Nansen, NFT çılgınlığı esnasında DeFi planlarını dikkatsizlik ettiğini itiraf etti

Yıl süresince kripto para piyasalarındaki genel düşüşe karşın, Ethereum blockchain analitik platformu Nansen etkisi altına alan gelişme sayıları bildirmeye devam etti.

CEO ve kurucu ortak Alex Svanevik kısa süre ilkin Nansen’in büyümesi hakkında konuştu ve firmanın 130 milyondan fazla adres büyüttüğünü ve kripto krizine karşın %30’a haiz bulunduğunu altını çizdi. Svanevik, başarısının çoğunu, bilhassa Ethereum tabanlı olanlar olmak suretiyle, blok zincir platformlarının değerine bağladı.

Cointelegraph, firmanın başarısı hakkında daha çok informasyon için Nansen’den Andrew Thurman’a ulaştı. Simian psikometrik geliştirme teknisyeni Thurman, değiştirilemez token (NFT) çılgınlığından sonrasında Nansen’in bunun şirket için büyük bir alan olacağını fark ettiğini ve en popüler kısmı haline geldiğini deklare etti. Ekledi:

“Netice olarak DeFi planlarımızı birazcık dikkatsizlik ettiğimizi düşünüyorum. Sadece, bunu tekrardan güçlendirmeye ve NFT’leri dengelemeye hakkaten odaklandık. Web3’ün Süper Uygulaması olma hedefimizin NFT’lerin mühim olduğu anlamına geldiğini anlamalıydık, sadece tek mühim şey onlar değil.”

Nansen’in alan kişi tabanı artmaya devam ederken, Thurman, firmanın kesinlikle ticari müşteriler yada işletmeden işletmeye (B2B) lehine bir değişiklik gördüğünü de sözlerine ekledi. Yıl sonunda Nansen’in büyük olasılıkla bireysel satışlardan daha çok B2B kazancına haiz olacağını deklare etti, ki bu geçen yıl tam tersiydi. Netice olarak Thurman, Nansen’in artan kullanıcı talebini genişletmek ve karşılamak istiyorlarsa yaklaşımlarını değiştirmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

Gelişme planında Thurman, platformun, müşterilerin 40’tan fazla blok zinciri ve 400’den fazla merkezi olmayan finans (DeFi) platformundaki varlıklarını takip etmelerini sağlayacak, hemen hemen piyasaya sürülmemiş yeni bir portföy ürünü oluşturmasından bahsetti. kısa sürede Alpha adlı araştırma projesini duyurdu.

Thurman, onların izinden gitmek isteyenlere ne tavsiyede bulunacağı sorulduğunda, şu yanıtı verdi:

“Kripto para, kullanıcılar, kullanım durumları ve piyasa kıymeti açısından 0’a 1 alım yaşayan bir endüstridir. Kazananların ortaya çıkabileceği devasa, yeni bir oyun alanı.”

İlgili: Kripto kullanıcıları, 2022’nin ilk yarısında NFT’leri basmak için 2,7 milyar dolar harcadı: Rapor

2020’de kurulan Nansen, Ethereum ve öteki blok zincirleriyle ilgili verileri ve araştırmaları izleyen kripto uzmanları ve yatırımcılar için bir blok zinciri çözümleme platformudur. Araştırmanın yanı sıra Nansen, Ethereum’daki en iyi 500 ERC-721 ve ERC-1155 token koleksiyonlarının performansını izleyen NFT-500 şeklinde endeks kümeleriyle de tanınır. Geçen yıl Haziran ayında Andreessen Horowitz şirkete 12 milyon dolar yatırım yapmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir