NFT’lerin Düşündüğünüz Kadar Ölmediğini Kanıtlayan Beş Boğa İşareti

Mühim Çıkarımlar

NFT’ler, taban fiyatların düşmesi ve tecim hacimlerinin kurumasıyla ayı piyasasında bir darbe aldı. Şüpheciler, hızla gelişen teknolojinin “ölü” bulunduğunu savundular, sadece pazarın canlı ve iyi olduğuna inanmak için kuvvetli nedenler var. Uzayda son zamanlarda öne çıkanlar içinde Eminem ve Snoop Dogg’un Bored Ape temalı VMA performansı ve DigiDaigaku’nun 17 ETH rallisi yer ediniyor.

Bu makaleyi paylaş

Kripto kışı devam ederken, NFT’ler acı çekmeye devam ediyor. En oldukça aranan koleksiyonlar için taban fiyatlar, ETH ve dolar bazındaki en yüksek seviyelerinden %50’nin üstünde bir düşüş gösterirken, OpenSea ve öteki pazarlarda işlem hacimleri düştü. Birçok proje tamamen ortadan kalktı. Sadece uzay acı çekiyor olsa da, son haftalarda Hindistan’da yaşam emareleri gösteren birkaç gelişme var. Eminem ve Snoop Dogg’un VMA’larda Bored Apes’e dönüşmesi, 17 ETH tabanına ulaşan parasız bir nane ve dünyanın en büyük toplumsal medya firmasının dijital koleksiyon işlevselliğini güçlendirmesi içinde, NFT alanı, karşı çıkanların inanmamızı istediğinden oldukça daha canlı görünüyor.

5) Pudgy Penguen Revival

Kripto’nun ilk “NFT yazından” öne çıkan hayvan avatar koleksiyonlarından kabul edilen Pudgy Penguins, gözden düşmeden ilkin görkemli bir yükseliş yaşadı. İç tartışmalardan sonrasında, Nisan ayında 750 ETH karşılığında girişimci ve yatırımcı Luca Netz’e satıldı, sadece kripto pazarındaki azalan duyarlılığın ortasında ivme kazanmak için savaşım etti. Bununla beraber, Ethereum’un favori uçamayan kuşları, son haftalarda olağanüstü bir geri dönüş yaparak, topluluk odaklı NFT “PFP” koleksiyonları için hala bir iştah bulunduğunu kanıtladı.

Pudgy Penguins için coşku, taban fiyatın 13 Haziran’da 0,85 ETH civarında mahalli bir düşük seviyeye ulaşmış olduğu ayların en düşük noktasına ulaştı. Taban, Polygon’dan Mudit Gupta ve Nansen CEO’su benzer biçimde önde gelen kripto şahsiyetlerinin yardımıyla son haftalarda mühim bir toparlanma kaydetti. Düşüşe karşın Pudgy Penguin NFT’lerini Twitter avatarları olarak “takmaya” devam eden Alex Svanevik.

Pudgy Penguen #6873 (Kaynak: Pudgy Penguins)

Pudgy Penguins’in işlem hacimleri borsalarda balon benzer biçimde şişti ve proje, Svanevik, Pentoshi ve öteki alev ateş pengu destekçilerinden oluşan bir danışma kurulu atadığını duyurdukça ivme arttı. Ertesi gün, 22 Ağustos’ta 400 ETH’ye (ortalama 650.000 $) satılan sola bakan Pudgy Penguin #6873’ün satışıyla penguen ateşi terfi etti. Bu gelişmeler proje için yükseliş hissini körükledi. Sempatik avatarlar mahalli zirvelerinden soğumuş olsa da, taban fiyatlı bir penguen, alıcıları mevcut fiyatlarla 5.000 doların üstüne çıkarmaya devam edecek.

4) ENS İşlem Hacimleri Yüksek Kalıyor

Crypto Brifing, NFT degenlerinin liglerinin üç ve dört haneli ENS alan adları üstünde vurgunculuk yaparak fiyatların aşırı yükselmesine niçin olduğu Nisan ayında Ethereum Name Service (ENS) ticaretindeki patlamayı ele aldı. Piyasa daha çok üstün dereceli kıran ENS işlem günü kaydetmemiş olsa da, .eth alanlarına ilgi yükselmeye devam etti.

Scarce.Guide’dan alınan verilere gore, ENS alan adı ikincil satışları artık tertipli olarak günlük 1.000’i aşıyor. ENS geliştiricisi Makoto Inoue tarafınca derlenen Dune verileri, geçen hafta süresince günlük averaj 10.000’den fazla kayıtla kayıtların ve yenilemelerin istikrarlı bir halde arttığını gösteriyor.

Tecim ve kayıt hacimlerinin nereye gittiği, fiyatlar izledi. Halk içinde “10k Club” olarak malum dört basamaklı ENS alanları, Nisan ayından bu yana ETH açısından neredeyse üç katına çıktı. En ucuz dört haneli alan adları şu anda alıcıları 1,43 ETH (2.259 $) civarında tutarken, daha hususi üç haneli alanlar şimdi göze çarpan bir 31 ETH katında oturuyor. Ender alan adlarının yüksek profilli satışları da Twitter’da rutin olarak bir vızıltı oluşturur. Geçtiğimiz ay süresince opensea.eth neredeyse 100 ETH’ye ve suilend.eth’i 75 ETH’ye sattı.

İster kendi nadir ENS alan adları yığınınızın üstünde oturuyor olun, ister inanamayarak kenardan izliyor olun, .eth adlarının oldukça fazla ilgi çekmeye devam etmiş olduğu inkar edilemez.

3) Meta, NFT’leri Feysbuk’a Genişletiyor

Sorunlu kripto piyasasına ve mantar olmayan varlıklar üstündeki zincirleme etkisine karşın, 2022, Web2 toplumsal medyasında NFT’nin benimsenmesi için iyi bir yıl oldu. Ocak ayında Twitter’ın altıgen NFT profil resimleri, toplumsal medya devinin bu özellik için aylık ücret talep etmesine karşın yaygın bir halde benimsendi.

Altta kalmamak için Meta, bu ayın başlarında 100 ülkede Instagram’ın kullanıma sunulmasıyla başlamış olan ve daha dün bir Feysbuk genişlemesiyle devam eden NFT entegrasyonlarını o zamandan beri başlattı. Ayrıntılar hala azca olsa da, toplumsal medya devinin, şu anda Ethereum, Polygon ve Flow NFT’leri destekleyen Instagram entegrasyonuna benzer şekilde kullananların blok zincirine bağlanmasına izin vereceği varsayılıyor.

Kendi başına, NFT’lerinizi eski toplumsal medya sitelerinde profil resmi olarak kullanmak oldukça etkileyicidir, sadece Meta ve Twitter benzer biçimde şirketlerin hareket etmiş olduğu yönü gösterir. Ek olarak, NFT’lere toplumsal medyada izin vermek, yepyeni bir segmenti ortaya çıkarmak için büyük bir fırsattır. İnternetin NFT’lere ve sonunda kriptoya.

Toplumsal medya NFT entegrasyonları haberleri çoğunlukla tüm alana karşı toplanan çevrimiçi çetelere yol açtığında Meta’nın “dijital koleksiyon” söylediği şeyi kucaklamasını kutlamak mantıksız görünebilir. Sadece fena tanıtım diye bir şey yoktur ve evlat edinme artmaya devam ederse, şüpheciler bile yakında ezgilerini değiştirebilir.

2) Eminem ve Snoop Dogg, VMA’larda Bored Apes olarak sahne aldı

Dünyanın en büyük rap yıldızlarından ikisi, Eminem ve Snoop Dogg, son aylarda ana akım NFT maruziyetini çoğaltmak için oldukça şey yapmış oldu ve son olarak Pazar günkü MTV Video Müzik Ödülleri’ndeki performanslarını teknolojiye desteklerini göstermek için kullandılar.

Kitlesel bir seyirci kitlesini NFT’lere maruz bırakan bir öteki etkinlik, Pazar günkü rap süperstarları Eminem ve Snoop Dogg’un MTV Video Müzik Ödülleri performansıydı. Bu yıl ikiliyi takip ediyorsanız, muhtemelen belirli bir NFT koleksiyonunun oldukça alev ateş destekleyicileri olduklarını fark etmişsinizdir: Bored Ape Yacht Club.

Uzun süredir NFT meraklısı olan Snoop, Aralık 2021’de Ape #6723’ü satın aldı ve şimdi onu CloneX, FLUF World ve World of Women benzer biçimde koleksiyonlardan mavi çipli NFT’lerle beraber DEATHROWNFT adlı bir cüzdanda tutuyor. Snoop’un satın alımından sonrasında Eminem, Yeni Yıl Arifesinde 9055 numaralı Ape’yi satın alarak aynı şeyi yapmış oldu.

Eminem ve Snoop Dogg, Bored Ape avatarları olarak sahne alıyor (Kaynak: MTV)

Snoop ve Eminem, VMA performansları için, tamamen animasyonlu Bored Ape avatarlarıyla desteklenen yeni yayınladıkları “From The D 2 The LBC”yi seslendirdiler. Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin arkasındaki şirket olan Yuga Labs, firmanın yakında çıkacak olan Otherside Metaverse’inden önceki oyun tanıtımlarına çarpıcı şekilde benzeyen animasyonlar sağlamak için ikiliyle ortaklık kurdu.

Rapçilerin Bored Ape performansına verilen tepki kesinlikle karışıktı. Kripto yerlileri arasındaki düşünce birliği, performansın ürkütücü ve fena canlandırıldığı benzer biçimde görünüyor. R/Eminem alt dizininde eleştiriler devam etti. GilbertGrape13 adı altında bir kullanıcı, “Yapmış olduğu bu NFT işi tam bir eşek” dedi. Sadece Delphi Labs genel danışmanı Gabriel Shapiro benzer biçimde diğerlerinin söyleyecekleri daha pozitif şeyler vardı. “Tamam, bu bir BAYC kalıcı ayısından şaşırtıcı olabilir fakat Eminem Snoop Dogg vakası birazcık havalı görünüyordu?” Pazartesi tweetinde söylemiş oldu.

Performansın iyi mi karşılandığı yada Bored Ape NFT’lerin kamuoyu algısı ne olursa olsun, bunun gerçekleşmesi garip bir emsal teşkil ediyor. Bir ihtimal gelecekte daha çok NFT’nin kitle kontakt araçlarına girdiğini görebiliriz, bu da benimsenme için yükseliş olabilir.

1) DigiDaigaku Parasız Nane Olarak Çıktı, 17 ETH Katına Çıktı

Listemizdeki son güncelleme de emsalsiz en beklenmedik olanı. Aylarca düşen fiyatlar, önemsiz darphaneler ve NFT ayı piyasasıyla ilgili latife koleksiyonlarından sonrasında, bir proje görünüşte olasılıklara meydan okudu ve NFT pazarında aylardır görülmemiş bir satın alma çılgınlığı yarattı.

10 Ağustos’ta piyasaya sürüldüğünde birçok hardcore NFT meraklısının gözden kaçırılmış olduğu parasız bir nane projesi olan DigiDaigaku, görünüşe gore hiçbir yerden 17 ETH’lik bir taban fiyatına terfi etti. NFT degens, DigiDaigaku’nun arkasındaki şirket olan Limit Break’in geçen yıl proje için Paradigm, FTX, Coinbase Ventures ve Mino Games de dahil olmak suretiyle tüm yıldızlardan oluşan bir oyuncu ekibinden 200 milyon dolar topladığını öğrendikten sonrasında anime kız avatarlarına olan ilgi arttı. .

DigiDaigaku #795 – Astoria (Kaynak: DigiDaigaku)

DigiDaigaku, Limit Break’in “haiz olması parasız” oyun modeline öncülük eden ilk oyun olacak, sadece daha çok detay hemen hemen açıklanmadı (görünüşe gore, firmanın CEO’su Gabriel Leydon şimdilik işleri gizli saklı tutmak istiyor). Doğal ki, spekülatörler, projeyi çevreleyen ayrıntılar bilinmezken fiyatı yukarı çeken bir saha günü geçirdiler. DigiDaigaku’nun potansiyelini erkenden kullananlar, NFT’lere ortalama 0,5 ETH yükleyebildiler ve en yüksek fiyatı satmayı başarırlarsa onlara %3,330’a varan bir kazanç sağladılar.

DigiDaigaku benzer biçimde nispeten bilinmeyen bir oyun projesinin pazara girmesi ve CloneX, Doodles ve Pudgy Penguins benzer biçimde öteki NFT ana unsurlarını geride bırakması, oldukça spekülatif pazarda hala yaşam bulunduğunu gösteriyor. NFT’ler son birkaç aydır uykuda olabilir, sadece yeterince yakından izleyen biri için uzayın ölü olmaktan uzak olduğu açık.

Izahat: Bu yazıyı yazarken, yazar ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir