Netflix, reklam tabanlı akış hizmetinde kripto reklamlarını yasakladı: Rapor

Akış devi Netflix’in, planlanandan ilkin Kasım ayında başlaması planlanan reklam destekli abonelik katmanında kripto para birimiyle ilgili reklamları yasakladığı bildiriliyor.

Mahalli kaynaklara atıfta bulunan Sydney Morning Herald Pazartesi günü, Netflix’in yeni abonelik katmanında politika, kumar ve kripto para birimiyle ilgili tüm reklam kampanyalarını reddetmeye karar verdiğini bildirdi. Yeni katman, küçüklere ürün satan reklamlar da yayınlamayacaktır. Aynı kaynaklar, ilaç reklamlarına yönelik kısıtlamaların da dikkate alındığını belirtti.

Variety’ye nazaran Netflix, 8 Aralık’ta kendi reklam tabanlı planını başlatan Disney+ ile rekabet edebilmek için daha ucuz reklam destekli katmanını başlatma vakit çizelgesini Kasım ayına kadar uzattı. Başlangıçta, Netflix reklam destekli sürümünü başlatmayı planlıyordu. 2023’ün başındaki düzey.

Variety, Netflix’in yeni abonelik katmanının 1 Kasım’da ABD Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa dahil olmak suretiyle birçok ülkede yayına gireceğini söylemiş oldu.

İlgili: Netflix’in kripto dolandırıcı belgeseli yırtıcı topluluk tepkisi çekiyor

Küresel abonelerin art arda çeyreklerde azalmasıyla Netflix, Temmuz ayında gelirleri çoğaltmak için reklam destekli yeni bir hizmet başlatacağını duyurdu. İkinci çeyrekte, akış devi 2022’nin ilk üç ayında 200.000 kaybettikten sonrasında 970.000 ücretli abone yitirdi. Yavaşlayan gelir artışıyla karşı karşıya kalan Netflix, Haziran ayında marjlarını %20’de tutmak için maliyetleri azaltacağını deklare etti.

Düzenleyici araştırma sebebiyle, kripto yasakları dijital varlık endüstrisi için yeni bir şey değil. 2018’de, toplumsal medya devi Meta (eski adıyla Feysbuk), kripto reklamlarını senenin ilerleyen zamanlarında eski haline getirmeden ilkin platformunda yasakladı. 2021’de Google-ebeveyn Alfabesi, kripto ile ilgili reklamlara yönelik bir yasağı tersine çevirerek borsaların ve cüzdan operatörlerinin hizmetlerini arama motorunda yine tanıtmasına izin verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir