Nansen raporuna bakılırsa 2022’de NFT darphanelerinden ekosisteme 1 milyar doların üstünde tekrardan yatırım yapılmış oldu

Endüstrinin önde gelen blok zinciri veri ve analitik platformlarından kabul edilen Nansen, Salı günü 2022’de NFT darphaneleri vesilesiyle yükselen Ethereum akışını detaylandıran bir rapor yayınladı.

“NFT Satışları: ETH nereye gitti?” Rapor, Nansen’in NFT darphaneleri vesilesiyle toplanan fonların çoğunun “varlık dışı cüzdanlara taşındığını” ortaya koyan 2021 çalışmasına dayanıyor.

“NFT yaratıcıları artık fonları elinde tutuyor ve onları ekosisteme tekrardan yatırıyor, bu da daha olgun ve vicdanlı inşaatçılar olmaya doğru bir kaymaya işaret ediyor.”

Nansen, 2022’nin ilk altı ayında 20 ETH’nin üstünde satış hacmine haiz koleksiyonları inceledi. Analizinde, veriler “olgunlaşan bir NFT pazarına” işaret ediyor.

Öne Çıkanları Raporla

963.227 ETH, Ethereum NFT basımından elde edildi. NFT projeleri tarafınca tutulan 488.356 ETH (%50,7), “varlık olmayan cüzdanlara” dağıtılan 440.194 ETH (%45,7) “varlık olmayan cüzdanlara” gönderilen ETH %6,6 azaldı28.986 NFT Ethereum blok zincirinde başlatılan projeler140 NFT koleksiyonları 1.000 ETH’nin üstünde toplandı Proje başına toplanan averaj ETH 59.4 ETH oldu En iyi 5 NFT koleksiyonu, NFT projelerinde toplam ETH’nin %10’unu topladı (81.354 ETH)Kaynak: Nansen

Çözümleme edilen NFT koleksiyonları içinde, 2022’de parasız darphane projeleri için artan bir eğilim gösteren parasız darphaneler teklif edildi. 500 ETH’nin üstünde darphane ile yalnızca 343 koleksiyon piyasaya sürüldü.

Kaynak: Nansen

Nansen’de Araştırma Analisti olan Louisa Choe şunları söylemiş oldu:

“NFT pazarının madenciliği sektörü, benzersiz cüzdan adresi başına averaj darphanedeki artışla sıhhatli kalıyor… NFT koleksiyonlarının birincil satış gelirini NFT’ye tekrardan yatırdığına dair zincir üstü kanıtlar, inşaatçıların… bu büyümeyi destekleyecek kararlar aldığını gösteriyor.”

Bu tezi desteklemek için, raporda yer edinen projelerden elde edilmiş tüm fonların yalnız %0,3’ü borsalara gönderildi. Sadece, araştırmanın alıcı cüzdanlardan sonraki işlemleri kapsamadığı göz önüne alındığında, raporda bir sınırlama belirlendi.

Raporda Moonbird, Pixelmon, VeeFriends, World of Woman Galaxy ve Genesis Box, en iyi NFT koleksiyonlarıyla etkileşime giren etiketli cüzdanları açıklıyor.

Raporun tamamı Nansen’in internet sayfasında bulunabilir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir