Novogratz’ın Galaxy Digital Raporu 2. Çeyrekte 554 Milyon Dolar Zarar

Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital bugün ikinci çeyrekte yarım milyar doların üstünde bir yitik bildirdi – sadece New York şirketi rakamların dijital varlıklardaki “gerçekleşmemiş kayıplardan” kaynaklandığını iddia ediyor. Şirket ek olarak 1,5 milyar dolarlık kuvvetli bir likidite pozisyonuna haiz bulunduğunu söylemiş oldu.

Gerçekleşmemiş bir yitik, fiyatı düşmüş sadece hemen hemen satılmamış bir varlık yöntemiyle para kaybetmeyi ifade eder.

Milyarder Mike Novogratz tarafınca kurulan Galaxy Digital, geçen senenin aynı döneminde yalnızca 182.9 milyon dolar yitirdi. Şirket, bu çeyreğin 554,7 milyon dolarlık zararının kısmen “dijital varlık fiyatlarındaki düşüşten” kaynaklandığını söylemiş oldu.

Novogratz, firmasının son sonuçlarının yanında bulunduğunu söylemiş oldu.

Bir şirket açıklamasında, “Galaxy’nin sıkıntılı bir pazar ve makroekonomik ortamda gösterdiği üstün performanstan gurur duyuyorum” dedi. “İhtiyatlı risk yönetimi ve sıkı kredi standartlarına olan bağlılığımız, 1.0 milyar doların üstünde nakit dahil olmak suretiyle 1.5 milyar doların üstünde likiditeyi sürdürmemizi sağlamış oldu.”

“Uzun soluklu oynaklığı atlatmak ve Galaxy’yi sürdürülebilir bir halde büyütmek için stratejik fırsatlardan yararlanmak için kuvvetli bir konumdayız.”

Novogratz, Terra blok zincirinin açık sözlü bir hayranıydı. Milyarder Bitcoiner, projenin o denli hayranıydı ki, cildini feshedilmiş ağın mahalli jetonunun adıyla işaretleyen meşhur bir “Luna” dövmesi yaptırdı.

Terra, Mayıs ayında muhteşem bir halde çöktüğünde ve yatırımcılar için milyarlarca dolarlık zarara yol açtığında manşetlere çıksa da, Galaxy liderliği ilk çeyrek yönetim tartışması ve çözümleme belgesinde Luna holdingleri için daha karmaşık bir sonuca dikkat çekti.

Şirket, Bitcoin ve ETH’nin kazançlarını artırdığı 2021’deki aynı dönemle karşılaştırarak, “31 Mart 2022’de sonlanmış üç ay süresince, dijital varlıklarda 355,0 milyon dolarlık kazanç elde eden Net’e en büyük katkı Luna’nın satışları oldu” dedi. 730,7 milyon dolara ulaştı.

Bununla beraber, gene bu senenin ilk çeyreği için Galaxy, “Dijital varlıklardaki 500,3 milyon dolarlık net gerçekleşmemiş zarara en büyük katkının, Luna ve ether satışından daha ilkin tanınan gerçekleşmemiş kazançların tersine çevrilmesiyle gerçekleşmemiş kayıplar bulunduğunu” kaydetti.

Novogratz o zamandan beri kripto yatırımcısı olmanın hepimiz için olmadığını ve bazı kripto yatırımlarında yaşanmış olan büyük getirilerin bir kısmının “düzgüsel olmadığını” kabul etti.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir