Naira’nın Düşüşünden Spekülatörler ve Kripto Tüccarları Suçlandı, Kenyalı Kurumlar Nijeryalı Fintech’lerle Anlaşmalarını Bitirmelerini Söylemiş oldu, CAR Token Satışı Yavaş Başlamaya Başladı – Afrika Bitcoin Haberleri

Bu haftanın Afrika haberlerinde öne çıkan Nijerya merkez bankası, mahalli para biriminin paralel piyasada tüm zamanların en düşük seviyesine düşmesine niçin olmakla spekülatörleri suçluyor. Kenya’da merkez bankası, finans kurumlarına iki Nijeryalı fintech, Flutterwave ve Chipper Cash ile anlaşmalarını durdurmalarını söylemiş oldu. Orta Afrika Cumhuriyeti’nin token satışı, ilk beş gün içinde satılan 13 milyon sango coin’in birazcık altında olmasıyla yavaş bir başlangıç ​​yapmış oldu.

Nijerya Para Birimi Yeni Düşük Seviyeye Düştü — Spekülatörler ve Kripto Ticareti Suçlandı

Nijerya Merkez Bankası (CBN), mahalli para biriminin her dolar için tüm zamanların en düşük seviyesi olan 710 naira’ya düştüğünü gördükten sonrasında, spekülatörleri para biriminin süratli kıymet yitirilmesine niçin olmakla suçladı. Bununla beraber, bir döviz tüccarları derneğinin lideri, kripto ticaretinin naira’nın düşüşünden görevli bulunduğunu söylemiş oldu. Ayrıca, CBN’nin bir sözcüsü, sakinlerden para biriminin düşüşünü durdurma çabalarında merkez bankasına yardım etmelerini istedi.

Devamını oku

Kenya Finans Kurumları, İki Nijeryalı Fintech ile Anlaşmalarını Bitirmelerini Söylemiş oldu

Kenya Merkez Bankası (CBK) geçtiğimiz günlerde finans kurumlarının CEO’larına iki Nijeryalı fintech, Flutterwave ve Chipper Cash ile uğraşmaktan vazgeçmelerini talep eden bir mektup yazdı. CBK, hem Flutterwave hem de Chipper Cash’i ülkede lisanssız etkinlik göstermekle suçladı. Mektuba gore, tüm finans müesseselerinin yedi gün içinde direktife uyumlarını onaylamaları planlanıyor.

Devamını oku

Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Token Satışı Yavaş Başlıyor

Orta Afrika Cumhuriyeti’nin (CAR) token satışı, 25 Temmuz’da satışın başlamasından bu yana 210 milyon sango madeni paranın 13 milyondan azının satılmasının peşinden yavaş bir başlangıç ​​yapmış oldu. CAR’ın sango jeton promosyonu, jetonun kısmi olarak bitcoin tarafınca desteklendiğini deklare etti. Bu, CAR’ın hazinesinin bir bitcoin biriki fonundan oluşacağı anlamına geliyor.

Devamını oku

Gelen kutunuza gönderilen Afrika haberleriyle ilgili haftalık güncellemeleri almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bu haftaki Afrika odaklı haber bülteni hakkında düşünceleriniz neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir