitcoin Haberleri

Mt Gox alacaklılarına iddialarıyla ilgili yeni bilgiler verildi ve şimdi 10 Ocak 2023’e (Japonya saati) kadar bir geri ödeme yöntemine kaydolmaları gerekiyor. Son olarak bildirim, ödeme almak isteyen alacaklıların son tarihe kadar sistem platformundaki “seçme ve kayıt” bölümünü tamamlaması icap ettiğini söylüyor. Ek olarak, kripto borsası Bitstamp, mahkeme mütevellisi Nobuaki Kobayashi tarafınca seçilen borsalardan biri bulunduğunu deklare etti.

Mt Gox Alacaklılarına Seçilmiş Bir Borsaya Kayıt Olmak İçin Son Tarih Verildi

Ortalama 38 gün ilkin, Tokyo merkezli batkı mahkemesi sisteminden Mt Gox mütevelli heyeti Nobuaki Kobayashi, alacaklılara rehabilitasyon sorumlusunun “şu anda geri ödeme halletmeye hazır bulunduğunu” söylemiş oldu. İlginç bir halde, mütevelli heyetinin bildiriminden bigün ilkin, Mt Gox ile ilişkili 10.001 bitcoin, 19 Aralık 2013’ten bu yana boşta kaldıktan sonrasında taşındı.

Ek olarak, Mt Gox ile ilişkili başka bir 5.000 bitcoin, bitcoinler dokuz yıla yakın bir uykuda kaldıktan beş gün sonrasında taşındı. Şimdi Kobayashi, alacaklıların assert.mtgox.com platformunun “seçim ve kayıt” bölümünü 10 Ocak 2023’e kadar tamamlamaları icap ettiğini açıklayan bir son tarih bildirimi yayınladı.

Son olarak Mt Gox bildirimi şu şekilde diyor:

Seçim ve kayıt için son tarih 10 Ocak 2023’tür (Japonya saati); geri ödeme almak isteyen alacaklıların bu tarihe kadar seçimini ve sisteme kaydını tamamlaması gerekmektedir.

Alacaklıların seçilen bir kripto borsasına kaydolması ve temel KYC/AML bilgilerini göndermesi gerektiği uzun süredir biliniyor. Mt Gox alacaklılarının seçilen borsaya kaydolması gerekiyor ve yazı yazılırken tüm borsaların adları açıklanmadı. Sadece Bitstamp Cuma günü Lüksemburg merkezli tecim platformunun seçilen kripto borsalarından biri bulunduğunu duyurdu.

Borsa mevzuyla ilgili bir blog yazısında “Bitstamp, Mt. Gox alacaklıları için rehabilitasyon sürecini desteklediğimizi duyurmaktan kıvanç duyuyor” dedi. “Kripto para birimi değişimi olarak Bitstamp’ı seçen rehabilitasyon alacaklıları, rehabilitasyon varlıklarını Bitstamp hesapları vasıtasıyla alacaklar.”

Bir Mt Gox alacaklısına bakılırsa, kullananların request.mtgox.com sistemine giriş yapması ve kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmesi ve arkasından “seçim ve kayıt” bölümünü eksiksiz olarak tamamlaması gerekiyor. Hemen sonra Mt Gox alacaklıları fiat yada kripto ve fiat kombinasyonunu seçme seçeneğine haizdir.

Görünen o ki, gelecek yıl 10 Ocak’ta son müracaat zamanı başladıktan sonrasında, Mt Gox davacıları, senelerce bekledikten ve kargaşa ve bunalımlı bir rehabilitasyon sürecinden sonrasında nihayet dağıtılan fonları alacaklar. Kaç alacaklının tam fiat ödemeyi seçeceğini doğrulamanın bir yolu yok, sadece birkaç alacaklı tarafınca BTC ödemesini seçmenin daha iyi bir seçenek olduğu söylendi.

Bitstamp’ın duyurusu, düzenleyici nedenlerle Çin, İran, Makao ÖİB, Singapur, Cenup Kore, Japonya, Şimal Kore, Suriye, Küba yada Kırım, Donetsk ve Ukrayna’yı içeren üç Ukrayna bölgesinde ikamet eden Mt Gox alacaklılarını destekleyemediğini belirtiyor. Luhansk

Bu hikayedeki etiketler

24000 talep sahibi, Temel Geri Ödeme Son Zamanı, Bitcoin, Bitcoin (BTC), BTC, Davacılar, alacaklılar, Exchange, Exchange hacklendi, Japonya, KYC, KYC Uyumluluğu, Mt Gox Trustee, Mt. Gox rehabilitasyon planı, Nobuaki Kobayashi, geri ödemeler, Engelleme Referans Periyodu , yerleşim planı, Tokyo, Tokyo Bölge Mahkemesi, Mütevelli Heyeti

Mt Gox destanındaki son gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir