Nvidia, metaverse bahsini yeni geliştirici araçlarıyla artırıyor

Donanım üreticisi Nvidia, Metaverse’de yer alma çabalarını artırıyor. Salı günü şirket, yeni AI kabiliyetleri, simülasyonlar ve öteki yaratıcı varlıklar dahil olmak suretiyle meta veri ortamı ortamlarına odaklanan yeni bir geliştirici araçları seti deklare etti.

Nucleus, Audio2Face ve Machinima benzer biçimde uygulamalarla beraber Omniverse Kit’i kullanan içerik oluşturucular yeni yükseltmelere erişebilecek. Nvidia, araçların birincil işlevlerinden birinin “doğru dijital ikizler ve gerçekçi avatarlar” meydana getirmeye destek olacağını söylüyor.

Geliştiriciler ve kullanıcılar deneyimlerin standardını nicelikten daha çok düşündüklerinden, metaverse etkileşiminin kalitesi endüstride sıcak bir mevzudur. Bunun bir örneği, ilkbaharda gerçekleşen ilk metaverse moda haftasında görülebilir.

Etkinliğin geri bildirimlerinde ağırlıklı olarak dijital ortamlarda, giysilerde ve bilhassa de insanların etkileşime girmiş olduğu avatarlarda kalite eksikliği dile getirildi.

Yeni Nvidia vasıta seti, Omniverse Avatar Cloud Engine’i (ACE) ihtiva eder. Geliştiriciler, ACE’nin “sanal asistanlar ve dijital insanoğlu”ın yapı koşullarını iyileştireceğini iddia ediyor.

“Omniverse ACE ile geliştiriciler, avatar uygulamalarını neredeyse her motorda, herhangi bir genel yada hususi bulutta oluşturabilir, yapılandırabilir ve dağıtabilir.”

Dijital kimlik, Audio2Face uygulamasındaki güncellemenin temel odak noktasıdır. Nvidia’nın resmi açıklaması, kullananların artık tam yüz animasyonu da dahil olmak suretiyle dijital avatarların duygularını vakit içinde yönlendirebileceğini söylüyor.

Meta veriye katılımın gelişmeye devam edeceği açıktır. Aslına bakarsak, metaverse pazar payının önümüzdeki dört yıl içinde 50 milyar doları aşması ve katılımda bir artışa işaret etmesi gerekiyor. Dahası, dijital gerçeklikte yeni etkinlikler, işyerleri ve hatta üniversite dersleri ortaya çıkıyor.

Bu yüzden, daha çok kullanıcı kendilerinin dijital versiyonlarını meydana getirmeye çalışacak. Kitlesel metaverse benimsenmesini desteklemek için hızla gelişen teknolojinin geliştirilmesi fazlaca önemlidir.

İlgili: Metaverse’deki dijital kimlik, destek programlı avatarlarla temsil edilecektir.

Nvidia güncellemesine meydana getirilen öteki bir ekleme, “gerçekçi fiziği simüle etmek için gelişmiş bir gerçek zamanlı motor” olan Nvidia PhysX’i içeriyor. Bu, geliştiricilerin fizik yasalarına uyan metaverse etkileşimlerine gerçekçi tepkiler ekleyebileceği anlamına gelir.

NVIDIA’nın AI teknolojisi, şimdiye kadar dijital evrende toplumsal etkileşim için alanlar yaratmada mühim bir unsur olmuştur. Şimdi daha da fazlası, geliştiriciler için meta veri deposunu geliştirmek için yeni uygulamalar sunarken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir