Nayib Bukele, El Salvador’daki Gezim İyileşmesini Bitcoin, Sörf ve Suçun Azaltılmasıyla İlişkilendiriyor – Bitcoin Haberleri

El Salvador başkanı Nayib Bukele, ülkedeki turizmin süratli toparlanmasının sörf, bitcoin ve genel kabahat azaltma dahil olmak suretiyle üç unsurla ilgisi bulunduğunu deklare etti. El Salvador, Dünya Gezim Örgütü’nün verilerine nazaran gezim gelirlerini pandemi öncesi sayılara çıkarmayı başaran 15 ülkeden biri oldu.

Nayib Bukele, El Salvador’da Internasyonal Gezim Büyümesini Bitcoin Tarafınca Destekliyor

El Salvador başkanı ve ülkede yasal ihale olarak bitcoin (BTC) kabulünün destekçisi Nayib Bukele, Salvador ülkesindeki gezim gelirinin büyümesi hakkında düşüncelerini paylaştı. Bukele, bu büyümenin üç temel faktörün sonucu bulunduğunu belirtti: bitcoin, sörfün teşviki ve suçun azaltılması.

Başkan bir tweet’te şunları söylemiş oldu:


Bir tek bir avuç ülke turizmini pandemi öncesi seviyelere getirebildi. Ve bu internasyonal gezim, bu yüzden arkasındaki nedenler çoğunlukla bitcoin ve sörf.


El Salvador, kısa sürede gezim geliri pandemi öncesi seviyelere dönen ülkeler listesine dahil edildi. Dünya Gezim Örgütü’ne nazaran El Salvador, gezim gelirini 2019’a kıyasla %6 artırmayı başardı.

Bu rapor, yasal ihale duyuru edildiğinden bu yana bitcoin’in ülkeye dahil edilmesinin tesiri hakkında yetkililerin bildirdikleri ile tutarlıdır. Şubat ayında ülkenin gezim bakanı Morena Valdez, gezim sektörünün bu vakadan bu yana %30 arttığını belirtti.

İstatistikler ek olarak El Salvador’un kabahat ve katliam oranının 2020’den bu yana mühim seviyede düştüğünü gösteriyor. Ek olarak sörf açısından El Salvador dünyanın en yüksek puanlı dalgalarından bazılarına ev sahipliği yapıyor.


Ulusal Gezim de Büyüyor

Sadece cumhurbaşkanı, ulusal turizmdeki büyümeye de atıfta bulunmuş oldu:


Fakat iç gezim, bilhassa çetelere uyguladığımız baskı sebebiyle daha da büyüyor.


Bukele hükümeti, çete suçunu durdurmak için alınan tedbir sebebiyle, geçen Nisan ayında 9,000’den fazla kişinin gözaltına alınmasıyla sonuçlanan muhteşem hal duyuru etmesi sebebiyle büyük seviyede ilişkiliydi. Sadece Bukele, bunun ulusal gezim endüstrisinin büyümesini zorladığını iddia ediyor.

Bukele, argümanlarını desteklemek için, belirli bölgelere meydana getirilen ziyaretlerin sayısındaki değişikliği gösteren bir veri özeti olan Google Mobilite Raporu’na da bağlantı verdi. Rapor, perakende ve rekreasyon yerlerine, marketlere ve eczanelere ve parklara meydana getirilen ziyaretlerin son üç ayda arttığını gösteriyor.

Hükümet ek olarak ülkeye daha çok bitcoin destekçisi getirecek yeni bitcoin yatırımları bekliyor. El Salvador’un ABD Büyükelçisi Milena Mayorga, geçtiğimiz günlerde kripto para yatırım platformu Bank Of The Future’ın ülkeye 6 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Nayib Bukele’nin Bitcoin’in El Salvador’daki gezim endüstrisinin büyümesi üstündeki etkisine ilişkin görüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir