Netflix Muhtemelen Kripto Reklamlarını Yasaklayacak: Rapor

Mühim Çıkarımlar

Sydney Morning Herald’ın raporları, Netflix’in kripto reklamlarını yasaklayacağını öne sürüyor. Akış devinin, reklam destekli hizmetini bu yıl içinde, muhtemelen Kasım ayına kadar başlatması umut ediliyor. Ayrıca Netflix, reklam destekli hizmetinin ayrıntılarının kesinleşmediğini söylüyor.

Bu makaleyi paylaş

Netflix, bu senenin sonlarında reklam destekli hizmetini tanıtırken kripto para birimiyle ilgili reklamları yasaklamayı planlıyor.

Netflix Reklamları Yasaklayabilir

Netflix’in kripto reklamları yasağını tarttığı bildiriliyor.

The Sydney Morning Herald’ın mahalli medya kaynaklarından alıntı icra eden 5 Eylül tarihindeki bir raporuna nazaran Netflix, Avustralya’daki mahalli reklamcılarla görüşmelere başladı. Bu kaynaklara nazaran, akış devi, kripto para birimi reklamları da dahil olmak suretiyle çeşitli reklam türlerini yasaklayacak.

Rapor, Netflix’in siyasal reklamları, kumar reklamlarını ve evlatları hedef alan reklamları da yasaklayacağını söylüyor. İlaç reklamlarına da engellemeler getirebilir.

Kripto reklamlarına yönelik yasağın yalnızca Avustralya için mi yoksa ABD, İngiltere, Kanada, Fransa ve Almanya benzer biçimde reklam destekli hizmeti alan tüm ülkeler için mi geçerli olacağı belli değil.

Ağustos ayında Avustralya, kripto varlıklarını ve ilgili reklamları müşterilerin “yeterince bilgilendirilmiş ve korunacak” şekilde düzenlemeyi planladığını duyurdu. Bu kurallar kripto para reklamcılığını tamamen yasaklamasa da, Netflix’in mahalli kurallara aykırı hareket etmek istememesi mümkündür.

Hem de, bugünün raporu kripto yasağının Avustralya ile sınırı olan olacağını belirtmiyor yada ima etmiyor.

Netflix, The Sydney Morning Herald’a isim politikalarının şu anda kararsız bulunduğunu söylemiş oldu. Bir sözcü, firmanın reklam modelini belirlemenin “hala ilk günlerinde” bulunduğunu ve “herhangi bir karar verilmediğini” söylemiş oldu.

Sadece bir çok kaynak, Netflix’in hizmeti Kasım ayı benzer biçimde erken bir tarihte başlatmayı planladığını bildiriyor. Netflix’in kendi iddialarının aksine bu, bir lansmanın yakın bulunduğunu gösteriyor.

Netflix yasağı devam ettirirse, kripto pazarlamasına karşı tavır almak için öteki Büyük Teknoloji devlerinin listesine katılacak. Google ve Feysbuk (şimdi Meta), 2018’de kripto reklamlarını yasakladı, sadece iki şirket sırasıyla Haziran ve Aralık 2021’de politikalarını gevşetti.

Ayrıca Twitter, 2018’den beri kripto reklamlarını yasakladı. Merkezi borsaların yanı sıra bir çok kripto hizmeti için reklamları yasaklıyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Amazon CEO’su Gelecekte Ihtimaller içinde NFT Satışlarına İlişkin İpuçları Verdi

Dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi Amazon’un CEO’su Andy Jassy bugün bir röportajda, NFT’lerin büyümeye devam etmesini beklediğini ve firmanın bu tarz şeyleri satmaya başladığını gördüğünü söylemiş oldu…

Google, Kripto Reklamlara Karşı Duruşunu Tekrardan Düşünüyor

Google, reklamcılık politikasını güncelledi ve hizmetlerinde hangi kripto para birimi şirketlerinin reklam verebileceğini açıkça belirledi. Kripto Şirketleri Kayıtlı Olmalı Yeni bir açıklamada Google…

Feysbuk Kripto Reklam Yasağını Tersine Çevirdi

Feysbuk, Instagram ve Whatsapp’ın ana şirketi Meta, kripto para birimi reklamcılığına ilişkin kurallarını gevşeterek kripto borsalarının, cüzdanların ve öteki kripto şirketlerinin tüm platformlarında reklam yayınlamasına izin verdi….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir