New York, kripto piyasası kazası kurbanlarını konuşmaya çağırıyor

New York Başsavcısı Letitia James, son kripto piyasası çöküşünün kurbanlarını ofisiyle iletişime geçmeye çağırdı.

Yatırımcı uyarısı, son piyasa çöküşünden etkilenen çeşitli kripto projeleri tarafınca aldatıldıklarını yada hesaplarının kilitlendiğini düşünenlerden NYAG Yatırımcı Koruma Bürosu ile iletişime geçmelerini istedi.

James ek olarak, kripto endüstrisindeki sahtekarlık yada suistimallere şahit olabilecek çalışanları ofisine bir suç duyurusu raporu sunmaya çağırdı. Şahıs, ihbarcı raporunu isimsiz olarak sunabilir.

James dedi ki:

“Kripto para piyasasındaki son türbülans ve mühim kayıplar kaygı verici. Yatırımcılara kripto para birimlerinde büyük getiri sözü verildi, sadece bunun yerine zor kazanılan paralarını yitirdi.”

Basın açıklaması, Terra/LUNA ekosisteminin çöküşünden bahsetti ve “kripto para birimi stake etme yada Anchor, Celsius, Voyager ve Stablegains şeklinde kazanç programlarındaki hesapların donması” New Yorkluları mühim seviyede etkiledi.

Ayrıca, çöküşün etkilediğini bilenler gene de başsavcılıkla iletişime geçebilirler.

New York, kripto endüstrisini düzenlemek için birkaç girişimde bulunmuş oldu. Ekim 2021’de başsavcılık, kayıt dışı tüm kripto kredi platformlarının faaliyetlerini durdurmasını emretti.

Başsavcı, bu yıl dijital varlık yatırımcılarını varlıkları üstünde vergi beyan etmeye ve ödemeye yönlendiren bir vergi mükellefi bildirimi yayınladı. Ofis, Haziran ayında kayıt dışı menkul kıymetler sunmak için BlockFi ile 1 milyon dolara yakın bir anlaşmaya vardı.

ABD eyaletleri Celsius’u hedefliyor, ötekiler

New York, Celsius ve ötekiler şeklinde kripto borç verenleri soruşturmakla ilgilendiğini açıklarken, Vermont, Alabama ve Texas şeklinde bazı ABD eyaletleri bu firmaların iyi mi çalıştığına dair soruşturmalar başlattı.

Vermont Mali Düzenleme Departmanı (DFR), Celsius’un kullanıcılarının fonlarını yanlış yönettiğini ve batkı ettiğini deklare etti.

Alabama ve Teksas’taki düzenleyiciler de firmaların tekliflerinin menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini ve ifşa şartlarını karşılayıp karşılamadıklarını araştırıyorlardı.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir