NFT Satış Hacmi Geçen Haftaya Nazaran %8 Düştü — Moonbirds, Electricsheep, Moonbirds Tuhaflıklar Satışlarda Öncü – Piyasalar ve Fiyatlar Bitcoin Haberleri

Son birkaç hafta süresince, karşılıksız token (NFT) satışları durağan(durgun) kaldı ve son yedi günün verileri, NFT satışlarının bundan önceki hafta %8,11 düştüğünü gösterdi. Gerilemeye karşın, Electricsheep, Moonbirds ve Moonbirds Oddities şeklinde koleksiyonlar %90 ila %16.000’in üstüne çıkmış olduğu için birkaç NFT koleksiyonu satış açısından mühim yüzde artışları görmüş oldu.

Ethereum Tabanlı NFT’lerin Bu Haftanın 159 Milyon Dolarlık Satış Hacminin %83’ünü Komuta Etmesiyle NFT Satışları %8 Düştü

Son yedi güne ilişik veriler, NFT satışlarında 159.24 milyon $ kaydedildiğini ve bu da önceki haftanın 173.29 milyon $’lık satıştan %8.11 daha düşük bulunduğunu gösteriyor. Bu hafta 133,45 milyon dolar yada toplam NFT satışlarının %83’ü Ethereum tabanlı NFT’lerden elde edildi. Kalan satışlar 17 değişik blockchain ağından kaynaklandı. Ethereum aslan payını alırken, ETH zincirinden meydana gelen NFT satışları bu hafta %8,16 düştü. Yedi günlük kayda kıymet kazançlar gören blok zinciri, %60,50 artışla Palm ağı ve %40,12 artışla Flow blok zinciridir. Flow ve Palm’ın yanı sıra Fantom, Arbitrum ve Cronos blok zinciri ağları da son yedi gün içinde NFT satış kazançları görmüş oldu. NFT satışları açısından geçtiğimiz hafta en büyük kaybeden Waves oldu, zira zincirin NFT satışları önceki haftaya gore %61,44 düştü. NFT satışlarının bir çok Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonundan kaynaklandı, sadece BAYC satışları bu hafta %5,06 düştü. BAYC’yi Potatoz, Sorare Football, Otherdeed ve Moonbird Oddities derlemesi takip ediyor. Moonbird Oddities, haftalık satışlar açısından yedi günlük mühim bir %266,10 kazanç elde etti, sadece NFT koleksiyonu Electricsheep bu hafta %16,591,74 şeklinde büyük bir sıçrama yapmış oldu. Bu hafta Moonbird Oddities’e olan ilgi, bundan önceki haftaya gore %92,27 daha yüksek olan orijinal Moonbirds koleksiyon satışlarını da ateşledi. Bu haftaki en pahalı NFT satışı, altı gün ilkin 270 ether yada 427 bin dolara satıldıktan sonrasında 5.555 numaralı Bored Ape Yacht Club oldu. BAYC # 5.555’i, altı gün ilkin de 169 ether yada 264 bin $’a satılan Cryptopunk # 9,650 izledi. En pahalı iki NFT satışını sırasıyla Otherdeed #89.944, BAYC #6.775 ve BAYC #4.814 izledi. Salı günkü dappradar.com istatistiklerine gore, bu hafta en oldukca satışı olan NFT pazar bölgeleri Opensea, X2Y2, Magic Eden ve Looksrare’den geliyor. Opensea, 31.51 milyar $ ile dünya genelinde tüm zamanların satışlarında 32 milyar $’a yaklaşıyor ve Lookrare’nin pazarı, 1.57 milyar $ ile tüm zamanların satış rekorlarında Opensea’nın arkasından geliyor.

Bu hikayedeki etiketler

7 günlük NFT satışları, BAYC, Bored Ape Yacht Club, cryptopunks, cryptoslam.io, dappradar, Electricsheep, Ethereum, Floor Values, Moonbird Oddities, Moonbirds, nft, NFT collection, NFT collections, NFT taban değerleri, NFT satışları, NFT satışları hacim, NFT haftalık satışları, NFT’ler, Değiştirilemez Token, Opensea, satışlar, Satış Hacmi

Bu haftaki NFT satış eylemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Ay Kuşları

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir