NY Başsavcısı, Kripto Firmaları Tarafınca ‘Aldatılan’ New Yorkluları Ofisle İrtibata Geçmeye Çağırdı

New York Başsavcısı (NYAG) Letitia James, kendilerini hesaplarına kilitlenmiş kabul eden yada “kripto para yatırımları mevzusunda aldatılmış” New Yorkluları ofisiyle iletişime geçmeye çağırdı.

Başsavcılık Ofisi (OAG) tarafınca gösterilen bir yatırımcı uyarısında James, “kripto para piyasasındaki son türbülans ve mühim kayıplarla ilgili” diyerek, kripto yatırımcılarına “kripto para birimlerinde büyük getiriler vaat edildiğini, sadece bunun yerine sert paralarını kaybettiklerini” söylemiş oldu. -Kazanılan para.”

Kripto çöküşü esnasında “kripto platformları tarafınca aldatıldıklarına” inanan New Yorklulardan ofisiyle iletişime geçmelerini istedi ve kripto şirketlerindeki işçileri, kötüye kullanma yada sahtekarlığa şahit olduklarına inanırlarsa “ihbarcı şikayetinde bulunmaya” çağırdı.

Son aylarda yatırımcılar kripto yatırımlarında yüz milyarlarca dolar yitirdi ve kripto işletmeleri para çekme işlemlerini dondurdu, toplu işten çıkarmalar duyurdu ve batkı etti.

New Yorklular kripto platformları tarafınca aldatıldıklarını düşünüyorlarsa bizimle iletişime geçin: https://t.co/aoSG39XTQO

— NY AG James (@NewYorkStateAG) 1 Ağustos 2022

New York Başsavcılığı, bilhassa hesapları kilitlenen yada yatırımlarına erişemediğini tespit eden yatırımcılardan haber almakla ilgileniyor.

“Hileli yada aldatıcı davranışların” kurbanı olduklarına inanan New Yorklular da deneyimlerini NYAG ofisi ile paylaşmaya teşvik ediliyor.

Yatırımcı uyarısı, Mayıs 2022 Terra çöküşünü ve ek olarak Anchor, Celsius, Voyager ve Stablegains dahil olmak suretiyle kripto para yatırma ve kazanma platformlarında hesap donmalarını ortaya koyuyor ve etkilenenleri OAG’nin Yatırımcı Koruma Bürosu ile iletişime geçmeye çağırıyor.

NYAG ve kripto

Bu, James’in kripto endüstrisi ile ilk hesaplaşması değil. Ekim 2021’de ofisi, eyalette iki “kayıtsız kripto kredi platformunun” kapatılmasını emretti.

O senenin Şubat ayında Tether ve Bitfinex, Başsavcılık ofisinin uzun süredir devam eden bir soruşturması üstüne bir anlaşmada New York vatandaşları ve şirketleri ile iş yapmayı bırakmak zorunda kaldılar.

O sırada James, “New York’ta sanal para ticareti yapanlar yasalarımızdan kaçamazlar, nokta” demişti.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir