NGC Ventures liderliğindeki Seri A’nın peşinden 100 milyon dolar değerinde Blockchain inkübatörü

Blockchain odaklı inkübatör ve danışman PANONY, Asya’nın en büyük kripto yatırım şirketlerinden önde gelen NGC Ventures tarafınca desteklenen bir A Serisi finansman turunu kapattı ve şirketi portföyünü ve coğrafi varlığını genişletmek için yola koydu.

Firmanın Pazartesi günü bildirdiğine nazaran, finansman koşulları açıklanmamasına karşın, A Serisi PANONY’ye 100 milyon dolarlık bir kıymet verdi. Hong Kong merkezli PANONY, fonları öteki yetki alanlarına genişletmek, yeni hizmet teklifleri başlatmak ve ağ oluşturma kabiliyetlerini genişletmek için kullanacağını söylemiş oldu.

2018 senesinde Alyssa Tsai ve Tongtong Bee tarafınca kurulan PANONY, blockchain ve Web3 odaklı girişimlere yatırım yapıyor ve devamlı danışmanlık ve iş desteği sunuyor. Şirket, Büyük Çin, Cenup Kore ve ABD Birleşik Devletleri’nde faaliyetlerini sürdürmektedir.

PANONY, başarıya ulaşmış bir yükselişin peşinden geri döneceği şirket türlerini açıklamazken, firmanın CEO’su olarak vazife icra eden Tsai, karşılıksız tokenleri, merkezi olmayan özerk organizasyonları ve merkezi olmayan finansmanı gelecek vaat eden yenilikler olarak belirledi.

Web3’ün ne olduğu mevzusunda hala kafanız mı karıştı?

Kaygı notu! Sizi koruduk: https://t.co/YXqtuasPeK

— Cointelegraph (@Cointelegraph) 26 Mart 2022

Cointelegraph Magazine ile kısa sürede meydana getirilen bir röportajda Bee, merkezi olmayan bulut bilişimi blok zinciri teknolojisinin en ümit verici kullanım örneklerinden biri olarak lanse etti. Ek olarak, Web3’ü Web2’den ayıran temel özelliğin ademi merkeziyetçilik bulunduğunu belirtti. “[I]Merkezi olmayan bir web, bireyler verilerini denetim edebilir, mega firmalar yada başkaları değil” dedi.

İlgili: Panony’den Alyssa Tsai için 6 Sual

Kurumsal yatırımcılar merkezi olmayan webin büyümesinden yararlanmaya çalışırken, risk sermayesi topluluğu milyarlarca doları Web3 odaklı fonlara yönlendirdi. Ağustos ayında CoinFund 300 milyon dolarlık bir Web3 fonu başlattı, Shima Capital Web3 girişimleri için 200 milyon dolar ayırdı ve Polygon kurucusu Sandeep Nailwal benzer girişimlere 50 milyon dolar ayırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir