NFT Projesi Spotlight: Hume’un Müzik NFT Metastarları

Mühim Çıkarımlar

Hume, sanal bir “Metastars” sıralaması geliştiren bir Web3 plak şirketidir. Sanal etiket sanatçılarını tanıtmak ve topluluğunu beslemek için müzik NFT’lerini kullanır. Hume ekibi, müzik NFT’leri başarı göstermiş olursa, milyonlarca sanatçının sonunda kendilerini temsil etmek için sanal avatarları kullanacağına inanıyor.

Bu makaleyi paylaş

Hume, “Metastars” adlı bir sanal sanatçı sıralaması geliştiren bir Web3 plak şirketidir.

Hume nedir?

Hume, dünyanın ilk Web3 mahalli plak şirketlerinden biridir. Müzik sanatçıları ve fanatikleri içinde daha derin bağlantılar oluşturmak için blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanmaya odaklanır.

Etiket, Hume NFT sahiplerinin etkilemeye ve geliştirmeye destek olduğu tamamen sanal sanatçılar olan “Metastarlar” olarak adlandırdığı şeye öncülük ediyor. Hume internet sayfası Metastar’ları Metaverse’e özgü, evrensel olarak etkili, hem Metaverse’de hem de fizyolojik dünyada mevcud sanal müzik sanatçıları olarak tanımlar. Hume’un hedefi, sanal sanatçıları tanıtmaya ve onları ve hayranlarını kendi müzik kolektifine dahil etmeye adanmış önde gelen Web3 plak şirketi olmaktır. Crypto Brifing, Hume’un kurucu ortakları David Beiner ve Jay Stolar ile bir araya gelmiş olarak Hume’u başlatmalarına neyin esin verdiğini, müzik endüstrisindeki geçmişlerini ve NFT’lerin topluluk odaklı bir sanal sanatçı platformu oluşturmada iyi mi mühim bir rol oynadığını öğrenmek için görüştü.

Angelbaby ve Metastars

Hume’un ilk Metastar’ı, Non-Fungible Labs’ FLUF World koleksiyonundan bir NFT olan angelbaby’dir. Hume’un temel Metastar’ı olmadan ilkin, angelbaby aslına bakarsanız başlı başına yerleşik bir sanatçıydı. Bu yıl, Art Basel Miami ve South by Southwest dahil olmak suretiyle önde gelen sanat ve müzik etkinliklerinde birkaç canlı gosteri sergilediler. Ek olarak, angelbaby’nin müziği, OpenSea ve Audius benzer biçimde platformlarda en oldukca satan müzik NFT’leri listelerinde devamlı olarak üst sıralarda yer aldı.

Angelbaby’nin Art Basel Miami 2021’deki ilk canlı Metaverse performansı (Kaynak: hume kolektifi)

Sadece Hume’un dünyasında angelbaby, hume kolektifinin kurucu üyelerinden biri olarak yeni bir rol üstlenir. Proje, gizemli sanatçıların geçmişine ışık tuttu ve onları 3045 yılından bir süre yolcusu olarak ortaya çıkardı.

Öykü, uzak gelecekte sansürün yaygın olduğu ve tüm yaratıcı ifadelerin Xani Cumhuriyeti isminde olan baskıcı bir güç tarafınca denetim edilmiş olduğu şeklinde devam ediyor. Angelbaby, Xani Cumhuriyeti’ne karşı savaşmak için bir grup asi sanatçı bulmak için zamanda geri geldi. Hume kolektifi olarak malum bu grup, kendini yaratıcı ifadeyi ve açık Metaverse’i ne pahasına olursa olsun korumaya adamıştır.

“Angelbaby onları zamanda geri getiren bir kapıdan geçti, benimle ve David’le tanıştılar ve bizi öteki Metastar’larla tanıştırdılar. Hepsi kulağa çılgınca gelse de derin bir öykü var,” diyen Stolar, Hume’un yaratıcı bir dünya inşa etme alıştırması ve hayranların en sevdikleri sanatçılarla bağlantı kurmaları için yeni bir yol bulunduğunu vurgulayarak. “Dünyamız bir tek hayranlarınızla yeni yollarla etkileşim kurmanıza izin verecek bu araçları geliştirmekle kalmıyor, bununla birlikte her Metastar’ı hepsinin parçası olduğu daha büyük bir anlatı dünyasının parçası olarak geliştiriyor” diye ekledi.

Yaratıcı Arka Planlar

Hume’un angelbaby bakış açısından yenilikçi dünya inşasının yanı sıra, kolektifin öteki kurucularının her birinin anlatacak kendi hikayeleri var. Hume’un Baş Sanatçı Sorumlusu Jay Stolar, performans, şarkı yazarlığı ve müzik prodüksiyonunda geniş bir geçmişe haizdir. Şöhret iddiaları içinde Aloe Blacc, Selena Gomez, Carly Rae Jepsen ve Demi Lovato için şarkı yazmak ve League of Legends ve Fortnite benzer biçimde hit oldukca oyunculu oyunlar için müzik yapmak yer ediniyor.

Stolar’ın öteki sanatçılar için müzik ürettiği süre süresince, gerçek ve sanal arasındaki çizgilerin giderek bulanıklaştığını fark etti. “Fark etmeye başladığım şey, aslına bakarsak bu projelerin çoğuna sanki gerçekmiş benzer biçimde davranıldığıydı. [for] sanal bir sanatçı” diye deklare etti.

Mesela, Stolar’ın Riot Games ile League of Legends için çalmış olduğu projeler, oyunda oynanabilir karakterler olan sanal sanatçılar için müzik üretmeyi içeriyordu. Bazıları başlangıçta hayranların sanal sanatçılarla gerçek dünyadaki sanatçılarla aynı şekilde bağlantı kurabileceklerinden kuşku duysa da, Seraphine ve K/DA benzer biçimde projeler sanal sanatçıların başarı göstermiş olabileceğini kanıtladı ve sanatta yepyeni bir paradigmanın kapısını açtı. müzik prodüksiyonu. Stolar, “Bu bizi sanal sanatçılar fikrine erken yaşta hakkaten aşık olduğumuz bir yola soktu” dedi.

Virtual League of Legends K-pop grubu K/DA (Kaynak: Riot Games)

Stolar, sanal müzik sanatçılarının kullanılmayan potansiyelini keşfederken, Hume’un kurucu ortağı David Beiner, blockchain teknolojisini ve ortaya çıkan Metaverse fikrini araştırıyordu. “Web3 ve Ethereum’da derinleşiyordum, NFT’ler ve Metaverse hakkında düşünmeye başlıyordum ve Jay ile daha çok konuştukça, Selena Gomez için şarkı yazmak yada geliştirip inşa edebileceğimiz sanal bir sanatçı içinde ne fark var dedim. için yörünge,” diye söyledi.

Bu farkındalık, ikilinin asla geriye bakmadığı bir şey olan, şimdilerde hume kolektifi olarak adlandırılan şeyin başlangıcına işaret ediyordu. “Artık belirgin görünen bir genel inancımız vardı – dijital ürünlerimiz olacak, dijital kimliklerimiz olacak, bu dijital kimlikler fizyolojik ve dijital arasındaki çizgileri bulanıklaştıracak ve böylece siz Beiner, her iki dünya arasındaki çizgileri de bulanıklaştıran tamamen sanal sanatçılara haiz olacak ”diye ekledi.

Hume Genesis NFT’leri

Sanal müzik sanatçıları için bir platforma öncülük etme doğrultusunda Hume, sanatçılar ve fanatikleri arasındaki boşluğu kapatmak için sanal varlıkları NFT’ler biçiminde kullanmayı seçti. Hume kolektifi için NFT’lerin niçin en iyi seçim olduğu sorulduğunda, Beiner iki ana niçin verdi: topluluk ve fikri iyelik.

NFT’ler, toplulukları çevrimiçi ortamda harekete geçirme kabiliyetleriyle uzun süredir bilinmektedir. Oy hakları, Discord erişimi yada sahiplerine airdrop benzer biçimde ayrıcalıklar verme kabiliyetleri yardımıyla, yeni gelişen blok zinciri tabanlı teknoloji, toplulukları koordine etmeyi ve üyeleri ödüllendirmeyi her zamankinden daha kolay hale getirdi.

Sadece, Beiner bunu müzik sanatçıları ve fanatikleri arasındaki ilişki bağlamında bir adım daha ileri götürüyor. Bir sanal sanatçının fanatiklerinin tam olarak kim bulunduğunu bilmenin yanı sıra, Hume’un Genesis NFT’leri, sahiplerinin Hume topluluğunun geleceği hakkında karar vermelerine olanak tanır. Hume’u DAO yönetişim yapıları tarafınca popüler hale getirilen mevcut token oylama mekaniklerinden uzaklaştırmaya dikkat eden Stolar, “Karar vermenin büyük bir hayranıyız” dedi. ““Oylama” kelimesini sevmememizin sebebi, Hume’un bir DAO olmaması; topluluk önerilerimiz olmayacak. Bu daha oldukca bir öykü, [in the story] Gelecekte Hume Genesis’ten her insanın bir tane vardı ve bir noktada buluşup beraber kararlar alacaklardı,” diye deklare etti Beiner.

angelbaby POAP’leri tutmak yada angelbaby müzik NFT’lerine haiz olmak benzer biçimde belirli kriterleri karşılayanlara ücretsiz bir şekilde bırakılan 1.000 Hume Genesis NFT vardır. Düşüşün peşinden, Genesis NFT’leri üç katmandan birinde ortaya çıktı: Ender, Ultra Ender ve Efsanevi. Katmana bağlı olarak, her bir genesis NFT, sahibine Hume karar verme sürecinde artan oranda tesir verecektir.

Beiner, daha yüksek seviyeli NFT’lere haiz olmanın ek faydalarıyla ilgili olarak, hususi akşam yiyecekleri, etkinliklerde sahne arkasına gitme ve Metaverse konserlerine öncelikli erişim benzer biçimde avantajlara işaret etti. “Hayal gücünüzün yapabileceğiniz tüm olasılıkları gözden geçirmesine izin vereceğim” dedi. Stolar latife yollu, “Her aşama için olacak şeyler hakkında konuşmaya başlasaydık Angelbaby pek mutlu olmazdı,” diye ekledi.

Hume’un ilk Metastar’ı angelbaby ile başlayarak, Hume vasıtasıyla başlatılan her sanal sanatçının kendi genesis NFT etkinliği olacak ve tüm Hume Genesis sahiplerine önümüzdeki 18 ay süresince tüm sanatçılar için NFT garantisi verilecek. Her birinin Hume Genesis koleksiyonundan daha büyük olması haricinde, sonraki oluşum damlaları hakkında oldukca azca şey biliniyor.

Her Metastar’ın başlangıç ​​NFT’leri, sahiplerine onları ve müzik kariyerlerini geliştirmelerine destek olma fırsatı verecektir. Müzik prodüksiyonu çevresinde dönen ihtimaller içinde kararlar, hangi şarkıların albümlere girmesi gerektiği, sanatçının hangi şarkıyı single olarak yayınlaması gerektiği ve albüm kapak resmine karar verilmesidir. “Eğer 1000 tutkulu hayranınız var ise, onların ‘sanatçıyla odaya girmelerine’ izin verin, sürecin bir parçası olmalarına izin verin. Dinleyen onlar. Onu en oldukca sevenler onlar,” diye deklare etti Beiner.

Müziğin Geleceği

Hume hala gelişiminin ilk aşamalarında olmasına karşın, Beiner ve Stolar, NFT’lerin sonunda müzikle etkileşim kurma ve müzik tüketme şeklimizi değiştireceğinden güvenilir. Web3 ve blok zinciri, insanların müzikle iyi mi etkileşime girmiş olduğu mevzusunda bir sonraki büyük teknolojik evrim olarak görüyorlar; bu, müziği taşınabilir hale getiren iyelik yada dijitalleştirmeye müsaade eden plak çalara benzer.

Hem de çift, müzik NFT’lerini ana akım haline getirmenin kolay olamayacağını kabul etti. Beiner, “Müzik NFT’leri kesinlikle PFP projeleri yada görsel sanatlarla aynı oranda sevgi yada ilgi görmedi ve orada kesinlikle büyük bir engel var” dedi.

Şeylerin sanal sanatçı tarafında, Stolar sanal sanatçı terimini tam olarak idrak etmek için angelbaby ve müziklerini denetim etmenizi önerir. Düşünce için iyimserliğini paylaşarak, “Sanırım, kendilerini sanatçı olarak temsil etmek için sanal avatarlar kullanan milyonlarca insanoğlunun olduğu bir zamandan bir tek seneler uzaktayız” dedi.

Hume’un önde gelen Web3 plak şirketi olma vizyonunda başarı göstermiş olup olmayacağı, büyük seviyede bir konsept olarak müzik NFT’lerinin başarısına bağlı olacaktır. Audius, Katalog ve RŌHKI benzer biçimde öteki Web3 müzik platformları da müzik NFT’lerinin geliştirilmesine destek oluyor, sadece Hume benzer biçimde hemen hemen ana akım olarak benimsenmedi. Gene de, blok zincir teknolojisi büyüdükçe, daha çok sanatçı, müzik NFT’lerini hayranlarıyla daha ilkin asla mümkün olmayan bir halde bağlantı oluşturmak için uygun bir seçenek olarak görecektir.

Izahat: Bu özelliği yazarken, yazar ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir