Ne tam bir yumurta sarısı! Bitcoin’i Yumurtalarla Karşılaştırmak ve Niçin Mühim?

Yumurta hakkında konuşalım. Yumurtalar, dünya genelinde pek fazlaca şahıs için temel bir besindir ve 1980’den beri fazlaca azca değişmiştir. Özgür dolaşan, otla beslenen, organik; bunların hepsi yumurta endüstrisindeki değişimler ve iyileştirmelerdir, sadece altında yatan ürün temelde aynıdır.

Bununla beraber, St. Lois Fed’den alınan aşağıdaki verilerin gösterdiği benzer biçimde, yumurta tutarları uzak fakat tutarlı olmuştur. 1980’de yumurtaların averaj fiyatı 1 dolardan azken, 2022’de aynı ürün 3 katı fiyatla 3 dolardı.

Uzun vadeli enflasyonun tesiri sebebiyle, 1980’de 1 dolar, bugün ortalama 3,60 dolar satın alma gücüne eşdeğerdir. Bu artış 42 yıl içinde 2,60 dolarlık bir artışa karşılık ediyor. Bu süre süresince Dolar, senelik averaj %3,09 enflasyon oranına sahipti ve kümülatif %259,56’lık bir fiyat artışı üretti.

BTC benzer biçimde bir varlığa haiz olmak hem uzun vadeli bir ufukta hem de düşük zamanlı bir tercihte önemlidir. Hesap birimini USD’den BTC’ye değiştirirsek, tamamen değişik bir grafik elde ederiz. BTC ile ölçüldüğünde, yumurtaların fiyatı 2015’ten bu yana büyük seviyede düşmüş benzer biçimde görünüyor.

Bugünkü Bitcoin fiyatını kullanarak, 2009’da yumurtalar için size 1 milyon dolara mal olurken, 2022’de ortalama 12.000 Sats (kabaca 3 dolar) olacaktı.

Bu pratikten fazlaca kuramsal bir argüman olsa da, Bitcoin’in satın alma gücünün yumurta benzer biçimde günlük bir temel ile karşılaştırıldığında son yıllarda çarpıcı bir halde arttığını gösteriyor.

Doların (ve bir çok itibari para biriminin) satın alma gücü zaman içinde düşer. Bitcoin benzersizdir zira satın alma gücü her yarılanma döngüsünün arkasından artmaya devam etmiştir. Geçmiş performans gelecekteki başarının göstergesi değildir, sadece Bitcoin’in mekaniği değişmez. Durağan(durgun) bir Bitcoin arzı vardır; bir merkez bankası tarafınca işletilen hiçbir para yazıcısı mevcut değildir.

Son olarak 5+ yıl ilkin etken olan Bitcoin miktarı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %25’e ulaştı, bu da tüm Bitcoin’lerin dörtte birinin beş senedir hareket etmediği anlamına geliyor. Bu yüzden, 2017 senesinde Bitcoin satın alanlar artık BTC’leriyle her zamankinden daha çok yumurta satın alabilecekler.

Bitcoin Hodlers için mükemmel haberler.

İlgilenenler için Crypto.com, Ziglu, BitPay, Binance ve daha pek fazlaca şirketi kullanarak Bitcoin ile bir banka kartı yükleyebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonrasında Bitcoin’inizi yumurta satın almak için kullanabilirsiniz. 1 Bitcoin ile İngiltere’de bir marketten bugünün fiyatına 122.979 yumurta satın alabilirsiniz; yada yalnız 0.0000008 BTC için 1 yumurta.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir