Nexo Booster, kaldıraç ticaretini Nexo’ya getiriyor

Önde gelen bir kripto para ödünç verme platformu ve borsası olan Nexo, platformunda yeni bir özellik olan Nexo Booster’ı tanıttı.

Bu senenin başlarında Nexo uygulamasının bir parçası olarak piyasaya sürülen Booster, artık platformun web kullanıcılarına daha çok işlevsellik getirmeye ve onların varlıklarını daha da büyütmelerine olanak sağlamaya hazırlanıyor.

Nexo Booster, kaldıraç ticaretini platforma getirerek kullananların istedikleri varlığın 3 katına kadar satın almalarını sağlar.

Şirket, Booster’ın, kullananların ek ana para ayırmadan mevcut varlıklarının satın alma enerjisini artırmalarına olanak tanıyan endüstride bir ilk ürün bulunduğunu söylüyor.

Nexo Booster ile tamamen teminatlandırılmış kaldıraç

Booster’ı piyasadaki öteki kaldıraçlı ürünlerden değişik kılan, hibrit tasarımıdır. Özünde, Booster, Nexo Exchange ve Nexo Instant Crypto Credit Lines ile aynı özellikleri paylaşarak, işlemleri kayma olmadan otomatikman yürütmesine, ödünç almasına ve değiştirmesine izin verir.

Bu özellik, kullananların Nexo Anında Kripto Kredi Hattı vesilesiyle portföylerinde 1,25 ile 3 kat içinde kaldıraç elde etmelerini sağlar. Nexo Booster vesilesiyle kaldıraç, kullanıcının mevcut varlıklarını ve kullanıcının booster işlemi vesilesiyle edinmiş olduğu varlıkları güvence altına alarak çalışır. Bu, kullanıcının kredi limitinin tamamını tamamen güvence altına alır ve kredi/kıymet (LTV) oranını %70 yada altına getirir.

Destekleyici işlemin LTV’si, %50 yada daha düşük bir LTV’nin %1’i ile %60 ile %70 arasındaki bir LTV için %3 içinde değişen ücretlerin yüksekliğini belirler. Booster, Exchange ve Anında Kripto Kredi Hatlarının altyapısını kullandığından, kullanıcılar her işlemde %0,5’e kadar değişiklik sadakat ödülü alırlar.

Nexo Booster’da 28 para birimi mevcuttur – BTC, ETH, XRP, LTC, EOS, BNB, XLM, PAXG, LINK, TRX, ADA, DOT, AXS, MATIC, MANA, SAND, UNI, AAVE, GALA, CRV, 1İNÇ, FTT, SOL, AVAX, FTM, ATOM, KSM ve YAKIN.

Platform, booster işlemi başına maksimum 250.000 dolar belirlemiş olsa da, kullanıcılar istedikleri kadar işlem yapabilmektedir. Açık bir kredi limitine haiz olmak, kullananların Booster’ı kullanmasını engellemez. Sadece, açık bir kredi limitinin booster işlemi için LTV’yi değiştireceğini unutmamak önemlidir.

Kredi hattında güvence olarak kullanılabilecek 18 kripto para biriminin her birinin izin verilen bir LTV’si vardır ve Bitcoin en yüksek %50’ye haizdir. Nexo Booster, %70’e ayarlanmış tüm madeni paralar için izin verilen tek bir LTV’ye haizdir ve kullananların, aksi takdirde düşük kullanılabilir LTV’ye haiz olacak varlıklara karşı daha çok borç almasına olanak tanır.

Nexo Booster, platforma sağlamış olduğu yeni işlevselliğin yanı sıra ek bir güvenlik düzeyi de getiriyor. Booster teknik olarak kaldıraç yada marj ticaretine benzese de, kaldıraç ticaretinde tipik olmayan işlemler için yalnızca daha güvenli LTV seviyelerine izin vererek kullanıcılar için daha çok güvenlik sağlamak suretiyle inşa edilmiştir. Hem uzun hem de kısa pozisyonlara müsaade eden marj ticaretinden değişik olarak, Nexo Booster yalnızca uzun pozisyonlar için kaldıraç sunar.

Nexo’nun getirmiş olduğu bir öteki mühim değişim, kaldıraç ticareti için kullanım kolaylığındaki büyük gelişmedir. Kripto varlıklara karşı yine yine borçlanarak, daha çok varlık satın alarak ve sonrasında bu tarz şeyleri daha çok kredi için güvence vererek kredi almak, bununla beraber birden fazla vergiye doğal olarak vakası tetikleyebilen süre alıcı ve pahalı bir süreçtir.

Nexo Booster, tüm bu kredi taleplerini ve işlemlerini otomatikleştirerek platformu kullanan müşteriler için hem zamandan hem de paradan tutum sağlar.

Nexo şu anda Booster’a daha çok işlevsellik eklemek ve kullanıcılarının güvenliğini çoğaltmak için çalışıyor. Nexo Booster, ABD, Kanada, Avustralya ve Estonya’daki kullanıcılar tarafınca kullanılamaz.

Gösterilen: Teknoloji, Tecim

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir