Nijeryalı Fintech Flutterwave, Ruanda Merkez Bankasından İki Lisans Aldı – Fintech Bitcoin Haberleri

Nijeryalı fintech devi Flutterwave, geçtiğimiz günlerde Ruanda Ulusal Bankası’ndan Ruanda’da yaşayan ve çalışan 13 milyondan fazla kişiye hizmet sunmasına müsaade eden iki lisans aldığını söylemiş oldu. Flutterwave’in ülkedeki temsilcisine bakılırsa, iki lisans şirketinin “Ruanda’daki bireyler ve işletmeler için güvenli, emniyetli ve sorunsuz ödeme hizmetleri sunmasını” mümkün kılıyor.

Ruanda’daki Bireylere ve İşletmelere Yardım Etmek

Nijeryalı fintech devi Flutterwave, 15 Mart’ta Ruanda’da Doğu Afrika’daki operasyonlarını genişletmesine destek olacak iki ek lisans aldığını duyurdu. Elektronik para ihraççısı ve havale lisansları olarak malum lisanslar, Ruanda Ulusal Bankası tarafınca verildi. Fintech firmasının hizmetlerini Ruanda’da yaşayan ve çalışan 13 milyondan fazla kişiye sunmasını sağlıyor.

Fintech tarafınca gösterilen bir açıklamaya bakılırsa, iki lisansa haiz olmak, Flutterwave’in sınır ötesi para transferi çözümleri içeren ürün yelpazesini dağıtmasına da izin veriyor. Flutterwave’in mağazası, ödeme bağlantıları, faturalar ve alışverişi tamamlama benzer biçimde ürünler de Ruanda’daki bireyler ve işletmeler tarafınca kullanılabilir hale gelecek.

Haber hakkında yorum meydana getiren Flutterwave’in kurucusu ve CEO’su Olugbenga Agboola, lisansların verilmesinin fintech’in ödemeler yöntemiyle Afrika’yı birbirine bağlama vizyonuna olan bağlılığını gösterdiğini söylemiş oldu. CEO, Ruanda’nın Flutterwave için niçin mühim bir pazar bulunduğunu da deklare etti. dedi ki:

“Yeniliği teşvik etmesi ve dijital hızla gelişen teknolojinin kullanımını teşvik etmesiyle tanınan bir ülke olarak Ruanda, Doğu Afrika’daki genişleme planlarımız için daima mühim olmuştur. Agboola, “Bu lisansların verilmesi mevzusunda güvenoyu aldığımız için oldukca mutluyuz” dedi.

Fintech’in Doğu Afrika Bölge Lideri Leah Uwihoreye, iki lisansın şirketinin “Ruanda’daki bireyler ve işletmeler için güvenli, emniyetli ve sorunsuz ödeme hizmetleri sunmasını” mümkün kıldığını söylemiş oldu.

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimvara

Terence Zimwara, Zimbabveli ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sıkıntılarının yanı sıra dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabileceği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir