NFT Project Spotlight: Society of the Hourglass ve Çocuk Dostu Çizgi Filmleri

Mühim Çıkarımlar

Kum Saati Topluluğu, Ethereum’da 8.888 tarihsel temalı NFT karakterinden oluşan bir koleksiyondur. Projenin NFT’leri, sonunda kitapları, ürünleri ve çocuklar için bir animasyon dizisini kapsayacak bir ekosisteme giriş noktası görevi görüyor. Kum Saati Topluluğu, pazarın gelecekte iyi mi gelişebileceğini ima ederek ortaya çıkan ilk aile odaklı NFT projeleri içinde yer ediniyor.

Bu makaleyi paylaş

Şirketten sonrasında şirket batarken ve en kuvvetli kripto para birimleri bile bocalarken, şaşırtıcı derecede esnek bir NFT pazarında yaşam devam ediyor. Kum Saati Topluluğu averaj bir NFT projesi değil, zira kısmen dijital koleksiyonlarla başlayıp biten bir proje değil; yalnız onlarla adım atar. Yayıncılık, tv ve mağazacılığı kapsayan tavsiye edilen bir ekosistem olan Society of the Hourglass bir medya markasıdır – NFT’ler, gelişmekte olan IP ortamında daha geniş bir uygulamalı geliştirme yaşamına yalnızca giriş yoludur. Crypto Brifing, projeyle ademi merkeziyetçiliği geleneksel iş dünyası, fikri iyelik dağıtımının nüansları ve normal olarak karikatürlerle dengeleme hakkında konuştu.

İnşa Etme Zamanı

Kripto piyasası artan faiz oranları, yaklaşan durgunluk, yüksek profilli iflaslar ve artan düzenleyici incelemeler içinde zayıflamaya devam ederken, NFT’ler şaşırtıcı bir esneklik gösterdi. Bu, değişen teknolojinin potansiyelini erkenden görenler için büyük olasılıkla sürpriz olmayacak, sadece öteki hepimiz için çarpıcı. Ayı piyasaları “inşa etme zamanı”ysa, bunu NFT alanında yapmaktan daha kötüsünü yapabilirsiniz.

NFT teknolojisinin yıkıcı potansiyelini ele alan bir proje, NFT’leri topluluk önyükleme sürecine dahil eden bir çocuk eğlence medya markası olan Society of the Hourglass’dır. Kitapları, oyunları ve televizyonu kapsayacak şekilde tasarlanan Kum Saati Topluluğu, NFT’leri basarak kullanıcıları yazı odasına yerleştiren erken aşama bir projedir. Burada topluluk, fikirleri beyin fırtınası yapmak, hikayeleri anlatmak ve dizinin yaratıcı yönünü etkilemek için ustalaşmış senaryo yazarları ve animatörlerle ortaklık yapabilir.

Pek oldukca NFT projesinin, belirli bir proje (Bored Ape Yacht Club yada Azuki benzer biçimde) yada bir sanatçı (Tyler Hobbs yada FEWOCiOUS benzer biçimde) çevresinde olsun, fandomdan “topluluk” kurduğu durumlarda, Society of the Hourglass’ın aklında daha iddialı bir hedef vardır. . Ethereum’da basılmış 8.888 tarihsel temalı karakterden oluşan bir koleksiyon olan NFT serisi, kitaplar, ürünler ve klasik Cumartesi sabahı karikatürleri tarzında bir animasyon dizisi benzer biçimde bir takım daha büyük projenin bel kemiğidir.

Koleksiyonun ilk yarısı, iki ilk “bölüm”de basılmaya hazır hale getirildi ve geri kalanı, her biri 2.222 NFT’den oluşan iki parti halinde piyasaya sürülecek. Belirteçlerin bir çok Kum Saati Topluluğu ekosistemindeki minik kişilikleri temsil ediyor, sadece birkaçı gösterinin ana karakterlerini, vakit içinde gezi eden ve yanlışları halleden zamanı hayırseverlerden oluşan bir ekip olan Kum Saati Topluluğu’nu temsil edecek. geçmiş. Blackbeard, Sacajawea, Nikola Tesla, Joan of Arc ve Harriet Tubman adlı bu zamanı figürler, benzersiz 1/1 NFT’ler olarak da mevcuttur ve bu da onları koleksiyondaki en ender beş parça yapar.

Bir Kum Saati NFT Topluluğuna haiz olmak, projenin Discord sunucusunda, topluluk üyelerinin fikirlerini paylaşmaya ve hikayenin yönü hakkında beyin fırtınası hayata geçirmeye davet edilmiş olduğu şovun hususi yazar odasına katılım hakları verir. Sadece sonunda, sanayi deneyimine haiz ustalaşmış yazarlar, anlatıları hazırlamakla görevlendirilir.

Crypto Brifing, Society of the Hourglass’ın arkasındaki firmanın CEO’su Joe Payne ile oturdu ve ekibin Web3’te tam teşekküllü bir medya markası yaratma isteklerini tartıştı. “Sonucunda hayata geçirmeye çalıştığımız şey bir medya markası ve eğlence IP’si oluşturmak” dedi. “NFT’ler vasıtasıyla başlatıyoruz; Bu, toplumsal deneyin bir bileşimi, bununla beraber yalnızca ne yaptığımızla ilgilenen değil, bununla beraber karakterler üstünde ticari mülkiyeti paylaştığımız, yaptığımız işle uyumlu teşvikleri olan, hakikaten ilgili bir topluluk oluşturmanın bir yolu.”

İşle ilgilenmek

Hepsi Kum Saati Topluluğu’nu topluluk liderliğindeki bir NFT projesinden oldukca rahat bir iş girişimi benzer biçimde hissettiriyorsa, bunun sebebi öyleki olmasıdır. Kum Saati Topluluğu bir iştir ve öyleki yönetilir. Birçoğu mahalli dev Walmart, Inc.’in demir tesiri altında iş zekasını geliştiren bir grup deneyimli seri girişimci tarafınca kurulan Society of the Hourglass, bununla beraber Gravity Turn Holdings’in kurucu ortağı ve ortağı olan Payne tarafınca yönetiliyor. . Bir veri teknolojisi firmasında COO olarak önceki deneyimi ona işleri gerçekleştirme mevzusunda bir arka plan veren Payne, yaratımını metodik ve dikkatli bir halde hayata geçirdi.

Kum Saati Topluluğu, her aşamanın bir öncekinin üstüne inşa edilmiş olduğu dört aşamalı bir sunum sürecine haizdir. Birincisi, yıl süresince dört bölümde yer alacak ve sahiplerine fikri mülkiyetin yaratıcı sürecine hususi erişim sağlayacak olan NFT basımıdır. Ekip şu anda, projenin oldukca sayıda karakterini ve ayırt edici sanatını içeren Where’s Waldo seçimi bir yineleme olan ilk kitabını (kullanıma sunmanın bir sonraki aşaması) storyboard üstünde çalışıyor. Üçüncü olarak, Kum Saati Topluluğu yazarları işe alıyor ve Jumpcut Studios ile amiral gemisi ürünü olan tv dizisi üstünde çalışıyor. Payne, dizinin gelecek yıl içinde piyasaya sürülmesinin olası bulunduğunu, sadece birçok Web3 projesinde olduğu benzer biçimde, hiçbir şeyin kati olarak belirlenmediğini söylüyor.

Ve normal olarak, bunun sebebi kısmen, üstünde durulması ihtiyaç duyulan lojistik problemler olması. Kum Saati Topluluğu, topluluk girdisine kıymet verir ve projenin yaratıcı yönünü yönlendirmesine izin verir, sadece gene de, nihai kararları verme hakkını saklı tutan merkezi bir varlıktır (bu durumda, bir limited şirkettir). her şey.

Bu kısmen, öngörülemeyen dış etkenler sebebiyle projenin kendi üstüne çökmesini önleme gerekliliğinden meydana gelmektedir. Mesela, projenin IP’sinin doğası yasal sorunları gündeme getiriyor ve “süratli hareket et ve bir şeyleri kır” yaklaşımını benimsemek yerine Payne ve ekibi “yavaş hareket et ve garip olmayı” tercih ediyor. Etken sahipler için herhangi bir ödül mekanizmasının taslağının olup olmadığı sorulduğunda, yanıtı, ustalaşmış yaşamını avukatların çevresinde geçirmiş birinin yanıtını yansıtıyordu. Dedi ki:

“Menkul kıymetler yasasıyla flört edecek her şeye karşı oldukca dikkatli ve temkinliyiz. Ve yapmak istediğimiz son şey, yalnız bir tür el tokatı ya da tepkiler aldığımız değil, bununla beraber topluluğun potansiyel olarak deneyimlediği bir senaryo yaratmak. Bu yüzden karakterler üstünde paylaşılan IP sahipliği ile gittik. ”

Payne, “paylaşılan IP”, her iki tarafın – şirket ve NFT sahibi – ötekinin iznine gerek kalmadan bu karakterin görüntüsünü kişisel yada ticari amaçlarla kullanma hakkını talep etmiş olduğu bir düzenlemeyi ifade eder. Mesela, Kum Saati NFT Derneği’nin sahibi, isterse bu karakterin kişiliğini kullanarak kendi “yan ürün” dizileri için bu karakterin benzerliğini kullanabilir.

Sadece – ve bu büyük bir “sadece” – serinin ticari markalı adını izinsiz kullanamazlar ve ilk olarak topluluğa koymayı içeren bir onay süreci olmadan Kum Saati Derneği markası altında pazarlayamazlar. Başka bir deyişle, sahipler NFT’lerinin benzerleriyle istedikleri her şeyi yapabilirler, sadece firmanın sözü olmadan genel proje ile ilişki bulunduğunu iddia edemezler.

Bunun sebepleri açık olmalıdır: bir çocuk markasının fikri iyelik haklarını dağıtmak, İnternet’in daha karanlık köşelerinde istismara yol açabilir ve genç Web3 kullanıcılarını korumak için belirli veto yetkileri uygundur. Ve Payne, NFT alanında bu kadar bilgili bir halde çocuk dostu bir projenin ortaya çıktığını görmenin ender olduğu göz önüne alındığında, bunun korumaya kıymet bulunduğunu düşünüyor. Goblintown.wtf’nin kaba scatolojisinden yada God Hates NFTees’in ironik ağızdan ağıza kusmasından oldukca uzak olan Society of the Hourglass, hedef kitlesi 5 ile 12 arasındaki çocuklar olan aile dostu bir projedir. Degens bu çocuklar değil— hemen hemen—fakat gene de bir pazar ve bugün Web3’te neredeyse tamamen gözden kaçan bir pazar.

Geleceğin Yolu?

Bazı Web3 yerlileri, bir ekibin ademi merkeziyetçi teknolojiyi arsızca merkezi iş çıkarları için kullandığını öğrenmekten rahatsız olabilir, sadece bunu bu şekilde görmek, ağaçlar için ormanı kaçırmak olur. Kitlesel benimseme daima, herhangi bir devrimci hareketten oldukca alıştığımız ticari kültüre benzeyecekti.

Bu yüzden Kum Saati Topluluğu, izlenmeye kıymet bir proje olabilir. Ana akım NFT’nin benimsenmesinin iyi mi görünebileceğini gösteriyor: işleri yapmanın eski bir yolunda artan bir gelişme. Başarıya ulaşmış olursa, senaryo yazım sürecinde Web3’ün etkin olduğu bir roman için kazanan bir kavram kanıtı olacaktır. hiçbir şeyde devrim yaratmaya çalışmıyor; birkaç soyut vaatte bulunur ve ilerlemesini çıktılarda takip eder.

Son olarak, fikri iyelik yasalarını oldukca ciddiye alır ve IP’nin ileriye dönük blok zincirinde iyi mi bölündüğüne dair standartlar belirleyebilir. NFT sahipleri projede herhangi bir simgesel ödül yada finansal çıkar beklememelidir – bunu yapmak bir yargıç önüne çıkmak için yalvarmak olur ve bu, “süratli hareket etmeye ve bir şeyleri bozmaya” kabul eden birçok projenin kaderi olabilir.

Başarıya ulaşmış olmak için Kum Saati Topluluğu her şeyden ilkin bir şey yapmalıdır – bu iyi olmalıdır. Web3 teknolojisini kullanan yaratıcı süreçte ademi merkeziyetçiliğin “köktencilik potansiyeli” hakkında oldukca şey yapılmış oldu, sadece bunun etkili bir yazma yolu olup olmadığı görülecektir. 12 yazarın aynı romanı yazmaya çalıştığını ve aslına bakarsak bir yere vardığını düşlemek zor olurdu, bu yüzden Kum Saati Derneği’nin ilerlemesini, merkezi olmayan yazının ne kadar verimli olacağına dair bir gözle seyretmek garip olacak.

Izahat: Yazma esnasında, bu özelliğin yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir