New York Başsavcısı, Kripto Platformları Tarafınca Kandırılan Yatırımcılardan Haber Almak İstiyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

New York Başsavcısı Letitia James, her eyalette bir kripto platformu tarafınca aldatıldığına inanan yatırımcıları ofisiyle iletişime geçmeye çağırdı. “Yatırımcılara kripto para birimlerinde büyük getiri sözü verildi, sadece bunun yerine zor kazanılan paralarını yitirdi” dedi.

Letitia James, Kripto Para Birimi Hakkında Yatırımcı Uyarısı Verdi

New York Başsavcısı Letitia James Pazartesi günü kripto para birimi hakkında bir yatırımcı uyarısı yayınladı. Uyarıda, “Birçok yüksek profilli kripto para birimi işletmesi, satın alan çekimlerini dondurdu, toplu işten çıkarmalar duyurdu yada batkı başvurusunda bulunurken, yatırımcılar mali yıkıma uğradı” deniliyor.

James, kripto para birimi platformlarından alınan yada etkilenen herhangi bir New Yorkluyu Başsavcılık Ofisi (OAG) ile iletişime geçmeye çağırdı. Buna ek olarak, kripto para birimi endüstrisindeki “fena davranışa yada sahtekarlığa şahit olabilecek kişileri ofisine ihbarda bulunmaya” teşvik etti ve bunun isimsiz olarak yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

Başsavcı, şunları altını çizdi: “Kripto para piyasasındaki son türbülans ve mühim kayıplar kaygı vericidir:

Yatırımcılara kripto para birimlerinde büyük getiri sözü verildi, sadece bunun yerine zor kazanılan paralarını yitirdi.

Uyarı, Voyager Digital ve Celsius Network şeklinde çeşitli kripto şirketlerinde terra (LUNA) ve terrausd (UST) çöküşünü ve para çekme donmalarını gerekçe göstererek, yatırımcıların kripto para piyasalarında yüz milyarlarca dolar kaybettiğini gösteriyor.

Başsavcı James detaylı bir şekilde şunları söylemiş oldu:

Kripto platformları tarafınca alındığını düşünen herhangi bir New Yorkluyu ofisimle iletişime geçmeye çağırıyorum ve kripto şirketlerindeki fena davranışlara şahit olabilecek çalışanları ihbarcı şikayetinde bulunmaya teşvik ediyorum.

Duyuruda, “OAG, hesapları kilitlenen, yatırımlarına erişemeyen yada kripto para yatırımları hakkında aldatılan New York yatırımcılarından haber almakla ilgileniyor” diye ekliyor.

Haziran ayında James, kripto para piyasasının “son aşama öngörülemez” ve “istikrarsız” bulunduğunu belirterek kripto para birimine yatırım yapma mevzusunda bir uyarı yayınladı.

New York Başsavcısı Letitia James’in kripto firmaları tarafınca aldatılan yatırımcıları ofisiyle iletişime geçmeye çağırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir