NFT Market OpenSea Birleşmeden Ilkin Herhangi Bir Ethereum Çatalının ‘Desteklenmeyeceğini’ Söylemiş oldu

En büyük dönüştürülemeyen token (NFT) pazarı olan OpenSea, Çarşamba günü “Yalnızca yükseltilmiş Ethereum PoS zincirinde NFT’leri desteklemeye kararlıyız” tweetini atarak Ethereum’daki hisse kanıtı (PoS) NFT’lerini hususi olarak destekleyecek.

NFT devi, bir blok zinciri ağının bölündüğü vakit için teknik bir terim olan herhangi bir Ethereum çatalının, birleştirmenin arkasından mümkün olan en yumuşak geçişi sağlamak için OpenSea’de desteklenmeyeceğini ekledi.

3/ ETHPoW’da çatallanmış NFT’lerin mevcut olduğu seviyede ihtimaller içinde çatallar hakkında vurgunculuk yapmasak da, bunlar OpenSea’de desteklenmeyecek yada yansıtılmayacaktır.

— OpenSea (@opensea) 31 Ağustos 2022

DappRadar’a bakılırsa OpenSea, 2017’de Ethereum’da mağaza açan ve başlangıcından bu yana 80 milyondan fazla NFT’yi ve ortalama 31 milyar dolarlık toplam hacmi destekleyen ilk NFT pazarı.

NFT’ler, sanat, müzik ve gayrimenkulde mülkiyeti temsil eden blok zinciri tabanlı belirteçlerdir. Ethereum blok zincirinde tutulurlar ve OpenSea şeklinde pazarlarda işlem görürler.

Ethereum’un bugüne kadarki en büyük yükseltmelerinden kabul edilen birleştirme vakasının 10 Eylül ile 16 Eylül içinde bir süre gerçekleşmesi planlanıyor. Etkinlik, Ethereum’u iş kanıtı (PoW) konsensüs algoritmasından PoS tabanlı bir algoritmaya kaydıracak.

Circle OpenSea’nin Merge mevzusundaki duruşuna katıldı

OpenSea, Ethereum’un herhangi bir çatallı versiyonunu desteklemeyeceğinin sinyalini vermiş olsa da, öteki platformlar oldukca değişik bir duruş sergiledi.

Mesela kripto borsası Bitfinex, birleşmenin çatallanmaya niçin olması durumunda tüccarlara seçenekler sunacağını söylemiş oldu. PoW’u destekleyen bir Ether jetonu olan Bitfinex, ETHW ve PoS sürümü olan ETHS’de iki Ethereum Chain Split jetonu piyasaya sürüldü.

Coinbase ek olarak, bir Coinbase blogu okumasına bakılırsa, çatallı ETHW’ye borsada “düzeyli bir oyun alanı oluşturmak” için bir yer vermeyi düşünüyor. Forklanmış herhangi bir ETH tokeni, “borsamızda listelenen öteki varlıklarla aynı titizlikle incelenecektir.”

İkinci en büyük ABD doları stablecoin USD Coin’in (USDC) arkasındaki şirket olan Circle, OpenSea’nin tutumuna katıldı ve “tek planımızın yükseltilmiş Ethereum PoS zincirini tam olarak desteklemek bulunduğunu” belirtti.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir