Nijerya Küresel Olarak En Oldukca Kripto Takıntılı İngilizce Konuşan Ülke – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Yeni bir araştırma, Nijerya’yı Nisan kripto piyasası çöküşünden sonrasında kripto para birimi hakkında en fazlaca dört gözle beklenen ülke olarak sıraladı. Aynı emek verme bulguları Kenya’yı ikinci en yüksek Afrika ülkesi olarak gösteriyor. Coingecko’nun kurucu ortağı Bobby Ong’a gore, listenin başındaki ülkeler dipten satın almakla daha çok ilgileniyor benzer biçimde görünüyor ve bu da “kripto para birimleri için uzun vadeli görünümlerini” vurguluyor.

Nijeryalı Solana, Küresel Olarak En Yüksek Üçüncü Aramayı Yapmış oldu

Nisan ayında kripto para piyasası çöktükten sonrasında, yeni bir araştırma Nijerya’yı kripto para birimiyle en fazlaca ilgilenen İngilizce konuşan ülkeler içinde bir numaralı ülke olarak buldu. Coinecko tarafınca meydana getirilen bir araştırmanın bulgularına gore, Nijerya’nın 371 puanı, ikinci sıradaki Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) 101 ve üçüncü sıradaki Singapur’u 110 ile geride bırakıyor.

Merkez bankası, finansal kurumları kripto varlıklarını bankacılık ekosisteminden bloke etmeye yönlendiren Nijerya hakkında detaylı data veren kripto fiyat takip edeni Coingecko tarafınca gösterilen bir raporda şunlar belirtiliyor:

Nijerya, dünya genelinde ‘kripto para birimi’, ‘kriptoya yatırım yapın’ ve ‘kripto satın alın’ ifadeleri için en yüksek arama seviyelerine haiz nüfusuyla listenin başlangıcında yer aldı. Ek olarak, Nijerya nüfusu dünya genelinde en fazlaca üçüncü kripto para birimi olan ‘Solana’yı arıyor.

İngiltere’de BTC ve ETH Trend Kriptoları

Batı Afrika ülkesinden sonrasında Kenya, 143 puanla en yüksek İngilizce konuşan Afrika ülkesidir. Genel olarak, Kenya 15. sıradadır. Altıncı sırada Birleşik Krallık’ta (198), BTC, ETH ve poligon bunların hepsidir. Raporda, trend kripto para birimlerinin yer almış olduğu açıklandı. Dünyanın en büyük kripto para piyasalarından kabul edilen ABD Birleşik Devletleri 157 puanla on ikinci sırada yer ediniyor.

Ayrıca, Coingecko’nun COO’su ve kurucu ortağı Bobby Ong, çalışmanın bulguları ile alakalı yorumlarında şunları söylemiş oldu:

“Bu yıl, affedilmeyen bir makroekonomik ortamda mühim fiyat düşüşlerine yol açan önceki boğa döngüsü yükseklerinden büyük bir düzeltme görüyoruz. Bu emek verme, piyasa gerilemelerine karşın hangi ülkelerin kripto para birimine en fazlaca ilgi gösterdiğine dair garip bilgiler sunuyor.”

COO, listenin başlangıcında yer edinen ülkelerin en alttakileri satın almakla daha çok ilgilendiğini ve bu yüzden “kripto para birimleri için uzun vadeli görünümlerini” vurguladığını ekledi.

Gelen kutunuza gönderilen Afrika haberleriyle ilgili haftalık güncellemeleri almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir