NFT Patlaması Bitti mi? İşlem Hacimleri 12 Ayın En Düşük Seviyesine Ulaştı

Mühim Çıkarımlar

NFT’ler, boğa piyasası esnasında yaşadıkları parabolik büyümeyi sürdürmek için savaşım ediyor. OpenSea tecim hacimleri düştü ve Mayıs ayında 3,1 milyar dolardan Haziran’da 826 milyon dolara düştü. NFT alım satım faaliyetinin olmamasına karşın, kurulan projelerin taban tutarları ETH açısından değerlerini korudu.

Bu makaleyi paylaş

NFT’lere olan ilgi, tecim hacimleri bir yıl içinde en düşük seviyelerine ulaşmış olduğu için daha geniş kripto para piyasası ile beraber düştü.

OpenSea NFT Ticareti Durgunlaşıyor

Tecim verileri, NFT’lerin kripto ayı piyasasından kaçmadığını gösteriyor.

Değişmez token piyasası, 2021 boğa piyasası esnasında yaşamış olduğu parabolik büyümeyi sürdürmek için savaşım ediyor. OpenSea benzer biçimde en iyi NFT tecim merkezlerinden gelen veriler, tecim hacimlerinin son aylarda bir uçurumdan düştüğünü ve şu anda o zamandan beri en düşük seviyelerinde bulunduğunu ortaya koyuyor. Temmuz 2021.

PierreYves_Gendron tarafınca derlenen Dune verilerine gore, OpenSea’nin tecim hacmi Ocak ayında ortalama 5,8 milyar dolarla zirveye ulaştı. Bununla beraber, platformdaki tecim, senenin ilk iki çeyreği süresince istikrarlı bir halde düşerek Mayıs ayında 3,1 milyar dolara geriledi. Haziran, işlem hacimlerinin %74 düşerek 826 milyon $’a inmesiyle borsa tarihinde önceki aylara kıyasla en mühim düşüşü görmüş oldu. Slaydı genişleten OpenSea, bu ay şimdiye kadar dört tam gün kala 456,9 milyon dolar görmüş oldu.

OpenSea aylık USD hacmi (Kaynak: Dune vasıtasıyla @PierreYves_Gendron)

OpenSea’nin günlük işlem hacmi, aktivitede daha yüksek bir çözünürlük düşüşü ortaya koyuyor. Yuga Labs’in merakla beklenen Otherside düşüşünden günler sonrasında, 1 Mayıs’ta 543 milyon dolar değerinde işlem kaydettikten sonrasında, Haziran ve Temmuz süresince günlük hacimler 20 milyon dolara yaklaştı. OpenSea’deki benzersiz NFT işlemlerinin sayısı da ilgideki düşüşü pekiştiriyor. Mayıs ayında ve Haziran başlangıcında, işlemler tertipli olarak günde 150.000’i aştı. Şimdi, bir ay içinde 75.000’i geçmeyi başaramadılar.

OpenSea, öteki yeni borsalardan kuvvetli bir rekabetle karşı karşıya kalırken, genel tecim hacimlerinin hala düşüşte olduğu açık. OpenSea’nin arkasındaki en büyük iki borsa olan X2Y2 ve LookRare’in son işlem hacimleri, farkı kapatmak için neredeyse kafi değil. Cryptoschrist tarafınca derlenen Dune verilerine gore, X2Y2 şu anda günlük işlem hacminde ortalama 27 milyon dolar işliyor, LookRare ise ortalama 9 milyon dolar görüyor. Ek olarak, her iki borsa da tüccarlara token teşvikleri sunduğundan, toplam hacimlerinin çoğunun, jetonlardan para kazanmak isteyen piyasa manipülatörlerinin yıkama işlemlerinden geldiği tahmin ediliyor (borsalar en etken kullanıcılarını ödüllendiriyor).

Üst Düzey Koleksiyonlar Kuvvetli Meblağ

NFT alım satım faaliyetinin olmamasına karşın, kurulan projelerin taban tutarları son haftalarda tutuldu ve bazı durumlarda ETH bazında arttı. Hildobby tarafınca derlenen Dune verileri, NFT avatar yaratıcısı CryptoPunks’ın son iki ayda taban fiyatında 45 ETH’den 73 ETH’ye %62’lik bir fiyat artışı gördüğünü, Bored Ape Yacht Club’a giriş fiyatının ise 80 ile 90 içinde değiştiğini gösteriyor. Aynı dönemde ETH. Her iki koleksiyon da en yüksek seviyelerinden düşmeye devam etse de, dolar bazında altı rakamın üstünde tutma kabiliyetleri, NFT pazarına olan ilginin devam ettiğini gösteriyor.

Başka yerlerde, düşük işlem hacimlerine karşın birkaç NFT trendi çekiş kazanmıştır. Kullananların insan tarafınca okunabilen Ethereum alan adlarını NFT’ler olarak kaydettirmelerine olanak tanıyan bir protokol olan Ethereum Name Service, meraklıların nadir görülen 3 basamaklı ve 3 harfli ENS alan adlarını güvence altına almak için koşuşturmasıyla Mayıs ve Haziran aylarında tecim hacminin patladığını görmüş oldu. Bazı üretken sanat koleksiyonları da tecim faaliyetindeki düşüşün üstesinden geldi. En iyi NFT avatar koleksiyonları benzer biçimde, Tyler Hobbs’un Fidenza ve Dmitri Cherniak’ın Ringers benzer biçimde oldukca rağbet gören Art Blocks setleri de son iki ayda ETH açısından terfi etti.

ENS alanlarının ve üretken sanatın göreceli başarısı, NFT pazarının dik bir düşüş yaşamasına karşın, adanmış bir NFT meraklıları topluluğunun kaldığını gösteriyor. Alım satım faaliyetindeki düşüş, Bitcoin ve Ethereum benzer biçimde en iyi kripto para birimlerinin düşen tutarları sebebiyle kripto para birimlerine ve NFT’lere olan ilgiyi kaybeden daha basit katılımcılara bağlanabilir.

Bazı NFT koleksiyonları düşüşle hala dikkat çekiyor olsa da, genel eğilim negatif. 2021’de ana akım ilgi patlamasının körüklediği yırtıcı bir koşunun peşinden, sözde “turistler” ayrıldı ve pazar artık ağırlıklı olarak kripto para düşkünleri tarafınca destekleniyor. Son veriler, kripto nişinin geçen yıl ulaşmış olduğu baş döndürücü yükseklikleri geri kazanmadan ilkin uzun bir yolu bulunduğunu gösteriyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye, bazı NFT’lere ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir