Muse, Polygon tabanlı NFT Platform Serenade’de Bir Sonraki Albümü Yayınlayacak

İkonik rock grubu Muse’un dokuzuncu stüdyo albümü “Will of the People” 26 Ağustos’ta NFT olarak piyasaya çıkacak ve İngiltere ve Avustralya’da listelere girecek ilk albüm olacak.

2014 senesinde kurulan Muse, öteki birçok ödülün yanı sıra 2007, 2010 ve 2011’de En İyi İngiliz Grup NME Ödülü’nü, 2019’da En İyi Dünya Sahne Performansı için MTV Avrupa Müzik Ödülü’nü ve 2011 ve 2016’da En İyi Rock Albümü Grammy Ödülü’nü kazanmıştır.

2020’de Mused, dijital koleksiyonlar oluşturmak için Dapper Lab’ın CryptoKitties projesinde de çalıştı.

“İnsanların İradesi”, sanatçıların NFT patlamasından yararlanmalarına destek olan “çevre dostu” platform Serenade vasıtasıyla satılacak.

Serenade’nin CEO’su Max Shand Decrypt’e verdiği demeçte, “Muse daima yenilik ve müziklerini hayranlara sunmanın sınırlarını zorlama mevzusunda büyük bir iştaha sahipti, bu yüzden yeni albümlerinin deneyimini yükseltmek için bu teknolojiyi kullanmak oldukça anlamlı oldu” dedi.

Serenade’nin internet sayfasına bakılırsa, platform NFT’leri basmak için katman-2 çözümü Polygon’u kullanıyor – şirket, Polygon’un hisse kanıtı (PoS) mekanizmasını Ethereum’un mevcut emek verme kanıtı (PoW) konsensüs algoritmasından “oldukça daha verimli” olarak adlandırıyor.

“Tüm Serenat NFT’leri Poligonda basılmıştır [chain], şu sebeple satın alınabilirliğine ve çevre dostu olmasına kıymet veriyoruz, ”dedi Shand Decrypt. “Serenade’de, sanatçılar ve hayranlar olmak suretiyle tüm kullanıcılar adına gaz tutarı ödüyoruz şu sebeple günümüz müşterilerinin alışmış olduğu sorunsuz alışveriş deneyimini tekrarlamak istiyoruz ve Polygon bunu geniş ölçekte yapmamızı sağlıyor.”

Serenade’nin dikkate kıymet bir özelliği, platformun kullananların NFT satın almadan ilkin bir kripto cüzdanı oluşturmasını gerektirmemesi ve insanların sitede NFT satın almak için banka ve kredi kartlarını kullanabilmesidir. Kullanıcılar ek olarak Coinbase’e bağlı mevcut Bitcoin yada Ethereum cüzdanlarını da kullanabilirler.

Shand tarafınca daha çok açıklanmış olduğu şeklinde, bir fanatik Serenade’ye kaydolduğunda, platform Web3 altyapı kimlik doğrulama çözümü Web3Auth’u kullanarak otomatikman onların adına bir dijital cüzdan oluşturur.

Serenade’nin CEO’su Decrypt’e verdiği demeçte, “Fan hemen sonra NFT’lerini Serenade koleksiyonunda gizleme yada kendi seçtikleri harici bir cüzdana aktarma seçeneğine haiz” dedi.

Listelere giren ilk NFT albümü

Resmi Birleşik Krallık Top 40 listelerine ev sahipliği icra eden Resmi Sıralama Şirketi (OCC), bu yıl Nisan ayında İngiliz indie rock grubu Amazonlar’ın 100 kopya ile sınırı olan bir dijital kutu seti NFT’yi piyasaya sürmesiyle NFT albümlerini listelere girmeye uygun hale getirdi.

Sadece bu, bağımsız bir sürümden ziyade, grubun geçmişinin mühim bir anından alınan animasyonlu yayınlanmamış fotoğraflar biçimindeki “NFT içinde ne olduğu içeren” bir yayındı.

The Guardian’a bakılırsa Muse’un yaklaşmakta olan NFT sürümü dünya genelinde 1.000 kopya ile sınırlıdır ve hem NFT hem de sınırı olan sürüm formatında gelecektir.

20 £ (24,50 $) tutarındaki bir satın alma, hayranlara, Muse üyelerinin dijital imzalarını içeren yüksek çözünürlüğünde olan FLAC dosyaları olarak albümün indirilebilir bir versiyonunu alacak. Bunun yanı sıra, 1000 alıcının her birinin adları bağlantılı alıcı sıralamasında kalıcı olarak listelenecektir.

OCC’nin CEO’su Martin Talbot’a bakılırsa, Muse sürümü, Serenade’in bir grafik-dönüş dijital perakendeci olarak onaylanmasıyla giriş kriterlerini karşılayan ilk NFT albümü olduğundan OCC’nin sıralama uygunluk kurallarının bir güncellemesini zorlamadı.

The Guardian’a konuşan Talbot, “NFT’lerin müziğin geleceği, eğlencenin geleceği ve mülkiyetin geleceği olduğu mevzusunda oldukça fazla gürültü var” dedi.

Ve bu yalnız yeni ve coşku verici bir yolculuğun başlangıcı şeklinde görünüyor.

Shand, Decrypt’e şunları söylemiş oldu: “26 Ağustos Muse’un piyasaya sürülmesinden sonrasında, dijital baskı formatını kullanarak hayranlara müziğe odaklanarak albümleri, EP’leri ve single’ları yayınlamak için bir takım yükselen ve ikonik sanatçıyla beraber çalışacağız” dedi. Serenat ek olarak “bonus malzemelerin kilidini açmanın ve [the fans’ names] tüm zamanlar için bir rekorun evveliyatına kazınmış. ”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir